• Magazyn
  • Moda weselna
  • Pan Młody - obowiązki oraz... najczęstsze błędy Pana Młodego podczas Ślubu i Wesela

Pan Młody - obowiązki oraz... najczęstsze błędy Pana Młodego podczas Ślubu i Wesela

Ślub i wesele to niezwykłe wydarzenie w życiu każdej Pary Młodej. Pragniemy, by ten dzień był wyjątkowy i dokładnie taki, o jakim marzyliśmy.

Pan Młody - obowiązki oraz... najczęstsze błędy Pana Młodego podczas Ślubu i Wesela
Kamila Bannach Fotografia
  • Pan Młody
  • Rada
  • Polska

Ślub i wesele to niezwykłe wydarzenie w życiu każdej Pary Młodej. Pragniemy, by ten dzień był wyjątkowy i dokładnie taki, o jakim marzyliśmy. Żeby jednak tak się stało musimy zadbać o każdy najmniejszy szczegół. Przygotowanie i organizacja ślubu oraz wesela wymaga od nas dobrego zorganizowania i planowania. Nie powinniśmy odkładać niczego na ostatnią chwilę, gdyż powoduje to niepotrzebny stres. Odpowiednie zaplanowanie listy rzeczy do zrobienia i podział obowiązków to klucz do idealnego ślubu i przyjęcia weselnego. Jak podzielić obowiązki? Za co powinien być odpowiedzialny Pan Młody? Jakie są najczęstsze błędy popełniane przez Pana Młodego? Poniżej znajdziecie odpowiedź na te wszystkie ważne i nurtujące Panny Młode pytania. Zaczynamy!

 

zapisz
Eelfiki Photography

 

Obowiązki Pana Młodego

 

Zakup obrączek

Publikacja

Obrączki ślubne to symbol małżeństwa i wierności, a także jeden z najważniejszych elementów ślubnej ceremonii. Tradycja głosi, że to właśnie po stronie Pana Młodego pozostaje zakup obrączek ślubnych. 

 

Wynajem pojazdu

Motoryzacja wzbudza niejednokrotnie zainteresowanie wśród mężczyzn. Nic więc dziwnego, że wybór samochodu, który Para Młoda pojedzie do ślubu pozostaje Panu Młodemu. Para Młoda wspólnie decyduje o tym, czy wybierze sportowy samochód, limuzynę, czy garbusa w stylu retro, ale to Pan Młody dopina wszelkie formalności związane z wynajęciem pojazdu do ślubu.

 

Ubiór Pana Młodego i świadka

Stylizacja Pana Młodego to jedna z najważniejszych rzeczy tego dnia. Zadbajmy o to, by była dopieszczona i dopięta na ostatni guzik. Dobrze skrojony garnitur, kolorystycznie dobrane obuwie i przemyślany dobór dodatków gwarantuje perfekcyjną stylizację. Podczas przedślubnych przygotowań i komponowania swojej ślubnej stylizacji nie zapomnijmy o stylizacji naszego świadka. On również pełni bardzo ważną rolę w tym dniu i jest widoczny niemalże na każdym zdjęciu. Sprawmy by i jego stylizacja była dopracowana i pasująca do naszego stylu przyjęcia. 

 

Wybór i dawanie prezentów dla świadka i drużbów

Pozostając w temacie świadka – zadbanie o jego stylizacje to niejedyny obowiązek Pana Młodego. Bardzo ważnym jest zadbanie o prezent dla świadka i drużbów w podziękowaniu za pomoc w tym szczególnym dniu. W momencie wręczania prezentów na weselu to właśnie Pan Młody powinien osobiście podziękować swoim pomocnikom. 

 

zapisz
KH Straube

 

Nauka pierwszego tańca

Ten obowiązek z reguły wzbudza największe obawy wśród Panów Młodych. Dlatego właśnie pierwszym tańcem powinniśmy zająć się odpowiednio wcześnie. Kilka tygodni na przyswojenie kroków, nauczenie się choreografii i nabrania pewności siebie oszczędza nam niepotrzebnych stresów spowodowanych zatańczeniem przed wszystkimi gośćmi.

 

Taniec z matkami i druhnami

Pozostając w tanecznym nastroju przedstawiamy kolejny obowiązek Pana Młodego. Poza tym najważniejszym, pierwszym tańcem ze swoją żoną, Pan Młody powinien również zatańczyć ze swoją matką, teściową i druhnami.

 

Pisanie i ćwiczenie swojej przemowy weselnej

I choć nie jest to zwyczaj, który na polskich weselach zauważalny jest zawsze, to coraz częściej Pary Młode decydują się na wygłoszenie przemowy weselnej. Przemowa weselna to uroczysty moment, w którym prosto z serca opowiadamy o swoich uczuciach. Warto przygotować się do tego momentu i wystarczająco wcześnie rozpocząć ćwiczenie.

 

Wznoszenie toastu

Jeśli już jesteśmy przy temacie przemowy weselnej to pozostaje jeszcze wznoszenie toastu. Równie uroczysty i przepiękny moment, którym pragniemy zaakcentować, jak bardzo cieszymy się z przybycia naszych gości. To z nimi pragniemy celebrować ten dzień, a wzniesienie toastu za swoją świeżo upieczoną żonę na pewno będzie miło odebrane. 

 

Planowanie miesiąca miodowego

Tradycyjna etykieta ślubna mówi, że jednym z obowiązków Pana Młodego jest planowanie miesiąca miodowego jako niespodzianki dla jego narzeczonej. Coraz częściej jednak Pary Młode pragną wspólnie wybrać destynację i zaplanować podróż. Mimo wszystko, sfinansowanie jej i zorganizowanie powinno leżeć po stronie Pana Młodego. Miesiąc miodowy może stanowić również przepiękny i wyjątkowy prezent dla Panny Młodej na Waszej nowej wspólnej drodze!

 

 

Najczęstsze błędy Pana Młodego podczas ślubu i wesela

 

Jeśli już wiemy, jakie obowiązki należą przed ślubem i w trakcie do Pana Młodego – czas przejść do części drugiej. Poniżej prezentujemy najczęstsze błędy Pana Młodego popełniane podczas  ślubu i wesela. Nie bierzcie z tego przykładu!

 

Źle dopracowana stylizacja

W rankingu najczęściej popełnianych błędów przez Pana Młodego pierwsze miejsce zajmuje stylizacja. Powinna być ona przemyślana, doprecyzowana, a co najważniejsze stworzona przy pomocy doradców w salonie garniturów, czy obuwia. Dzięki temu w dniu ślubu będziemy mieć pewność, że nasz garnitur jest skrojony prawidłowo, obuwie kolorystycznie pasuje do reszty, a nogawki spodni nie są za krótkie. Najczęstsze błędy w stylizacji Pana Młodego to za duży garnitur, za długie nogawki spodni lub zbyt krótkie skarpetki widoczne podczas siadania. Unikajmy także koszul w innych odcieniach, niż biel, czy ecu, a także pamiętajmy o tym,  że decydując się na garnitur dwurzędowy musimy zrezygnować z ubrania kamizelki. 

 

Zbyt późne rozpoczęcie poszukiwań pojazdu

Zgodnie z tym, co pisaliśmy wyżej – wybór i zarezerwowanie pojazdu, którym Para Młoda pojedzie w dniu ślubu pozostaje po stronie Pana Młodego. Ważnym jest, aby zarezerwować samochód odpowiednio wcześnie, by uniknąć przykrych niespodzianek. Jeśli zamierzacie się pobrać w najgorętszym okresie sezonu ważnym jest, by zarezerwować samochód nawet kilka miesięcy przed ślubem. 

 

Przedłużony wieczór kawalerski

Wiele Panów Młodych decyduje się na zorganizowanie wieczoru kawalerskiego na dzień przed planowaną datą ślubu. Często jednak okazuje się  to złym pomysłem. Warto przemyśleć ten pomysł jeszcze raz i zorganizować wieczór kawalerski np. tydzień wcześniej. Dzięki temu unikniemy największego błędu Pana Młodego – przyjścia do kościoła zmęczonym, niewyspanym i o złym samopoczuciu.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!