Pięć elementów ślubnych dekoracji, których nie może zabraknąć na weselu vintage

Śluby vintage, czyli te stylizowane na wesela naszych babć i mam cały czas nie wychodzą z mody. Aby mogły się udać, odpowiednio wystylizowana musi być nie tylko młoda para ale także sala weselna. Nie od dziś wiadomo, że to drobne elementy tworzą klimat, jeżeli więc myślicie o weselu vintage, koniecznie musicie zobaczyć pięć elementów dekoracyjnych bez, których nie może się ono obyć. Ale uwaga! Nie wykorzystujemy ich wszystkich na raz! To odpowiednie połączenie detali i umiar sprawią, że przeniesiemy się w klimat lat 20. czy 50. XX wieku.

1 ::  Maszyna do pisania 

fot. Three Nails Photography, Mi Belle Photography, Esther Sun Photography

Możecie sobie wyobrazić, że kiedyś nie było ani tabletów ani komputerów, a ludzie pisali na maszynach do pisania? ;-). Dajcie swoim gościom raz jeszcze poczuć ten klimat. Niech ustawiona na osobnym stoliku maszyna do pisania nie służy jedynie ozdobie. Poprosicie gości, aby napisali na niej życzenia dla Was, a Wy następnie pojedyncze kartki złożycie w księgę gości.

2 :: Zegary i zegarki

fot. Tinywater Photography, Kristyn Hogan

Te malutkie, kieszonkowe i te duże z kukułką. Budziki i zegarki stolikowe. One także mogą stać się częścią fantastycznej dekoracji weselnej. Ustawione na słodkim bufecie albo wiejskim stole. Jeżeli Wasze wesele będzie się odbywać w zabytkowym dworku,  z pewnością znajdzie się tam okazały zegar w klimacie vintage.  Inne stare zegarki możecie pozbierać od przyjaciół albo znajomego zegarmistrza. Może w ten sposób narodzi się Wasz pasja do starych zegarów? ;-).

3 :: Aparat fotograficzny

fot. Lauren Wakefield Photography, Michael Moss

Aparat fotograficzny to nieodzowny element każdego wesela (oczywiście ten w rękach ślubnego fotografa). Ale aparat może stanowić także fantastyczne uzupełnienie dekoracji. Zadbajcie tylko o to, aby pochodził z czasów, w jakie zamierzacie się przenieść. Zupełnie inaczej bowiem wyglądały aparaty z lat 20., a inaczej z lat 50. A może zaprosicie swoich gości do wspólnej fotografii wykonanej właśnie starym aparatem? Po weselu koniecznie wyślijcie im zdjęcie w podziękowaniu za obecność.

4 :: Walizki w stylu retro

fot. Robert and Kathleen, Hazlenut Photography, Michael + Anna Costa Photographers

Małżeństwo to wspólna podróż przez życie. A co lepiej symbolizuje podróżowanie niż walizki? Nic więc dziwnego, ze są chętnie wykorzystywane jako element dekoracyjny podczas ślubów. Ale mogą służyć także praktycznym celom. Schowane do środka prezenciki dla gości weselnych będą się prezentować rewelacyjnie, podobnie jak karty, na których goście będą mogli wpisać swoje życzenia. Stare walizki warto także wykorzystać podczas sesji poślubnej. Nie będziecie mieć problemu pod hasłem: “co zrobić z rękami”.

5 :: Stare puszki

fot. Jose Villa, Acres Of Hope

I nie mam tu na myśli tych po piwie czy coca-coli 😉 (choć Coca-Cola może stanowić szalenie uroczy motyw przewodni wesela). Stare metalowe puszki po herbacie, sławnej zupie Campbell czy cukierkach śmiało mogą posłużyć jako ciekawy wazon na weselnym stole.

Drobnych elementów w stylu vintage, które możecie wykorzystać na swoim weselu jest dużo więcej, ja wybrałam moje ulubione. Zasada jest tylko jedna: odwiedźcie targ staroci i postarajcie się, aby były oryginalne. Pamiętajcie bowiem, że przedmioty też mają duszę… ;-).

Zobacz również: “Stylizacja ślubna vintage dla Młodej Pary”

Skomentuj artykuł

Fotograf ślubny w Krakowie! The best!
Fotograf ślubny w Krakowie! The best!
Wspaniali twórcy zdjęć ślubnych z Krakowa! Zapraszamy!
5 powodów, dla których warto mieć barmana na swoim weselu!
5 powodów, dla których warto mieć barmana na swoim weselu!
Jeżeli szukacie wyjątkowej atrakcji na wesele, Zalety zatrudnienia barmanów? Ile kosztuje drink bar na weselu? Zobaczcie jakie zalety usługi i ile może to Was kosztować.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji