Okrągłe czy prostokątne? Jakie stoły wybrać na wesele? Pomożemy Ci zdecydować!

Problem wcale nie jest tak banalny jakby się mogło wydawać (w moim przypadku okazał się iskrą, która wywołała pierwszy konflikt z panem M. podczas przygotowań do naszego wesela). Na jakie stoły się zdecydować? Okrągłe czy prostokątne? Warto podjąć tą decyzję już na samym początku, ułatwi Wam bowiem znalezienie odpowiedniego lokalu.  Nie ma złotej rady. Każda opcja ma tyle samo zalet co i wad. Warto je poznać zanim wdacie się w dyskusję z narzeczonym…Nieocenioną pomocą okaże się konsultantka ślubna, która pomoże w wyborze, dopasowaniu i stawieniu stołów, ale nie tylko. My polecamy Agaya Konsultanci Ślubni, które pomagają w całościowej organizacji ślubu i wesela.

majlan
majlan

Stylowe wesele, czyli decydujemy się na okrągłe stoły

Moda na tego typu stoły przyszła do nas, jakżeby inaczej, z zachodu. Przyznacie, że prezentują się szalenie elegancko i stylowo (dlatego przy ludowym weselu raczej odpadają). Będą więc świetnym rozwiązaniem na nowoczesne wesele w stylu glamour.

Hotel Wersal
Hotel Wersal

Wokół tego typu stołów posadzić możemy zazwyczaj 8, 10 lub 12 osób. Sprawdzą się zwłaszcza albo przy bardzo dużej sali weselnej albo przy niedużej liczbie gości. Potrzebują bowiem przestrzeni (pamiętajcie, że stoły trzeba ustawić tak, żeby goście mogli się swobodnie poruszać po sali i nie uderzać o siebie plecami).

Hotel Europejski 1884 w Krakowie
Hotel Europejski 1884 w Krakowie

Ich niewątpliwą zaletą jest to, że wszyscy goście doskonale się widzą i mogą dyskutować w nieco szerszym gronie niż przy stołach prostokątnych (zwrócicie uwagę na kwiaty, które zdobić będą środek stołu – nie powinny zasłaniać widoku). Pan M. zarzucił mi, że nie sprzyjają integracji, bowiem dzielą gości na grupy. Prawda jest taka, że wiele zależy w tym przypadku od samych gości i wodzireja, i tego czy będzie on umiał zaangażować uczestników wesela we wspólną zabawę.

Wierzynek
Wierzynek

Zawsze pomocną dłoń czy w przypadku wesela oraz jego organizacji podana nam wedding plener. Carla events nie raz była w takiej sytuacji i wywiązała się ze swojego zadnia wzorowo! Polecamy!

Dolina Cedronu
Dolina Cedronu

Problemy z okrągłymi stołami na wesele możecie napotkać w momencie usadzania gości (w tym wypadku nie może zabraknąć winietek!). Będziecie ich bowiem musieli inteligentnie podzielić na 8- , 10- czy 12-osobowe grupy (może to być karkołomne zadanie, zwłaszcza jeżeli członkowie waszych rodzin są skłóceni czy też macie bardzo mieszane towarzystwo).

Dwór Złotopolska Dolina
Dwór Złotopolska Dolina
Hotel Belvedere
Hotel Belvedere

Zadbajcie także o to, aby na każdym ze stołów pojawiły się te same przystawki i napoje (to może zwiększyć nieco koszt). Rozwiązaniem może być także zorganizowanie przystawek w formie szwedzkiego stołu (pod warunkiem, że wśród waszych gości będą w większości ludzie młodzi, którzy doskonale sobie poradzą z noszeniem potraw na talerzyku do stolika; starsze osoby nie zawsze będą wiedziały jak się w takiej sytuacji zachować).

Wierzynek
Wierzynek

Klasyka gatunku, czyli prostokątne stoły na wesele

Tego typu stołów przedstawiać nie trzeba, od lat królują na polskich weselach, ustawiane w rzędach albo w podkowę (to drugie rozwiązanie jest dużo trafniejsze, goście nie muszą siedzieć do siebie plecami – nie wiem, jak Wy, ale ja w takiej sytuacji zawsze czuję się niekomfortowo).

Góralska Tradycja
Góralska Tradycja

Z jednej strony łatwiej jest usadzić przy nich gości (wystarczy, że dwie nie znoszące się ciotki posadzicie na dwóch przeciwległych końcach konstrukcji), z drugiej musicie zdecydować, kto będzie siedział na samym końcu, a kto najbliżej pary młodej (i pogodzić się z tym, że raczej nie będą to wasi znajomi, a rodzice i teściowie).

Hotel Bachledówka
Hotel Bachledówka

Tego typu stoły sprawdzą się doskonale przy większej ilości osób – para młoda będzie dobrze widoczna i wyeksponowana zajmując centralne miejsce – i w kwadratowych bądź prostokątnych salach na wesele.

Szymaszkowa Karczma-Restauracja
Szymaszkowa Karczma-Restauracja

Prostokątne stoły dają także szansę zaszalenia z dekoracjami: przez środek można puścić ciekawie ozdobiony bieżnik albo ustawić kwiatowe kompozycje. To także must have jeżeli decydujecie się na wesele w klimacie ludowym czy rustykalnym. Przy okazji zobaczcie pomysły na dekoracje ślubnego stołu w stylu rustykalnym. Musimy także pamiętać, że możemy zaufać specjalistce, czyli w tym przypadku niezawodnej firmie, której dekoracje kwiatowe nie są obce. Z Naszej strony możemy serdecznie polecić specjalistów z Dekoruj kwiatem.

Hotel Litwor
Hotel Litwor

PS. Ostatecznie przekonałam Pana M. do pomysłu okrągłych stołów na naszym weselu i sprawdziły się doskonale. Goście nie mieli problemu z integracją – po prostu złączyli  kilka okrągłych stołów w jeden. Hmm… A może to był argument przekonywujący o stołach prostokątnych… (tylko żartowałam!).

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Komentarze (10)

Skomentuj artykuł

Jaką muzykę wybrać na wesele? Oto 5 naszych najcenniejszych rad!
Jaką muzykę wybrać na wesele? Oto 5 naszych najcenniejszych rad!
Muzyka jest jednym z najważniejszych elementów wesela. Oddaje uczucia, ilustruje sytuacje, a przede wszystkim w jej rytm się tańczy. Nie zapominaj również o tym, że muzyka ma ogromny wpływ na życie w ogóle- może ograniczać lub zwiększać wszelkiego rodzaju odczucia. Chcesz znaleźć najlepszy soundtrack na swój ślub? To kontynuuj czytanie tego tekstu i poczuj rytm!
Jak wybrać salę weselną? 5 wskazówek na co zwrócić uwagę!
Jak wybrać salę weselną? 5 wskazówek na co zwrócić uwagę!
Wybór sali gdzie odbędzie się przyjęcie to niełatwa decyzja, od której zależy dobre samopoczucie Młodej Pary i gości. Warto tej decyzji poświęcić nieco czasu, bo dobrze wybrane miejsc zagwarantuje wymarzoną atmosferę i świetną zabawę do białego rana.
Jak wybrać kierunek podróży poślubnej? 5 podstawowych zasad dla wyjeżdżających!
Jak wybrać kierunek podróży poślubnej? 5 podstawowych zasad dla wyjeżdżających!
Podróż poślubna to bez wątpienia jedno z najważniejszych doświadczeń w życiu. Zaraz po ślubie, para wybiera się w podróż oficjalnie jako mąż i żona. Jest to idealna okazja do odpoczynku po czasochłonnych i męczących przygotowaniach do ceremonii ślubnej oraz do celebrowania nowego etapu Waszego związku.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji