Zamiast kwiatów na ślub: pomoc charytatywna

Zgonie z dobrym zwyczajem, do prezentów ślubnych dołączamy kwiaty, które wręczamy po uroczystości zaślubin, zarówno cywilnej jak i kościelnej. Kwiaty przynoszą także osoby, które uczestniczyły w tym ważnym wydarzeniu ale nie zostały zaproszone na ślub.

Każdy lubi kwiaty. Mało jest też okazji w życiu, kiedy dostajemy je w takich ilościach. Niestety, mimo, że piękne, to bardzo nietrwale! W tym artykule chcielibyśmy pokazać, że rezygnacja z kwiatów może być nie tylko praktyczna, ale też bardzo piękna. Dziś namawiamy Was, do wymiany kwiatów ślubnych na pomoc potrzebującym!

Przyjmując, że goście wydają na kwiaty ślubne średnio od 15 do 50 zł, wspólnie możecie bardzo pomóc komuś, kto tej pomocy potrzebuje.

POMOC CHARYTATYWNA

Wymiana kwiatów na pomoc charytatywną jest pomysłem dosyć nowym w naszym kraju, a już cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Wiele par decyduje się pomóc innym w dniu swojego ślubu, a najczęstszym odbiorcą ich pomocy są dzieci z domów dziecka i fundacji oraz zwirzeta ze schronisk.

Fot. Margo Tlałka

Jak możemy pomóc? 

Jeżeli już zdecydujemy się, z kim chcemy się podzielić naszym szczęściem, powinniśmy zdecydować, co najlepiej tę pomoc wyrazi. Najlepszym pomysłem będzie kontakt z odpowiednią placówką i zapytanie, co najbardziej jest im potrzebne i jak możecie pomóc jako Państwo Młodzi.

Pieniądze Możemy poprosić naszych gości o wpłacenie kwoty, którą chcieliby przeznaczyć na kwiaty dla Was, na rzecz wybranej przez Was organizacji. Może się to odbywać na zasadzie “białej koperty”, możecie także zaprosić osoby, którym chcielibyście pomóc, aby zbierały pieniążki do skarbonki.

Przedmioty Niewątpliwie, proszenie o przedmioty wygląda bardziej elegancko niż o pieniądze, a jednocześnie jesteśmy pewni, że do konkretnych osób trafi to, co chcieliśmy im dać. Najczęstszym wyborem są przedmioty szkolne i zabawki i słodycze dla dzieci, nierzadko Pary Młode pomagają schroniskom, prosząc swoich gości o karmę dla zwierząt.

Wymiana kwiatów na pomoc charytatywną to piękny gest, który niewątpliwie zostanie doceniony przez waszych gości i spotka się z ich dużą aprobatą. Należy się jednak zastanowić i logistycznie zaplanować takie działanie, aby goście nie czuli się niekomfortowo np. idąc na ślub do kościoła z 10-kilogramowym workiem karmy dla psa 🙂

Komu można pomoc?

Osób i organizacji, którym możemy pomóc wymieniając kwiaty na prezenty jest bardzo dużo. Możemy ich szukać obok siebie, zapytać w ośrodkach pomocy społecznej czy w kościele. Takich organizacji jest także bardzo dużo w Internecie, np. UNICEF, domy dziecka, hospicja dla dzieci, wolontariat zagraniczny czy schroniska dla zwierząt.

Przeczytaj także artykuł z pomysłami: na co można wymienić kwiaty na ślubie?

Artykuł ekspercki dla portalu abcslubu.pl

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Suknie dla gości weselnych polskich projektantów: poznaj najpiękniejsze kreacje na wiosna/lato 2015!
Suknie dla gości weselnych polskich projektantów: poznaj najpiękniejsze kreacje na wiosna/lato 2015!
Najpiękniejsze suknie dla gości weselnych polskich projektantów! Poznaj kreacje na wiosna/lato 2015!
Świadkowie na ślubie – zaszczyty i obowiązki, czyli o czym należy pamiętać!
Świadkowie na ślubie – zaszczyty i obowiązki, czyli o czym należy pamiętać!
Masz zostać świadkiem, świadkową, druhną lub drużbą? Stres odłóż na bok. Już teraz Zankyou podpowie Ci w czym możesz przysłużyć się przyszłej Młodej Parze!
Jak być idealnym gościem weselnym? Garść porad!
Jak być idealnym gościem weselnym? Garść porad!
Nie przegap ich!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji