Panna Młoda w piórkach, czyli suknie ślubne i dodatki z piórami

Vestido de novia con cuerpo de plumas, de Pronovias 2012. Foto: Pronovias
Suknia ślubna z piórami z kolekcji Manuel Mota dla Pronovias 2012. Fot: Pronovias

Suknie ślubne z piórami projektowane są od wielu lat i dostrzec je możemy w wielu odsłonach, dlatego też trudno mówić tu o jednorocznym trendzie. Pióra pojawiają się w projektach marek takich jak: PronoviasJesús Peiró czy Monique Lhuillier, którzy lubują się w sukniach ślubnych zdobionych piórami.

Powyższa suknia zaprojektowana przez Manuel’a Mota przykuwa uwagę na gorsecie zdobionym białymi piórami. Taka kreacja wygląda bardzo majestatycznie, ale jednocześnie kobieco i romantycznie, dzięki zastosowanym dodatkom.

Pronovias, colección 2012. Foto: Pronovias
Pronovias, kolekcja 2012. Fot: Pronovias
Vestido de novia de Justin Alexander 2012. Foto: Justin Alexander
Suknia ślubna z kolekcji Alexander 2012. Fot: Justin Alexander
Vestido de novia con falda de plumas, de Pronovias 2012. Foto: Pronovias
Suknia ślubna Pronovias 2012. Fot: Pronovias

Ptasie pióra symbolizują wolność i harmonię. Nie powinno więc dziwić, że kobiety od zawsze lubiły wykorzystywać ten element jako dodatek do swojego wyglądu: na ubraniach, ozdobach włosów czy etnicznych dodatkach. Amulety przynoszące szczęście zdobione są piórami do dziś. Wszystkie te skojarzenia dodają jeszcze większej mistyczności Pannie Młodej przywdzianej w suknię z piór.

Falda imitando plumas, de Monique Lhuillier 2012. Foto: Monique Lhuillier
Marszczenia imitujące pióra w sukni ślubnej. Kolekcja Monique Lhuillier 2012. Fot: Monique Lhuillier

Dziewczęcość i lekkość piór często wykorzystywana jest do ozdoby krótkich sukienek ślubnych. Tutaj także często stosowane są zamienniki, czyli tylko marszczenia materiału, które mają na celu imitować lekkość piór. Co warto podkreślić – taka suknia wygląda w tańcu niebywale pięknie i kobieco!

Vestido de novia con plumas, de la colección de otoño de Marchesa. Foto: Marchesa
Krótka suknia ślubna z kolekcji Marchesa. Fot: Marchesa
Krótkie sukienki z piórami z kolekcji (od lewej): Pronovias, Yolan Cris i Rivini

Dla Panien Młodych, które w dniu swojego wesela nie chcą w całości “obrosnąć w piórka” do wyboru jest niezliczona ilość dodatków ślubnych z akcentem piór. Po pierwsze, będą to wszelkiego rodzaju fascynatory, których pióra są niemal nieodłącznym elementem! Poniżej przykładowy toczek z linii dodatków Jesus Peiro.

Tocado para novia con detalles de plumas, de Jesús Peiró. Foto: Jesús Peiró
Toczek ślubny z kolekcji Jesús Peiró. Fot: Jesús Peiró

Dodatki ślubne z piór świetnie nawiązują do modnego stylu retro i vintage. Ozdoby głowy z piórami są coraz częściej wybierane także przez gości weselnych, szczególnie na bardziej eleganckich i wystawnych ślubach – najlepiej sprawdzą się na ceremoniach popołudniowych w Hiszpanii, Włoszech czy Portugalii.

Źródło: hola.com

Suknie ślubne i ozdoby włosów to nie dodatki, które mogą posiadać lekki element ptasiego pióra. Poniżej przedstawiamy buty ślubne – kobiece i eleganckie, zdobione piórami bądź ich imitacją.

Buty ślubne z piórami. Źródła od lewej: Manolo Blahnik, Jimmy Choo i bebe.com

Kolejny element to okrycia wierzchnie na ślub. Szale, marynarki, bolerka –  motyw pióra także jest bardzo popularny. Nadaje lekkości, ale -uwaga! – także objętości, więc trzeba uważać na niechciane poszerzenie sylwetki na wysokości ramion. Okrycia ramion z dużą ilością falujących piór najlepiej sprawdzą się u kobiet z sylwetką “gruszka”.

Carolina Herrera, colección 2012. Foto: Carolina Herrera
Carolina Herrera, kolekcja 2012. Fot: Carolina Herrera

Tekst portalu: www.zankyou.pl

Zankyou – Listy prezentów i strony ślubne

Poznaj najnowsze trendy 2015 jakie króluj wśród sukien ślubnych!

 

 

 

 

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji