Panna Młoda w piórkach, czyli suknie ślubne i dodatki z piórami

Vestido de novia con cuerpo de plumas, de Pronovias 2012. Foto: Pronovias
Suknia ślubna z piórami z kolekcji Manuel Mota dla Pronovias 2012. Fot: Pronovias

Suknie ślubne z piórami projektowane są od wielu lat i dostrzec je możemy w wielu odsłonach, dlatego też trudno mówić tu o jednorocznym trendzie. Pióra pojawiają się w projektach marek takich jak: PronoviasJesús Peiró czy Monique Lhuillier, którzy lubują się w sukniach ślubnych zdobionych piórami.

Powyższa suknia zaprojektowana przez Manuel’a Mota przykuwa uwagę na gorsecie zdobionym białymi piórami. Taka kreacja wygląda bardzo majestatycznie, ale jednocześnie kobieco i romantycznie, dzięki zastosowanym dodatkom.

Pronovias, colección 2012. Foto: Pronovias
Pronovias, kolekcja 2012. Fot: Pronovias
Vestido de novia de Justin Alexander 2012. Foto: Justin Alexander
Suknia ślubna z kolekcji Alexander 2012. Fot: Justin Alexander
Vestido de novia con falda de plumas, de Pronovias 2012. Foto: Pronovias
Suknia ślubna Pronovias 2012. Fot: Pronovias

Ptasie pióra symbolizują wolność i harmonię. Nie powinno więc dziwić, że kobiety od zawsze lubiły wykorzystywać ten element jako dodatek do swojego wyglądu: na ubraniach, ozdobach włosów czy etnicznych dodatkach. Amulety przynoszące szczęście zdobione są piórami do dziś. Wszystkie te skojarzenia dodają jeszcze większej mistyczności Pannie Młodej przywdzianej w suknię z piór.

Falda imitando plumas, de Monique Lhuillier 2012. Foto: Monique Lhuillier
Marszczenia imitujące pióra w sukni ślubnej. Kolekcja Monique Lhuillier 2012. Fot: Monique Lhuillier

Dziewczęcość i lekkość piór często wykorzystywana jest do ozdoby krótkich sukienek ślubnych. Tutaj także często stosowane są zamienniki, czyli tylko marszczenia materiału, które mają na celu imitować lekkość piór. Co warto podkreślić – taka suknia wygląda w tańcu niebywale pięknie i kobieco!

Vestido de novia con plumas, de la colección de otoño de Marchesa. Foto: Marchesa
Krótka suknia ślubna z kolekcji Marchesa. Fot: Marchesa
Krótkie sukienki z piórami z kolekcji (od lewej): Pronovias, Yolan Cris i Rivini

Dla Panien Młodych, które w dniu swojego wesela nie chcą w całości “obrosnąć w piórka” do wyboru jest niezliczona ilość dodatków ślubnych z akcentem piór. Po pierwsze, będą to wszelkiego rodzaju fascynatory, których pióra są niemal nieodłącznym elementem! Poniżej przykładowy toczek z linii dodatków Jesus Peiro.

Tocado para novia con detalles de plumas, de Jesús Peiró. Foto: Jesús Peiró
Toczek ślubny z kolekcji Jesús Peiró. Fot: Jesús Peiró

Dodatki ślubne z piór świetnie nawiązują do modnego stylu retro i vintage. Ozdoby głowy z piórami są coraz częściej wybierane także przez gości weselnych, szczególnie na bardziej eleganckich i wystawnych ślubach – najlepiej sprawdzą się na ceremoniach popołudniowych w Hiszpanii, Włoszech czy Portugalii.

Źródło: hola.com

Suknie ślubne i ozdoby włosów to nie dodatki, które mogą posiadać lekki element ptasiego pióra. Poniżej przedstawiamy buty ślubne – kobiece i eleganckie, zdobione piórami bądź ich imitacją.

Buty ślubne z piórami. Źródła od lewej: Manolo Blahnik, Jimmy Choo i bebe.com

Kolejny element to okrycia wierzchnie na ślub. Szale, marynarki, bolerka –  motyw pióra także jest bardzo popularny. Nadaje lekkości, ale -uwaga! – także objętości, więc trzeba uważać na niechciane poszerzenie sylwetki na wysokości ramion. Okrycia ramion z dużą ilością falujących piór najlepiej sprawdzą się u kobiet z sylwetką “gruszka”.

Carolina Herrera, colección 2012. Foto: Carolina Herrera
Carolina Herrera, kolekcja 2012. Fot: Carolina Herrera

Tekst portalu: www.zankyou.pl

Zankyou – Listy prezentów i strony ślubne

Poznaj najnowsze trendy 2015 jakie króluj wśród sukien ślubnych!

 

 

 

 

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Amara. Credits: Maggie Sottero
Maggie Sottero 2018: kontrasty i romantyzm w jej nowej kolekcji!
Suknie od Megan Sottero są idealne dla wszystkich kobiet. Jej propozycje na 2018 rok to pokaz elegancji i kobiecości tkwiącej w prawidziwych kobietach. To najbardziej romantyczne projekty, dzięki którym poczujesz się jak księżniczka w swoim Wielkim Dniu.
Barrington. Credits: Sottero and Midgley
Sottero i Midgley: najlepsze projekty z kolekcji 2018. Wybierz swój ulubiony!
Kolekcja, która łączy najlepszej jakości materiały wraz z niezwykłymi dodatkami, której nie możesz przegapić. Odkryj, co do zaaferowania ma dla Ciebie marka Sottero and Midgley w 2018!
London Bridal Week to świeże, nowoczesne i luksusowe spotkanie
London Bridal Week to świeże, nowoczesne i luksusowe spotkanie
London Bridal Week to wydarzenie utrzymujące tytuł najpopularniejszego pokazu mody ślubnej na świecie. Od 25 do 27 marca, wiodący projektanci oraz producenci zgormadzą się pod jednym dachem, aby zaprezentować najnowsze trendy w branży.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji