Okrycia wierzchnie dla Panny Młodej - etole, narzutki, bolerka

Okrycia ślubne to aspekt szeroko nurtujący przyszłe Panny Młode, przeglądając fora dotyczące mody ślubnej łatwo natknąć się na poszukiwania okrycia idealnego.

Okrycia wierzchnie dla Panny Młodej - etole, narzutki, bolerka
HerDay.pl
  • Moda weselna
  • Editor-choice
  • Polska

   Okrycia ślubne to aspekt szeroko nurtujący przyszłe Panny Młode, przeglądając fora dotyczące mody ślubnej łatwo natknąć się na poszukiwania okrycia idealnego. Wybór sukni to tylko początek długiej drogi mierzącej się z wyborami. Dzisiejszy temat to okrycie wierzchnie które jest obowiązkowym elementem kiedy bierzemy ślub porą jesienno-zimową, a czasem wiosenną. Podstawowym pytaniem stawianym przez Panny Młode jakim powinny sobie zadać przy wyborze okrycia jest, jaką funkcję powinno spełniać, aby kompletnie nie zniszczyć uroku sukni ślubnej, która jest głównym elementem stylizacji.

Etole

Etole, szale to bardzo delikatny element stylizacji, mogą pięknie uzupełnić wizerunek, natomiast jednocześnie dodać uroku i zakryć to co powinno być zakryte. Podobną funkcję spełnia szal, dobierając odpowiedni materiał i kształt, możemy czuć się swobodnie, a jednocześnie w każdej chwili możemy go zdjąć.

zapiszHerDay.pl
HerDay.pl
zapiszHerDay.pl
HerDay.pl

 

Bolerka, Futerka

Bolerka są najpopularniejszą formą okrycia wierzchniego dostępne na rynku w każdym butiku ślubnym. Aby nie wyróżniać się kolorem na zdjęciach, należy wybrać kolory stonowane. Najczęściej wybieranym materiałem są koronki , bolerka futrzane, lub aksamitne. Trzeba jednak uważać, aby w proponowanych przez rynek kolekcjach nie przyćmić swojej urody cekinami bądź frędzlami.

zapiszBolerko
Bolerko

 

Narzutka

Narzutka to element który najlepiej wybrać  wczesną jesienią bądz wiosną. Jest to delikatny element ubioru który nie jest w stanie  popsuć nam stylizacji przy odpowiednio dobranym kolorze. Należy jednak zrezygnować z kolorów ciężkich i ciemnych to może zrujnować naszą stylizację.

zapiszHerDay.pl
HerDay.pl

Żakiety

Żakiety to jeden z ulubionych części garderoby Pań, ceniących sobie elegancję oraz klasę. Pięknie zdobione są również wspaniałym elementem garderoby ślubnej. Ta część garderoby pięknie podkreśla kobiece walory np. wąską talię. Niestety przy wyborze tego elementu garderoby musimy uważać aby nie poszerzyć sobie ramion bądź zakryć naszych kobiecych kształtów.

zapiszŻakiet
Żakiet

Peleryna

Peleryna to bardzo delikatny rodzaj garderoby, a zarazem bardzo bezpieczny. Dodają niewinności Pannie Młodej oraz unikatowości. Najefektowniej prezentują się te sięgające do samego dołu, które mogą ciągnąc się przypominając tren. Peleryna jest opcją na dowolną porę roku w zależności jaki materiał wybierzemy. Najczęściej Panny Młode stawiają na wybór koronek, muślinów. Należy natomiast pamiętać aby nigdy nie zestawiać peleryn wraz z welonem – taki efekt może popsuć całokształt.

zapiszPeleryna
Peleryna

Kurtka ramoneska

Ramoneska w dniu ślubu brzmi szalenie, natomiast coraz częściej Panny Młode decydują się na tę opcję. Taki look doda na pewno charakteru oraz podkreśli motyw przewodni uroczystości. Wybierając białą ramoneskę, często wybieramy suknie w kształt litery A, natomiast wybierając czarną możemy pozwolić sobie na noszenie ją również po uroczystości. Wspaniałą opcją jest również personalizacja takiej ramoneski z dowolnym napisem podkreślając charakter imprezy.

zapiszFoto: Adrian Bubicz
Foto: Adrian Bubicz

 

 

Podsumowując niezależnie od pory roku, pogoda jest największą niewiadomą w dniu ślubu. Warto przygotować się na tę ewentualność i odjąć sobie stres w tym dniu przygotowując sobie okrycie wierzchnie. To ważne aby w tym dniu czuć się swobodnie i lekko aby móc w pełni czerpać radość z tego dnia.

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!