Podróż poślubna organizowana na własną rękę - poradnik.

  • Kierunek podróży

Podróż poślubna (jak każda wycieczka) wymaga czasu i pieniędzy. Choć wydaje się, że po ślubie i jednego i drugiego może nieco brakować, warto pomyśleć o tym jeszcze przed ślubem, aby zorganizować kilka wolnych dni i fundusze na pierwszą wyprawę jako młode małżeństwo!

Znam Małżeństwa, które w podroż poślubną jechały za pośrednictwem biur podróży jak i takie, które w taką podróż udały się “na własną rękę”. Kierunki wypraw były różne: Od Zakopanego, przez Hiszpanię po Kambodżę. Pewne jest jedno: wszyscy wracali z tych wypraw zadowoleni i wypoczęci, a pokazom zdjęć i opowiadaniom nie było końca. Dziś powiemy więcej o tej drugiej formie podróżowania- samodzielnie. Taniej i bardziej ekscytująco.

zapisz
Włoska Sardynia to idealny pomysł na podroż poślubną w niemal każdym momencie roku. Fot. Edyta, Zankyou

Jak zabrać się do samodzielnej organizacji podróży poślubnej?

Po pierwsze, powinniście określić, gdzie chcecie spędzić miesiąc miodowy. Piękne miejsca znajdują się zarówno w Polsce, Europie jak i poza nią. Na tę najbardziej romantyczną podróż polecam wybrać miejsce, gdzie jeszcze nie byliście. Po powrocie będziecie to miejsce kojarzyć z Waszą poślubną podróżą i tą jedną, jedyną osobą. Szczegół, a jednak piękny, prawda?

Determinantem będzie tu także czas wolny, którym dysponujecie: w ciągu weekendu nie polecicie do Chin, a 3 tygodnie w Międzyzdrojach mogą być nieco nudne. Pieniądze uważam za mniejszy determinant- w zależności od tego, jaki rodzaj podróżowania preferujecie. Choć także należy to uwzględnić już na początku planowania. Z pomocą idzie tu pieniężna lista prezentów, dzięki której zbierzecie fundusze na wymarzoną podróż poślubną (zobacz przykład takiej podróży poślubnej do Włoch).

zapisz
Podróż poślubna na południe Portugalii to świetny pomysł na relaks i zasmakowanie lokalnej kuchni. Fot. Edyta, Zankyou

Gdzie spędzić samodzielnie zorganizowany miesiąc miodowy? 

Zależy to od Was! Pisaliśmy już o najpiękniejszych miejscach w Polsce na podróż poślubną, informowaliśmy Was także, w jakim miesiącu najlepiej pojechać w poszczególne miejsca na świeciePolska, jak i cała Europa dostępne są cały rok. Zależnie od tego, czy wolicie słońce czy śnieg, taki czas wybierzecie, ale niemal każdy czas jest dobry na poznawanie Europy. W każdej porze roku poznamy jej inne oblicze. Grecja, Wyspy Kanaryjskie czy Portugalia zawsze będą cieplejsze niż Polska, dlatego w te rejony warto się wybrać w każdym miesiącu. Jeżeli nie macie doświadczenia w samodzielnym planowaniu przelotów lub przejazdów na dłuższych trasach, warto skorzystać z biur podróży, które oferują także połowiczne usługi, np. tylko przejazdy.

zapiszMiesiąc miodowy w Paryżu
Paryż uważany jest za jedno z najromantyczniejszych miast na świecie. Fot. Edyta, Zankyou

Chcecie wszystko zaplanować sami? Super! Z pomocą przychodzi Wam wiele portali, na bieżąco wyszukujących lotów w promocyjnych cenach np. fly4free. Możecie też samodzielnie wyszukać najtańsze połączenia lotnicze korzystając z wyszukiwarki SkyScanner. Zapisując się na newslettery linii lotniczych, będziecie na bieżąco informowani o promocjach, co także jest świetnym sposobem na wyłapanie lotów w okazyjnych cenach.

zapisz
Indie to idealne miejsce na pełną magii podróż poślubną. Fot. Edyta, Zankyou

Mam lot i miejsce. Co dalej? 

Kolejny krok to rezerwacja noclegów w miejscu, do którego jedziemy bądź lecimy. Niemal każdy hotel czy pensjonat posiada swoją stronę internetową, większość zamieszcza swoje oferty w wyszukiwarkach, takich jak booking.com czy hostelbookers.com. Przed dokonaniem rezerwacji warto zapoznać się z opiniami klientów na tripadvisor.com. Jak widzicie, wszystko można załatwić przez Internet. Oczywiście, wymaga to znacznie więcej czasu i zaangażowania, ale możecie w ten sposób stworzyć Waszą własną podróż poślubną.

Na rynku znajdziecie wiele drukowanych przewodników podróżniczych. Jak najbardziej, są one przydatne, ale ich ważność szybko się kończy. O ile wieża Eiffela nadal będzie stała w tym samym miejscu, o tyle urocza kawiarenka z pyszną kawą może być już nieczynna. Internet weryfikuje takie miejsca znacznie częściej. Wiele atrakcji danego miejsca możecie poznać przed wyjazdem, przeglądając wymienione wcześniej strony i rozmaite blogi podróżników, których w Internecie nie brakuje. Podróż poślubną możecie połączyć z sesją fotograficzną, którą wykonacie w magicznej scenerii wybranego miejsca. Zapytaj o taką możliwość fotografów polecanych przez innych użytkowników.

Gotowi na wyprawę w nieznane? Wymień prezenty ślubne na bilety lotnicze i spędź najpiękniejsze wakacje w swoim życiu. Więcej w artykule tutaj. Życzymy udanych i niezapomnianych miesięcy miodowych oraz samej radości z ich przygotowywania!

A gdzie Wy wybieracie się w podróż poślubną? Czekamy na Wasze odpowiedzi w komentarzach pod artykułem i na naszym Facebooku.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (5)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!