Pierniczki w roli upominków dla gości weselnych – DIY

Własnoręcznie wykonane upominki dla gości są niezwykle cenne. Wydaje mi się, że wśród wielu opcji to właśnie pierniczki stanowią najlepsze rozwiązanie ze względu na to, że łatwo przygotować je wcześniej. Nasi najbliżsi będą mogli także zdecydować, czy spożyć ich smakołyk od razu, czy może zachować go na pamiątkę. Myślę, że zawsze miło jest zaoferować im taki wybór.

Fot. Kreatywny Ślub

PRZEPIS (na około 100 pierniczków)

– 120 g masła
– 200 g cukru pudru
– 500 g mąki
– 200 g miodu
– 2 łyżki przypraw do piernika
– 2 łyżki sody
– jajko

Przepis na pierniczki jest niezwykle prosty. Mąkę mieszamy z sodą i formujemy wgłębienie, aby zrobić miejsce dla kolejnych składników. Dodajemy miód, cukier, przyprawy korzenne, miękkie masło oraz jajko. Ciasto zagniatamy. Osobiście wolę wyrobić kilka mniejszych porcji, niż całą masę na raz. Ułatwia to także późniejsze wałkowanie.

DEKOROWANIE

Zarówno wybór kształtu foremki jak i koloru lukru jest zupełnie dowolny! Ja postanowiłam skupić się tym razem na słonecznikowym motywie przewodnim wesela, i w tym przypadku to barwy odegrają najważniejszą rolę.

Fot. Kreatywny Ślub

Lukrowe polewy

Praca z lukrem jest niezwykle łatwa. Jest on bardzo plastyczny, przez co nałożenie go na pierniczki nie sprawi wam trudności. Lukier należy rozwałkować tak jak ciasto, pamiętając o tym, aby stół podsypać mąką. Przy pomocy wybranych foremek, wytniemy kształty, które następnie po prostu naniesiemy na pierniczki.

Fot. Kreatywny Ślub

Wzory

W sklepie cukierniczym udało mi się znaleźć wałeczek do robienia wzorów, przy pomocy którego wybrany przez nas deseń możemy dosłownie rozrolować na słodkiej podstawie. Tak przygotowanego lukru, wycinamy następnie wybrane kształty.

Fot. Kreatywny Ślub

Pierniczki z drobnymi ozdobami

Z lukru możemy wyciąć nie tylko całe podstawy, ale także bardzo drobne elemnty dekoracyjne. Jeśli zdecydujemy się na użycie mniejszych foremek, wycięte kształty posłużą nam jako delikatne ozdoby. W ten sposób łatwo zaakcentujemy także kolory przewodnie wesela.

Fot. Kreatywny Ślub

Pierniczkowe słoneczniki

Nasze upominki możemy przyozdobić bardzo szczegółowymi detalami. Stworzenie takich kwiatów może okazać się dość czasochłonne, ale jeśli znajdziemy kilka pomocnych rąk do pracy, efekt końcowy będzie imponujący. W tym przypadku do naszej pracy użyjemy lukru w kilku kolorach.

Fot. Kreatywny Ślub

WYKOŃCZENIE

Tak przygotowane pierniczki zapakujemy następnie w ozdobną folię lub celofan. Woreczki przyozdobimy wstążką w wybranym przez nas kolorze i dołączymy do nich wiadomość z podziękowaniem dla gości.

Fot. Kreatywny Ślub

Zobacz także inne, kreatywne pomysły ślubne Ani!

Fot. Kreatywny Ślub

blog slubny Zankyou

 

Ania Piggott, autorka pełnego inspiracji bloga Kreatywny Ślub.

 

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Więcej informacji

Komentarze (2)

annakwit
13/03/2013

miałam taki właśnie plan na stworzenie prezencików 🙂 ile czasu mogą te pierniczki być zrobione przed ślubem?

Komentuj
annadominika_jakubowska
13/03/2013

Hej Aniu,

Pierniczki mają to do siebie, że im dłużej je przechowamy, tym będą smaczniejsze. W zasadzie nie polecam robić ich wcześniej niż 3 tygodnie przed ślubem. Przez kika tygodni muszą one dobrze nabrać wilgoci. Ja sama upiekłam pierniczki prawie 3 miesiące przed ślubem, a następnie systematycznie je dekorowałam.

Pozdrawiam,

Ania

Komentuj

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz Firmę albo jesteś profesjonalistą w branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 19 krajach. Więcej informacji