Pomysł tygodnia: przypinki i kotyliony dla weselnych gości

Zauważyliście, że pierwsze pytanie, jakie najczęściej pada, gdy goście na weselu już zasiądą na swoich miejscach i przedstawią się swoim sąsiadom brzmi: "Z czyjej jesteś strony: panny młodej czy pana młodego?". Doskonałym sposobem na ułatwienie Waszym gościom integracji na weselu, jest obdarowanie ich stosownymi przypinkami i kotylionami.

  • Muzyka i atrakcje

Zauważyliście, że pierwsze pytanie, jakie najczęściej pada, gdy goście na weselu już zasiądą na swoich miejscach i przedstawią się swoim sąsiadom brzmi: “Z czyjej jesteś strony: panny młodej czy pana młodego?”.  Doskonałym sposobem na ułatwienie Waszym gościom integracji na weselu, jest obdarowanie ich stosownymi przypinkami i kotylionami.

Publikacja

Tradycyjne kotyliony możecie wykonać samemu wykorzystując papier i grubą wstążkę. Wystarczy, że narysujecie podobiznę panny młodej i pana młodego i opatrzycie ją tekstem: “Znam” albo “Jestem ze strony”. Jeżeli wolicie zamówić takie kotyliony, nie będzie problemu ze znalezieniem odpowiedniej firmy. Za najprostszy kotylion zapłacicie ok. 2,5 zł.

Możecie zamówić także gotowe przypinki na agrafce z dowolnym wzorem i napisem. Koszty nie są duże. Przy hurtowym zamówieniu (ok. 100 szt.) zapłacicie ok. 1 zł za sztukę.

zapisz
fot. via marthastewartweddings.com

Innym, tańszym, rozwiązaniem jest przygotowanie znaczków jedynie dla Waszych rodziców, świadków, druhen i drużbów, informujące o pełnionych przez nich funkcji (goście będą wiedzieli z czym do kogo się zwrócić).

Ale jeżeli chcecie zaszaleć, nic nie stoi na przeszkodzie, aby każdej z zaproszonych osób podarować znaczek z jej imieniem i datą Waszego ślubu. Nie musi być w kształcie tradycyjnego kotylionu czy  przypinki, koniecznie dopasujcie go do motywu przewodniego Waszego ślubu.

zapisz
fot. via notonthehighstreet.com, zazzle.co.uk, Prince Whitaker via etsy.com

O rozdanie takich niespodzianek jeszcze przed kościołem możecie poprosić dzieci albo Wasze druhny. Znaczki z imionami możecie położyć zaś już na sali weselnej na talerzach. Będą robiły za oryginalną winietkę.

Zobacz również: “Nocleg dla gości weselnych – podstawowe zasady organizacji”.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!