• Magazyn

Para Młoda z dzieckiem - zobaczcie jaka jest rola niani weselnej!

Para Młoda z dzieckiem - jak zaplanować ten ważny dzień gdy mamy male dziecko? Kto może nam w tym pomóc, by nie obarczać świadkowej lub babci?

  • Organizacja

W swojej pracy spotykam róże Pary stające na ślubnym kobiercu – całkiem młode, trochę bardziej dojrzałe, a ostatnio, coraz częściej pary, które zdecydowały się na ślub posiadając już potomstwo. Powody takich decyzji są różne – czasami względy finansowe, czasem logistyczne lub po prostu późniejsza chęć sfinalizowania związku.

O ile ślub biorą seniorzy i pełnoletnie dziecko jest świetnym pomocnikiem w czasie uroczystości, o tyle Młode Pary z młodym przychówkiem muszą, a raczej chcą dzielić ten Wielki Dzień we troje.

Pomysł na indywidualną nianię weselną poddało życie. Asia brała ślub, gdy jej synek miał 1,5 roku. Uroczystość zaślubin, połączyli z Chrztem Świętym synka. Jako, że mieszkają sami, daleko od rodziców nie wiedzieli, czy synek zechce spędzić ten czas z babciami czy siostrami, które mimo chęci i miłości do malucha nie bywają z nim na co dzień. Pozostało im pójść na żywioł. Niestety sprawdziły się obawy, że mały Luca nie zechce zacieśniać rodzinnych więzi w tym ważnym dniu. Asia opowiedziała mi krótko okiem Pani Młodej-Mamy jak wyglądał ten dzień:

„Organizacja opieki nad synkiem w tym dniu to nasza największa porażka. Nie zaangażowaliśmy żadnej niani, mojej mamy Luca nie znał za dobrze, widział ją 2-3 razy w życiu, bo mieszkamy daleko. Gdy byłam u fryzjera zajęła się nim moja przyjaciółka, w kościele w sumie nikt – każdy twierdził, że Luca się wyrywał i uciekał do nas – potem siedział już na kolanach mojego męża. Podczas składania życzeń przed kościołem uciekał wszystkim. Wtedy też jeden z gości powiedział nam żartobliwie: “Najpierw się wyprawia wesele, a potem rodzi dzieci”. Podczas wesela Luca miał przygotowany nad restauracją pokoik z łóżeczkiem turystycznym, ale nie chciał do 23.00 zasnąć. Bardzo płakał, a my zamiast jeść spokojnie kolację i rozmawiać z gośćmi, próbowaliśmy go z mężem ukołysać w spacerówce do snu. Szkoda, że nie pomyśleliśmy o kimś, kto mógłby w tym dni zająć się naszym synkiem, kimś spoza gości weselnych.” 

Zobaczcie suknie ślubne dla kobiet w ciąży.

W takiej sytuacji pomóc może niania weselna. To osoba, która zapoznaje się z rodziną, w tym szczególnie z dzieckiem już kilka dni wcześniej. Spędza po parę godzin z dzieckiem, by nawiązała się więź i dziecko oswoiło się z nowym opiekunem.

zapisz
Fot. Animacje na weselu / abcslubu.pl

W dniu ślubu niania weselna jest blisko rodziców, elegancko ubrana – z jedyną różnicą: ma na sobie wygodne buty bez obcasów. Pozwala rodzicom czuć bliską obecność dziecka, jednocześnie umożliwiając im przeżywanie tej uroczystości w skupieniu. Niania może też zadbać, by dziecko które niesie obrączki lub sypie płatki kwiatków przed rodzicami szło zgodnie z kierunkiem trasy oraz nie zechciało wkładać obrączek do buzi.

Osobista niania weselna uczestniczy oczywiście w przyjęciu weselnym, gdzie nadal zajmuje się dzieckiem, może je zabrać na spacer w wózku oraz przekazać rodzicom w czasie, gdy będą mieli trochę wolnego czasu i potrzebę pobycia z dzieckiem. Niania zwykle jest też animatorką, więc w czasie, gdy rodzice zajmują się dzieckiem może zorganizować animacje takie jak konkursy i wspólne zabawy dla pozostałych dzieci gości weselnych obecnych na weselu.

Zobacz listę sklepów z najładniejszymi ubrankami dla dzieci na wesele.

Ślub to poważna sprawa. Emocje i podenerwowanie w tej sytuacji dają się odczuwać Młodej Parze, a co dopiero małemu dziecku, które znajduje się w takiej nowej, niecodziennej sytuacji. Warto zadbać, by zarówno rodzice, jak i dzieci wspominali ten czas miło i z uśmiechem.

Ekspert portalu abcslubu.pl – Magda Wiśnik

Źródło: abcslubu.pl / www.abcslubu.pl / www.facebook.com/abcslubu

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!