• Magazyn
  • Pomysł tygodnia: zaproś swoje druhny na ślub

Pomysł tygodnia: zaproś swoje druhny na ślub

  • Dekoracje

Świadkowa – przyjaciółka i nieoceniona pomoc w ślubnych przygotowaniach. Gotowa jest znosić Twoje humory, biegnie na każde Twoje skinienie, rozwiązuje konflikty. Nie zapomnij jej docenić. Takim miłym gestem, doskonałą pamiątką i zaskoczeniem dla Twojej przyjaciółki może być przygotowanie specjalnego zaproszenia: “czy zostaniesz moją druhną?”.

zapisz
fot. via weddingchicks.com
Publikacja

Amerykanki od dawna wpadły na pomysł, aby do swojej świadkowej i druhen wystosować specjalne zaproszenie, u nas z taką tradycją jeszcze się nie spotkałam. Jak to zrobić? Najbardziej uroczym pomysłem jest samodzielne stworzenie pudełka pełnego wspólnych pamiątek: zdjęć, listów pisanych w dzieciństwie, zbieranych nad morzem muszelek… Takie pudełko z napisem “Czy zostaniesz moją druhną?” wręczyć możesz podczas wspólnej kawy z ploteczkami. Innym pomysłem do wykorzystania przy tej samej okazji, jest dołączenie do filiżanki kolorowego ciasteczka ze stosownym napisem.

zapisz
fot. via the6chicks.com

Pudełko ze skarbami to jeden z najoryginalniejszych pomysłów na zaproszenia dla druhen, ale możesz wysłać także tradycyjną kartkę (ta zrobiona własnoręcznie będzie doskonałym pomysłem). Możesz także pomyśleć o dołączeniu do kartki malutkiego prezentu, na przykład w postaci wisiorka, z prośbą, aby wszystkie druhny założyły go na Twoje wesele. Będzie to miły, wyróżniający je z tłumu gości akcent.

zapisz
fot. Briguys Girls via etsy.com

O tego typu zaproszenie dla druhen musisz się postarać sama. Wśród kolekcji zaproszeń ślubnych nie znalazłam wzorów dedykowanych specjalnie dla świadków. Jest jednak wiele firm, które bez problemu wykonają (i zaprojektują) takie karty. Warto jednak samemu pomyśleć o ciekawym tekście, który będzie odpowiednikiem angielskiego: “Will you be my bridesmaid?” czy “I won’t say Ido without you”, które zwyczajowo pisze się na takich zaproszeniach.

zapisz
fot. via pinterest.com
zapisz
fot. lalascookiejar.com

 Zobacz również: “Druhny na ślubie – ubiór i obowiązki”

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!