• Magazyn
  • Jak się przygotować do nocy poślubnej?

Jak się przygotować do nocy poślubnej?

Często w ferworze przygotowań do ślubu zapominamy o tej ważnej a być może najważniejszej nocy w naszym życiu- nocy poślubnej.

  • Po ślubie
  • Rada
  • 2016
  • Polska

Często w ferworze przygotowań do ślubu zapominamy o tej ważnej a być może najważniejszej nocy w naszym życiu- nocy poślubnej. Zdarza się, że przyszli małżonkowie już przed ślubem mieszkają ze sobą a ślub jest tylko ukoronowaniem ich miłości. Nie zmienia to faktu, że ta noc mogłaby i powinna być wyjątkowa.

zapiszŁukasz Popielarz Fotografia
Łukasz Popielarz Fotografia

W jaki sposób to zrobić?

Publikacja

Na pewno ważne jest stworzenie odpowiedniej atmosfery: blask świec, szum morza za oknem, wspólna kąpiel czy odpowiednia muzyka pozwoli zakochanym oddalić się od rzeczywistości i oddać miłości. Możliwości jest wiele, nie musi to być wyimaginowany świat ale dobrze byłoby zmienić otaczająca nas codzienność i na tę chwile oddalić się od zwyczajności dnia codziennego.

zapiszWizyta u ginekologa
Wizyta u ginekologa

Jako lekarz ginekolog spotykam się z różnymi sytuacjami młodych ludzi, którym czynniki natury fizjologicznej czy medycznej przeszkodziły w przeżywaniu tej nocy w sposób wyjątkowy. Wykorzystując doświadczenie chciałabym udzielić kilku rad, wskazówek, które z pewnością pozwolą celebrować tę noc piękniej.

Po pierwsze czy należy przyjść na wizytę do ginekologa przed nocą poślubną?

Jak najbardziej wizyta przed ślubem jest wskazana. Szczególnie kobiety, które ten swój pierwszy raz mają jeszcze przed sobą, a takich jest coraz więcej gdyż chcemy przeżyć ten moment w wyjątkowej chwili z wyjątkowym mężczyzną, powinny taka wizytę odbyć.

Po drugie, trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że wystąpienie miesiączki w tym ważnym momencie życia nie jest czynnikiem sprzyjającym. Można temu zaradzić poprzez zastosowanie leków hormonalnych. Dzięki temu będziemy czuły komfort nie tylko w noc poślubna ale podczas wcześniejszego wesela czy późniejszej podróży poślubnej. Czasami zdarza się też, że dochodzi do stanu zapalnego narządu rodnego co jest przeciwwskazaniem do współżycia i tylko lekarz podczas wizyty może na pomóc i zalecić odpowiednią terapię. A co z niechcianą ciążą? Dziś rzadko jesteśmy gotowi na potomstwo zaraz po ślubie.

zapiszWizyta u ginekologa
Wizyta u ginekologa

Niektórzy partnerzy chcą porozmawiać o antykoncepcji czy o planowaniu ciąży na przyszłość. Lekarz doradzi odpowiednią, bezpieczną antykoncepcje, która pozwoli cieszyć się sobą tak długo jak tego będziemy chcieli a kiedy przyjdzie moment na dzidziusia to bez komplikacji będziemy mogli planować powiększenie rodziny.

Dodatkowo, na tę noc, kobiety mogą przyszykować mały prezent dla swojego małżonka od siebie. Piękna bielizna, zmysłowy makijaż i masaż dla ukochanego. Dla kobiet odważnych, a które chcą ponownie stracić dziewictwo z mężem jest zabieg odtworzenia błony dziewiczej. Zabieg ten jest coraz bardziej popularny na świecie, nie tylko w kulturze muzułmańskiej, gdzie błona dziewicza jest warunkiem do zamążpójścia. Wystarczy go wykonać miesiąc wcześniej by zrobić niespodziankę w noc poślubną mężowi.

Biorąc pod uwagę te fakty warto znaleźć czas i odwiedzić ginekologa. W końcu wchodzi się w nowy etap życia, również seksualnego i wizyta u lekarza tej specjalności może być pomocna bez względu na nasze doświadczenie seksualne.

Partner portalu abcslubu.pl – Ewa Paszkiewicz / www.twojdoktor.eu

Źródło: abcslubu.pl /www.abcslubu.pl /www.facebook.com/abcslubu

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!