Romantyczny miesiąc miodowy pod słońcem Egiptu

Prawdziwa podróż poślubna to tak naprawdę celebracja wszystkich uczuć i szczęścia łączącego młodą parę. Gdzie spędzić te romantyczne chwile? Być może Egipt nie jest najbardziej intymnym i odosobnionym miejscem na ziemi, jednak ma wiele niewątpliwych atutów, którymi zdecydowanie wygrywa. I właśnie te atuty decydują o tym, że warto wybrać się tam na miesiąc miodowy i poczuć kapitalną i wyjątkową atmosferę, która jest udziałem tego afrykańskiego państwa, od lat znanego ze swojej wspaniałej turystyki. Wiele par będąc w Egipcie poczuło romantyczną i tajemniczą aurę wielu nietuzinkowych miejsc, dzięki czemu ich wyprawa okazała się przygodą życia.

relaks na plaży podczas podróży poślubnej
Egzotyczna podróż poślubna to możliwość wspólnego wypoczynku po organizacji ślubu i wesela. Fot.Patryk Kosmider - Fotolia.com

Kiedyś wycieczki do Afryki były wielkim luksusem, który był dostępny jedynie dla nielicznych. W dzisiejszych czasach ta przyjemność dostępna jest na szczęście powszechnie, co oznacza, że niemal każdy może np. zimą pozwolić sobie na wycieczkę w ciepłe rejony, gdzie zapomni o lokalnych, mało przyjemnych, temperaturach. Oczywiście mimo tego, że Egipt nieco spowszedniał, to nadal jest interesującym krajem, który skrywa wiele ciekawostek.

miesiąc miodowy w Egipcie
Miesiąc miodowy w słonecznym Egipcie to idealny pomysł na udany odpoczynek. Źródło: seqoya - Fotolia.com

Dla jednych atrakcją będzie Jungle Aqua Park w Hurghadzie, dla innych piramida Cheopsa. Jedni wybiorą malowniczą rafę koralową w Marsa Alam, inni z kolei wybiorą się do Gizy, Kairu, czy też Luksoru. Krótko mówiąc – dla każdego coś miłego. Tylko od nowożeńców tak naprawdę zależy, na jaką opcję się zdecydują. Można również połączyć przyjemne z pożytecznym, a więc wybrać się na wyprawę rzeką Nil, a potem skorzystać z uciech aqua parku. Jedno nie musi przecież wykluczać drugiego, a może wręcz stanowić idealne uzupełnienie.

Egipt to również kilka egzystujących obok siebie kultur, olbrzymie połacie pustynne, oazy, Beduini, palmy oraz wielbłądy. Taka podróż poślubna to okazja do intensywnych wrażeń, skorzystania z tego, co oferują hotele, zabawy, tańce, nurkowanie, zwiedzanie, pływanie w morzu. To również okazja do obcowania z obcą, egzotyczną kulturą i zobaczenia na żywo miejsc związanych ze światem faraonów. Wybierając się w podróż poślubną możecie być pewni, że czeka na was moc atrakcji i że ta wyprawa może się okazać ekscytującym przeżyciem. Czytaj takżekiedy najlepiej wybrać się na podróż poślubną do Egiptu.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Jak dobrać strój kąpielowy na Twój miesiąc miodowy? Poradnik brafitterki.
Jak dobrać strój kąpielowy na Twój miesiąc miodowy? Poradnik brafitterki.
Jak prawidłowo dobrać strój kąpielowy? Zobacz, jakie bikini warto zabrać na swój miesiąc miodowy!
Stylizacja Pana Młodego: jak do ślubu powinien przygotować się Pan Wiosna?
Stylizacja Pana Młodego: jak do ślubu powinien przygotować się Pan Wiosna?
Dziś stylistka podpowiada Panom Młodym, jak przygotować się do ślubu gdy ich urodę określić można jako "Pan wiosna".
Wesele pod Tatrami – niekoniecznie regionalne!
Wesele pod Tatrami – niekoniecznie regionalne!
Marzysz o weselu w górach? Szukasz lokalu na wesele w Zakopanem? Nie bez powodu wielu fotografów proponuje jednodniową wycieczkę w góry jako idealny plener dla sesji ślubnych. Mają rację! Tutaj są góry, las, egzotyka regionalna czeka za każdym rogiem.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji