Oryginalny miesiąc miodowy - podróż pociągiem Orient Express!

Miesiąc miodowy to początek wspaniałej podróży, która prowadzi każdą parę ku ich przyszłości. Nie ma nic bardziej romantycznego niż rozpoczęcie tej podróży na pokładzie legendarnego Orient Expressu.

Oryginalny miesiąc miodowy - podróż pociągiem Orient Express!
Facebook: Orient Express
  • Kierunek podróży
  • Polecane
  • Polska

Miesiąc miodowy to początek wspaniałej podróży, która prowadzi każdą parę ku ich przyszłości. Nie ma nic bardziej romantycznego niż rozpoczęcie tej podróży na pokładzie legendarnego Orient Expressu.

 

zapiszpociąg
www.ilcollezionista.bolaffi.it

 

Zatrzymujesz się na stacjach, ludzie idą w lewo, w prawo lub gubią się w niekończących się objęciach, zanim odejdą z peronu Nie jest ważne, dokąd się wybierasz, podróż jest prawdziwym bohaterem wszystkiego, więc usiądź wygodnie, dziś jedziemy Orient Expressem. Miesiąc miodowy pociągiem… Dzisiaj wbrew pozorom nie mówimy o Frecciarossie, która łączy Rzym z Mediolanem, dziś podróżujemy w luksusie, a marzenia nie mają żadnej ceny.

 

zapiszPociąg
Facebook: Orient Express

 

Kto nigdy nie był zafascynowany opowieścią Agaty Christie „Morderstwo w Orient Expressie? Kto pozostaje beznamiętny wobec typowych mebli z lat trzydziestych XX wieku, w szczególności art deco? Wielu sławnych ludzi, którzy podróżowali najbardziej luksusowym pociągiem na świecie: członkowie rodziny królewskiej, artyści, szpiedzy, poszukiwacze przygód i biznesmeni – każdy mężczyzna chciał przeżyć historię Agaty Christie, która wsiadła do pociągu, aby dołączyć do swojego męża archeologa w Bagdadzie.

 

zapiszPociąg
Facebook: Orient Express

 

Orient Express to symbol luksusowych podróży par excellence. W latach dwudziestych i trzydziestych XX wieku pociąg stał się bardzo znany ze swojej niezwykłej elegancji, luksusu, komfortu i doskonałej kuchni. Jego przygoda rozpoczęła się w 1883 roku, a trasa, którą pokonał pociąg, połączyła Paryż z Giurgi, miastem w Rumunii, przechodząc przez Strasburg, Wiedeń, Budapeszt i Bukareszt, a następnie w 1921 roku trasa została przedłużona do Stambułu, a Orient Express przyjął inną nazwę: Wenecja Simplon-Orient-Express. Jednak wraz z nadejściem II wojny światowej jego upadek rozpoczął się, aż do 1977 roku, w którym dzięki ogromnej inwestycji angielski biznesmen przywrócił jej dawną świetność.

 

zapiszKabina w pociągu
Facebook: Orient Express

 

Dzisiaj bycie na pokładzie VSOE (Venice Simplon-Orient-Express) oznacza cofnięcie się w czasie. 11 zabytkowych powozów zostało odrestaurowanych i zmodernizowanych, a podróżujesz w wyrafinowanej i odprężającej atmosferze, rozpieszczanej przez eleganckich lokajów, którzy zawsze są dostępni, aby spełnić każdą potrzebę: personel, w tym szefowie kuchni i kelnerzy, składa się z 40 osób.

 

zapiszkolacja w pociągu
Facebook: Orient Express

 

W Venice Simplon-Orient Express znajdujemy 1 bar i 3 restauracje. Śniadanie i podwieczorek serwowane są w kabinie. Lunche, kolacje i koktajle są świeżo przygotowywane przez francuskich szefów kuchni na pokładzie, którzy czerpią inspirację do swoich dań z miejsc, do których dotarł pociąg podczas trasy. Oczywiście najlepiej unikać chodzenia na kolację w dżinsach, t-shirtach i trampkach: ubiór obejmuje marynarkę i krawat dla mężczyzn oraz formalny garnitur dla kobiet.

 

Królewski Szkot

Najnowszym dodatkiem do młodszych braci Orient-Expressu jest Royal Scotsman. Przez osiem dni i siedem nocy, zaczynając od Edynburga, podróżujesz po Wielkiej Brytanii, odwiedzając miasta Perth, York, Bath, Oxford, Cambridge. Wspaniała podróż, która zabierze Cię w odwiedziny zapierające dech w piersiach krajobrazy, dzikie wybrzeża, zamki, klify z widokiem na morze… krótko mówiąc, prawdziwy sen, który sporo kosztuje.

 

zapiszMuzyk
Facebook: Orient Express

 

Eastern & Oriental Express

Urzekają Cię zapachy Wschodu i uwielbiasz jego krajobrazy? Wsiadaj do pociągu Eastern & Oriental Express. Odurzająca podróż pozwoli Ci odkryć krajobrazy Tajlandii i Malezji. Z werandy panoramicznej powozu, być może popijając orzeźwiający koktajl owocowy lub pyszną aromatyczną herbatę, miniesz fantastyczne krajobrazy, pola ryżowe, drogi wodne, starożytne świątynie, tajemnicze pasma górskie i cuda przyrody Azji Południowo-Wschodniej (Info orient- express.com).

 

zapisz
Facebook: Orient Express

 

Hiram Bingham Orient-Express

Czy lubisz przygody? Interesuje Cię szukanie cywilizacji ukrytych w sercu Andów? Wsiądź do Hiram Bingham Orient-Express. Książęcy pociąg ze swoimi wagonami o żywych niebieskich i złotych liściach z Poroy, w pobliżu starożytnego Cusco, wije się w krainie Inków, przecinając duże i bujne uprawiane tarasy Jaquijahuana, flankuje Rio Pomatales, oferuje wyjątkowy widok na małe wioski Ollantaytambo i dojeżdża do Świętej Doliny – jednego z siedmiu cudów świata: Machu Picchu, Zaginionego Miasta Inków w dolinie Urubamby (informacje orient-express.com).

 

zapisz
Facebook: Orient Express

 

Niezależnie od wybranego pociągu lub celu podróży, znajdziesz się w świecie luksusu, komfortu, zapierającej dech w piersiach scenerii i atmosferze innych czasów.

 

 

A jeśli jeszcze nie wybrałeś miejsca docelowego, zasięgnij porady Zankyou, w naszym katalogu znajdziesz wiele biur podróży gotowych zaoferować i zainspirować Cię wspaniałymi wycieczkami. Szerokiej drogi!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!