Pomysł tygodnia: zaproś swoje druhny na ślub

Świadkowa – przyjaciółka i nieoceniona pomoc w ślubnych przygotowaniach. Gotowa jest znosić Twoje humory, biegnie na każde Twoje skinienie, rozwiązuje konflikty. Nie zapomnij jej docenić. Takim miłym gestem, doskonałą pamiątką i zaskoczeniem dla Twojej przyjaciółki może być przygotowanie specjalnego zaproszenia: “czy zostaniesz moją druhną?”.

fot. via weddingchicks.com

Amerykanki od dawna wpadły na pomysł, aby do swojej świadkowej i druhen wystosować specjalne zaproszenie, u nas z taką tradycją jeszcze się nie spotkałam. Jak to zrobić? Najbardziej uroczym pomysłem jest samodzielne stworzenie pudełka pełnego wspólnych pamiątek: zdjęć, listów pisanych w dzieciństwie, zbieranych nad morzem muszelek… Takie pudełko z napisem “Czy zostaniesz moją druhną?” wręczyć możesz podczas wspólnej kawy z ploteczkami. Innym pomysłem do wykorzystania przy tej samej okazji, jest dołączenie do filiżanki kolorowego ciasteczka ze stosownym napisem.

fot. via the6chicks.com

Pudełko ze skarbami to jeden z najoryginalniejszych pomysłów na zaproszenia dla druhen, ale możesz wysłać także tradycyjną kartkę (ta zrobiona własnoręcznie będzie doskonałym pomysłem). Możesz także pomyśleć o dołączeniu do kartki malutkiego prezentu, na przykład w postaci wisiorka, z prośbą, aby wszystkie druhny założyły go na Twoje wesele. Będzie to miły, wyróżniający je z tłumu gości akcent.

fot. Briguys Girls via etsy.com

O tego typu zaproszenie dla druhen musisz się postarać sama. Wśród kolekcji zaproszeń ślubnych nie znalazłam wzorów dedykowanych specjalnie dla świadków. Jest jednak wiele firm, które bez problemu wykonają (i zaprojektują) takie karty. Warto jednak samemu pomyśleć o ciekawym tekście, który będzie odpowiednikiem angielskiego: “Will you be my bridesmaid?” czy “I won’t say Ido without you”, które zwyczajowo pisze się na takich zaproszeniach.

fot. via pinterest.com
fot. lalascookiejar.com

 Zobacz również: “Druhny na ślubie – ubiór i obowiązki”

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Wiosenne bukiety ślubne i dekoracje sali
Wiosenne bukiety ślubne i dekoracje sali
Narzeczeni, którzy właśnie wiosną powiedzą sakramentalne TAK, zapewne już od dawna zastanawiają się na jakie dekoracje sali i na jaki bukiet ślubny się zdecydować. Zastanawiacie się jak wybrać idealny bukiet ślubny?
Dariusz Zwadowski & Konsultanci Ślubni
Ślub na wiosnę - 7 powodów dlaczego warto
Wiosna to pora roku, w której Narzeczeni zaczynają ślubować sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńska. Dlaczego to właśnie wiosną warto wziąć ślub?
Jak wybrać kwiaty na wesele?
Jak wybrać kwiaty na wesele?
Kwiaty są fundamentalnym elementem każdego szanującego się przyjęcia, w szczególności wesela. Wybierz rośliny polne, kwiaty, drzewka, czy też inne kompozycje dekoracyjne i zadbaj o estetykę podczas tej ważnej uroczystości.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji