Pomysł tygodnia: przypinki i kotyliony dla weselnych gości

Zauważyliście, że pierwsze pytanie, jakie najczęściej pada, gdy goście na weselu już zasiądą na swoich miejscach i przedstawią się swoim sąsiadom brzmi: “Z czyjej jesteś strony: panny młodej czy pana młodego?”.  Doskonałym sposobem na ułatwienie Waszym gościom integracji na weselu, jest obdarowanie ich stosownymi przypinkami i kotylionami.

Tradycyjne kotyliony możecie wykonać samemu wykorzystując papier i grubą wstążkę. Wystarczy, że narysujecie podobiznę panny młodej i pana młodego i opatrzycie ją tekstem: “Znam” albo “Jestem ze strony”. Jeżeli wolicie zamówić takie kotyliony, nie będzie problemu ze znalezieniem odpowiedniej firmy. Za najprostszy kotylion zapłacicie ok. 2,5 zł.

Możecie zamówić także gotowe przypinki na agrafce z dowolnym wzorem i napisem. Koszty nie są duże. Przy hurtowym zamówieniu (ok. 100 szt.) zapłacicie ok. 1 zł za sztukę.

fot. via marthastewartweddings.com

Innym, tańszym, rozwiązaniem jest przygotowanie znaczków jedynie dla Waszych rodziców, świadków, druhen i drużbów, informujące o pełnionych przez nich funkcji (goście będą wiedzieli z czym do kogo się zwrócić).

Ale jeżeli chcecie zaszaleć, nic nie stoi na przeszkodzie, aby każdej z zaproszonych osób podarować znaczek z jej imieniem i datą Waszego ślubu. Nie musi być w kształcie tradycyjnego kotylionu czy  przypinki, koniecznie dopasujcie go do motywu przewodniego Waszego ślubu.

fot. via notonthehighstreet.com, zazzle.co.uk, Prince Whitaker via etsy.com

O rozdanie takich niespodzianek jeszcze przed kościołem możecie poprosić dzieci albo Wasze druhny. Znaczki z imionami możecie położyć zaś już na sali weselnej na talerzach. Będą robiły za oryginalną winietkę.

Zobacz również: “Nocleg dla gości weselnych – podstawowe zasady organizacji”.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Wesele w stylu Hippi! Panna Młoda w kwiatach, kolorach i otoczona miłością!
Wesele w stylu Hippi! Panna Młoda w kwiatach, kolorach i otoczona miłością!
Wesele tematyczne w stylu hippie to pomysł oryginalny i bardzo szalony! Jak na każdym ślubie, w przypadku hipisowskiego wesela najważniejsza jest Panna Młoda, więc dziś wybieramy najpiękniejsze suknie ślubne, bukiety ślubne i fryzury ślubne na wesele w stylu hippie!
Sztuka wycinania papieru, czyli papierowe dekoracje i ozdoby na Twój ślub!
Sztuka wycinania papieru, czyli papierowe dekoracje i ozdoby na Twój ślub!
Wycinanki to jego druga, nieznana światu pasja. Składał papier i wycinał snując opowieść „o tych którzy za górami za lasami… wzięli ślub i żyli długo i szczęśliwie”.
Credits: Carolina Herrera
10 tendencji ślubnych w 2018: wszystkie porady, aby celebracja Twojego ślubu była idealna!
Wybierz spośród naszych propozycji coś, co będzie Ci najbardziej odpowiadało. Jeżeli jesteś w pełni zaangażowana w przygotowaniach do swojego ślubu w 2018 roku, to nie możesz przegapić tego postu, gdzie prezentujemy najnowsze i najważniejsze trendy związane z estetyką ślubną.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji