Jak wybrać wizażystę na makijaż ślubny? Sprawdź!

Przygotowania do jednego z najważniejszych dni w życiu, jakim jest dzień ślubu, u niemal każdej Panny Młodej wyglądają inaczej. Są jednak pewne wspólne cechy tych przygotowań. Każda Panna Młoda musi wybrać kreację i dodatki. Większość korzysta z usług fryzjera. Coraz więcej pań, przy wykonaniu makijażu ślubnego, korzysta również z usług wizażysty. I tak jak w przypadku wyboru fryzjera, bardzo często Panny Młode kierują się własnymi wcześniejszymi doświadczeniami, tak w przypadku wizażysty sprawy często się nieco komplikują. Większość pań wykonując zarówno ten codzienny, jak i wieczorowy makijaż, najczęściej nie korzysta z usług profesjonalistów. Z tego też powodu większość z nas nie ma doświadczeń w tej kwestii i nie wie, z usług którego wizażysty skorzystać w dniu ślubu.  Jak więc wybrać wizażystę, z którego usług będziemy zadowolone?

Opinie innych

Daria_Cherry
Daria_Cherry

Tak, jak w przypadku wielu innych rzeczy (np. cateringu, konsultanta ślubnego, salonu sukien ślubnych, czy fotografa), tak i w przypadku poszukiwań wizażysty warto kierować się opiniami innych osób. Oczywiście pierwsze, co przychodzi tutaj na myśl, to doświadczenia osób, które znamy, i które z takich usług już korzystały.

Iwona Sirow make-up
Iwona Sirow make-up

Pozytywne opinie wydane przez kogoś, komu ufamy sprawiają, że rozwiewają się nasze wątpliwości i nabieramy pewności, co do naszego wyboru. Pamiętajmy jednak, że opinie innych, to nie tylko opinie osób, które znamy. Możemy je również znaleźć w internecie, np. na różnego rodzaju forach dyskusyjnych i katalogach ślubnych.

Zaznajomienie z pracami wizażysty

Zanim udamy się na spotkanie z wizażystą warto nieco przyjrzeć się jego osiągnięciom. Można to zrobić zaglądając na jego stronę internetową. W ten sposób sprawdzamy bardzo często rezultaty prac kamerzystów, fotografów, czy florystów. Dlaczego więc nie zrobić tego samego w przypadku wizażysty? Na takiej stronie internetowej można znaleźć portfolio, w którym osoby profesjonalnie wykonujące makijaże umieszczają dowody swoich umiejętność. Bardzo ważną kwestią jest tutaj zwrócenie uwagi na to, w jaki sposób wizażysta dobiera makijaż do modelki oraz jak łączy kolory.

Lucyna Rossa
Lucyna Rossa

Makijaż próbny

Próbny makijaż ślubny jest tak samo ważny, jak próbne czesanie ślubne. Tylko dzięki temu możemy stwierdzić, czy umiejętności wizażysty w pełni spełniają nasze oczekiwania, czy też może warto rozglądnąć się za inną osobą. Z tego też powodu próbny makijaż ślubny warto wykonywać wcześniej niż tydzień przed ślubem. W ten sposób zyskujemy czas na ewentualne szukanie innego wizażysty.  Bardzo ważne w przypadku próbnego makijażu ślubnego jest pozwolenie wizażyście na pokazanie nam jego wizji naszego wyglądu. Jeżeli korzystamy z usług profesjonalisty, to z pewnością jest to osoba, która posiada ogromne doświadczenie i umiejętności.

Patrycja Tyszka
Patrycja Tyszka

Oczywiście nie należy być całkowicie uległym. Warto na początku powiedzieć, jakie my mamy wyobrażenie na temat naszego makijażu, lecz jednocześnie nie należy uparcie protestować przed propozycjami profesjonalisty.

Daria_Cherry
Daria_Cherry

Zazwyczaj bowiem są to osoby, które znają się na doborze makijażu do typu urody, wiedzą w jaki sposób najlepiej wyeksponować nasze oczy, czy jak odpowiednio dobrać kolor szminki i odcień pudru. Warto więc podczas wykonywania próbnego makijażu zapoznać się z propozycjami wizażysty.

Kuferek z kosmetykami

Jego zawartości powinniśmy przyjrzeć się podczas tworzenia próbnego makijażu ślubnego. Oczywiście nie chodzi tutaj tylko o to, by doszukiwać się kosmetyków ekskluzywnych i drogich marek (profesjonalni wizażyści, obok ekskluzywnych marek mogą posiadać również kosmetyki marek dostępnych w hipermarketach). Warto sprawdzić trwałość próbnego makijażu, którą również można czasami zawdzięczać ogólnie dostępnym kosmetykom. Warto również przyjrzeć się, czy oprócz wykonania samego makijażu, wizażysta przygotuje naszą skórę do jego wykonania, oraz czy wykona np. modelarz naszej twarzy.

Elementy bieli
Elementy bieli

Cena

To również ważna kwestia. Nie da się wykonać profesjonalnego makijażu ślubnego za 20 zł. Wizażyści, to osoby, które musza cały czas się kształcić, poznawać nowe techniki tworzenia makijażu, zapoznawać się z nowymi markami kosmetyków i sposobami ich aplikacji. To osoby, które na naszej twarzy mają stworzyć mistrzowski i perfekcyjny makijaż, który na dodatek będzie nieskazitelny przez kilkanaście godzin.

Emilia Cecylia Lipińska : make-up artist
Emilia Cecylia Lipińska : make-up artist

Nie można tego otrzymać za półdarmo.  Na dodatek wizażysta najczęściej tworzy makijaż ślubny w domu klientki, dzięki czemu my oszczędzamy tak cenny w tym dniu czas, a on musi dojechać do nas i poświęcić swój czas. Z tych wszystkich powodów cena wykonania makijażu ślubnego może wynieść nawet 300 zł.  Jednak drogie panie, raz w żuciu można! Najlepszych usługodawców ślubnych szukaj w Katalogu Zankyou!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Jak wybrać buty do ślubu? Oto 6 wskazówek, które pomogą Ci je wybrać!
Jak wybrać buty do ślubu? Oto 6 wskazówek, które pomogą Ci je wybrać!
W tym artykule znajdziesz wszystko, co ważne przy wyborze butów dla panny młodej. Kilka porad, dzięki którym w dniu ślubu będziesz czułą się nie tylko pięknie, ale i komfortowo. Zankyou pomaga wybrać najlepsze buty dla panny młodej!
Jak sprawić by Twój ślubny makijaż był fotogeniczny? 7 rad od nas!
Jak sprawić by Twój ślubny makijaż był fotogeniczny? 7 rad od nas!
Chce mieć najpiękniejsze zdjęcia ślubne, prawda? Obecność fotografa warto uwzględnić wykonując makijaż ślubny. Jak wykonać perfekcyjny makijaż ślubny?
Jak wybrać suknię ślubną? 5 złotych rad!
Jak wybrać suknię ślubną? 5 złotych rad!
Nadszedł czas! W końcu zaczynasz poszukiwanie sukni ślubnej. 5 złotych rad, zdjęcia sukien i materiałów, a na końcu test, w którym pomożemy Ci wybrać suknię Twoich marzeń!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji