Pomysł tygodnia: ślub i wesele głęboko pod ziemią

Ślub i wesele w kopalni soli w Wieliczce. Zobacz zdjęcia i przydatne informacje!

  • Planowanie ślubu

Zwierzę się Wam, że moim marzeniem było wzięcie ślubu w Kopalni Soli w Wieliczce. Dlaczego? Po prostu obje z ówczesnym Narzeczonym zachwyciliśmy się tym miejscem. Nie wyszło. Nie dlatego, że nie było takich możliwości (zadecydowały względy rodzinne, tak to ujmijmy). Wręcz przeciwnie. W Kaplicy Św. Kingi, jedynym na świecie podziemnym kościele, śluby organizowane są od zawsze. I choć kiedyś to miejsce służyło  jedynie pracującym w kopalni górnikom, dziś jest dostępne dla wszystkich.

zapiszfot.Piotr Iwaszko
fot.Piotr Iwaszko
zapisz
Kaplica  św. Kingi | fot. Kopalnia Soli w Wieliczce

Po ślubie 135 m pod ziemią możecie wyjechać z gośćmi na powierzchnię, aby wesele świętować w jednej z pobliskich restauracji, albo na całą noc pozostać w kopalni i bawić się w przepięknych podziemnych salach. Do wyboru macie jedną z kilku komór albo sale recepcyjne czterogwiazdkowego hotelu Grand Sal, w którym goście mogą spędzić noc.

zapiszCredit: Kopalnia Soli w Wieliczce
Credit: Kopalnia Soli w Wieliczce

Posiłki serwowane gościom także przygotowywane będą pod ziemią (każda z komór posiada swoją własną kuchnię!). Można skorzystać z gotowych propozycji menu bądź skomponować je samemu korzystając z rad kucharzy.

zapiszCredit: Kopalnia Soli w Wieliczce
Credit: Kopalnia Soli w Wieliczce
zapisz
Komora Jana Haluszki | fot. Kopalnia Soli Wieliczka

Organizacja ślubu i wesela w Wieliczce wymaga wczesnej rezerwacji terminu, a ich koszt wyceniany jest indywidualnie. Tutaj możecie zapytać o szczegóły. Przyznacie, że Kopalnia Soli w Wieliczce pełna słonych jezior i wyrobisk, wykutych w sakle płaskorzeźb i rzeźb to wymarzone miejsce na oryginalne wesele, prawda?

zapiszfot.Piotr Iwaszko
fot.Piotr Iwaszko

Zobacz więcej oryginalnych miejsc na wesele w Polsce.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!