Pięć pomysłów na zaskakujący transport do ślubu

Czym pojechać do ślubu żeby zaskoczyć gości? Jaki pojazd ślubny będzie kolejną atrakcją weselną, długo wspominaną przez Waszych gości? Zobaczcie listę 5 fantastycznych inspiracji.

  • Wesele
  • Samochód do ślubu

Pamiętacie przepięknego Astona Martina, w jakim po swoim ślubie książę William i księżna Catherine przejechali ulicami Londynu? Na wszystkich zrobił ogromne wrażenie. Wy także możecie zachwycić swoich gości niecodziennym pojazdem do ślubu. Takim, który wzorem Williama i Kate poprowadzicie sami, albo tym, do którego potrzebny będzie wytrawny kierowca. Oto pięć moich pomysłów, możliwych do zrealizowania także w naszych, polskich warunkach.

1: Miejski autobus

zapisz
Miejskim autobusem do ślubu. || fot. Snap Studio

Nie chciałam wierzyć, gdy moi znajomi zapowiedzieli, że ona do kościoła przyjedzie ich wspólnym samochodem terenowym, a on komunikacją miejską. Jakie było moje zdziwienie, gdy spotkałam go w autobusie jadącym na miejsce ślubu… Po ślubie odjechali już wspólnie rzeczoną terenówką, za to gościom zafundowali podróż… miejskim autobusem.

Autobus a nawet tramwaj bez problemu możecie pożyczyć z Miejskich Zakładów Autobusowych. Są tam przygotowani na taką okoliczność. Jeżeli zdecydujecie się jechać normalnymi liniami, nie zapomnijcie skasować biletu ;-).

2: Mini van w stylu vintage

zapisz
fot. Eric Velado

Ta para nie przestraszyła zardzewiałej karoserii mini vana z lat 50. Wprost przeciwnie, uczyniła z niej atut. Wnętrze samochodu zaaranżowali w przytulny sposób. To świetny pomysł dla tych z Was, którzy planują ślub w stylu lat 50.  Od razu możecie pojechać nim w podróż poślubną ;-).

W Muzeum Motoryzacji w Otrębusach jest do wypożyczenia Fiat Multipla, pierwszy mini van na świecie. Będzie idealny na tą okazję.

3: Elektryczna riksza dla ekologów

zapisz
fot. Eric Velado

Jeżeli chcecie być ekologiczni, pomyślcie o wypożyczeniu do ślubu samochodu elektrycznego. Uwielbiacie golfa? Pojedźcie do ślubu golfowym wózkiem. Kręcą Was hinduskie klimaty? Skorzystajcie z rikszy.  Za kierowcę może robić pan młody, chyba, że planujecie w swoim małżeństwie inny podział ról ;-).

4: W tandemie rowerem

zapisz
fot. Kent Meireis Photography

Ekologia w 100%. Jeżeli do kościoła albo USC nie jest daleko, śmiało możecie pojechać rowerem. Najlepiej tym w tandemie. Ale uwaga! Warto wcześniej poćwiczyć i uważnie śledzić prognozy pogody.

Kwestia stroju w tym przypadku także nie jest bez znaczenia. Krótka sukienka do ślubu będzie jak najbardziej na miejscu. Nie chcesz chyba, żeby falbany wkręciły się w szprychy.

5: Vespą nie tylko we Włoszech 

zapisz
fot. Jasmine Star

Ona w pięknej sukni, on w garniturze. Oboje na motorze. Taki obrazek już nie dziwi. A co powiedzielibyście, aby do ślubu pojechać włoską vespą? Tylko wy we dwoje i wiatr we włosach (zadbaj więc od trwałą fryzurę). Do takiej stylizacji także trafniejsza będzie krótka suknia ślubna, a przynajmniej taka, która nie będzie miała ciągnącego się po jezdni trenu. Więcej inspiracji motorowych znajdziesz w artykule: “MotocykLOVE inspiracje“.

Zobacz także: “Dekoracja samochodu do ślubu – jakich błędów unikać?”

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!