• Magazyn

Niezwykłe dekoracje stołu Pary Młodej - sprawdź!

Stół Państwa Młodych nazywany również prezydialnym jest bez wątpienia tym, który skupia szczególną uwagę Gości przybyłych na weselne przyjęcie. Choć oczywiście pełni on ważną rolę miejsca spożywania posiłków, to ma również za zadanie zapewnić chwilę oddechu i odpoczynku świeżo upieczonym Małżonkom. Nie zapominajmy także o jednym kluczowym aspekcie - stół Pary Młodej stanowi główne miejsce spotkań z rodziną oraz bliskimi, którzy w trakcie uroczystości chcą złożyć życzenia, szczere gratulacje lub po prostu zamienić parę zdań z jej Gospodarzami. Te właśnie momenty pełne różnej maści emocji stały się tymi ukochanymi przez ślubnych Fotografów - dlatego też dekoracja stołu Pary Młodej ma tak duże znaczenie! W tym wypadku nabiera ona zupełnie nowego charakteru - stanowi przepiękną scenografię, którą później możemy oglądać na wywołanych zdjęciach dokumentujących weselną zabawę.

Niezwykłe dekoracje stołu Pary Młodej - sprawdź!
  • Dekoracje
  • Rada
  • Trendy
  • Dekoracja ceremonii
  • Nakrycie stołu
  • Polska

Bez wątpienia, dekoracja stołu Państwa Młodych powinna znaleźć się na liście zadań do wykonania podczas organizacji weselnego przyjęcia. Z tego artykułu dowiesz na co zwrócić uwagę podczas wyboru ozdób na stół Młodych oraz wszystkiego, co pojawi się w jego otoczeniu – w końcu, chcąc stworzyć spójną weselną aranżację warto zadbać o jej każdy najmniejszy szczegół. Możesz skorzystać także z naszych porad jak umiejscowić w przestrzeni stół prezydialny oraz kto powinien przy nim zasiadać. Gwarantujemy, że korzystając z naszych ciekawych pomysłów oraz licznych inspiracji stół Pary Młodej będzie tym miejscem, w którym zaczyna się prawdziwa magia!

Stół Pary Młodej – na co zwrócić uwagę?

Tworząc wizję idealnej dekoracji stołu Nowożeńców kierujemy się – rzecz jasna – naszymi własnymi upodobaniami oraz tym, co sprawia, że nasz wewnętrzny esteta będzie zadowolony z efektu końcowego. Musimy mieć jednak na uwadze to, aby stół weselny Pary Młodej stanowił element pasujący do ogólnej weselnej układanki i był jej integralną częścią. W końcu, nie może być on osobnym tworem, który nie pasuje wizualnie do jednego, spójnego obrazka. Miejmy na uwadze motyw przewodni wesela, którym powinniśmy się kierować dokonując decyzji o doborze ozdób, które znajdują się na stole Młodych jak również wystroju w jego najbliższym otoczeniu. 

Dlatego też – jeśli Twoje wesele ma charakter eleganckiego przyjęcia w otoczeniu kryształowych żyrandoli – lepiej sprawdzą się wysokie, pozłacane świeczniki oraz bujne kompozycje kwiatowe udekorowane gdzieniegdzie błyszczącymi kryształkami niż naturalne podkładki z plastrów drewna i zielone roślinne girlandy, którym z pewnością bliższej jest do wesel organizowanych w duchu artystycznej bohemy. Warto mieć to na uwadze i pamiętać, że dekoracja stołu za którymi zasiadają Gospodarze imprezy wyznacza kierunek w którym powinna być utrzymana również dekoracja wszystkich stołów dla weselnych Gości.

zapiszStół Młodych
Stół Młodych

Inspiracje i pomysły na dekoracje stołu Młodych

Styl glamour, boho, a może botaniczny? Choć oczywiście określenie motywu przewodniego, który króluje na weselnym przyjęciu jest prawdziwym kluczem do sukcesu podczas dekoracji stołu Młodych to chcemy podzielić się z Wami uniwersalnymi pomysłami na dekoracje, które można dostosować wedle własnego uznania do panującej na sali ogólnej, weselnej aranżacji. Zaczynamy!

Kwiaty

Wykorzystanie kwiatów będzie idealną dekoracją niezależnie od panującego na sali motywu przewodniego. Będą się pięknie prezentować zarówno w formie bukietów umieszczonych w wysokich kryształowych wazonach jak również tworząc zachwycające kompozycje kwiatowe np. ze świeżych, polnych kwiatów. Warto jednak pamiętać, aby zachować umiar w ich wielkości, tak, aby Para Młoda nie była nimi zasłonięta, a jeśli pojawią się one również wokół stołu – trzeba uważać, aby nie stanowiły kłopotliwej przeszkody w sytuacji, kiedy Goście będą chcieli dotrzeć do stołu Nowożeńców. 

zapiszKompozycje kwiatowe na stole Młodych
Kompozycje kwiatowe na stole Młodych
zapiszKwiaty w wazonach jako dekoracja stołu Państwa Młodych
Kwiaty w wazonach jako dekoracja stołu Państwa Młodych
zapiszBukiet kwiatów jako dekoracja stołu Pary Młodej
Bukiet kwiatów jako dekoracja stołu Pary Młodej
zapiszKompozycja kwiatowa glamour na stole Młodych
Kompozycja kwiatowa glamour na stole Młodych
zapiszRóże w wysokim wazonie glamour jako dekoracja stołu Młodych
Róże w wysokim wazonie glamour jako dekoracja stołu Młodych

Girlandy

Choć przybierają różne formy i możemy je wykonać z rozmaitych materiałów – wykorzystanie girland będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę! Mogą być to zarówno te roślinne – stworzone z zielonych liści bądź świeżych kwiatów, które udekorują stół Młodych w stylu rustykalnym, jak również te z papieru z ciekawym nadrukiem lub składającej się z balonów, które ozdobią ścianę za stołem Młodych. 

zapiszRoślinna girlanda jako dekoracja stołu weselnego Młodych
Roślinna girlanda jako dekoracja stołu weselnego Młodych
zapiszRoślinna girlanda na stół weselny Młodych
Roślinna girlanda na stół weselny Młodych
zapiszGirlanda z balonów jako dekoracja ściany za Młodymi
Girlanda z balonów jako dekoracja ściany za Młodymi
zapiszGirlandy świetlne i papierowe jako dekoracja stołu Młodych
Girlandy świetlne i papierowe jako dekoracja stołu Młodych

Lampiony, świeczki, świetlne girlandy…

Odpowiednie oświetlenie może zdziałać prawdziwe cuda! Z pewnością ma moc tworzenia niepowtarzalnej magicznej aury jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Na weselu w stylu glamour postawcie na długie świece stojące w pozłacanych lub wykonanych z kryształu świecznikach. Z kolei na przyjęciach organizowanych w duchu artystycznej bohemy, świetnie sprawdzą się świetlne girlandy dekorujące przód stołu lub ścianę za Młodą Parą. Wokół stołu możemy również rozstawić duże lampiony, aby nikt nie miał wątpliwości gdzie zasiadają Gospodarze przyjęcia.

zapiszDelikatna świetlna ozdoba na stół Państwa Młodych
Delikatna świetlna ozdoba na stół Państwa Młodych
zapiszDekoracja stołu Państwa Młodych w stylu glamour
Dekoracja stołu Państwa Młodych w stylu glamour
zapiszRozpalone świece na stole Pary Młodej
Rozpalone świece na stole Pary Młodej
zapiszDekoracje świetlne przed stołem Młodych
Dekoracje świetlne przed stołem Młodych
zapiszGirlandy świetlne jako pomysł na dekoracje stołu Młodych
Girlandy świetlne jako pomysł na dekoracje stołu Młodych

Podtalerze

To obecnie jeden z najmodniejszych trendów w dekoracji ślubnej. Choć najczęściej spotykane są na wystawnych przyjęciach to mogą mieć również zastosowanie na tych z większą dozą swobody i luzu. Tak więc, złote podtalerze podkreślą elegancki charakter spotkania, a te zachowane w neutralnych kolorach o ażurowym wykończeniu bądź w formie plastra drewna będą współgrać ze stylem inspirowanym naturą. 

zapiszZłote podtalerze glamour jako dekoracja stołu Młodych
Złote podtalerze glamour jako dekoracja stołu Młodych
zapiszTransparentne podtalerze jako dekoracja stołu Pary Młodej
Transparentne podtalerze jako dekoracja stołu Pary Młodej
zapiszWiklinowe podtalerze na stole Młodych
Wiklinowe podtalerze na stole Młodych

Napisy

Napisy mogą stanowić zarówno jeden z elementów dekoracji stołu Młodych jak również ściany znajdującej się tuż za ich plecami. Napisy dostosowujemy do wybranego przez nas motywu przewodniego. Najczęściej są one wycinane z drewna lub styropianu, ale mogą przybierać także inne, ciekawe formy, np. wielkiego foliowego balonu, a także świetlnego neonu. Każda z tych możliwości jest świetnym sposobem na urozmaicenie dekoracji oraz otoczenia stołu Pary Młodej. 

zapiszNapis na ścianie za stołem Młodych
Napis na ścianie za stołem Młodych
zapiszNapis na stole weselnym Pary Młodej
Napis na stole weselnym Pary Młodej
zapiszBalon foliowy z napisem jako dekoracja za stołem Młodych
Balon foliowy z napisem jako dekoracja za stołem Młodych
zapiszNapis w formie neonu jako dekoracja stołu weselnego Młodej Pary
Napis w formie neonu jako dekoracja stołu weselnego Młodej Pary

Obrusy i bieżniki

Stanowią one niezwykle uniwersalną formę dekoracji. W końcu, poprzez zastosowanie odmiennych materiałów czy kolorów tkanin możemy nadać im całkowicie inny charakter. Obrusy i bieżniki glamour można rozpoznać po ciężkich materiałach zdobionych błyszczącymi cyrkoniami bądź nadrukami w kolorach złota lub srebra. Tym którym bliżej jest do idei ascetyzmu oraz zamiłowaniu do naturalnych rozwiązań polecamy przykrycie stołu prezydialnego lekkim, lnianym obrusem bądź tym wykonanym z koronki.

zapiszRustykalny styl dekoracji stołu Państwa Młodych
Rustykalny styl dekoracji stołu Państwa Młodych
zapiszKoronkowy bieżnik na stole Państwa Młodych
Koronkowy bieżnik na stole Państwa Młodych
zapiszStół Młodych - dekoracja glamour
Stół Młodych – dekoracja glamour
zapiszElegancka dekoracja stołu Pary Młodej
Elegancka dekoracja stołu Pary Młodej

Ustawienie stołu Młodych

Nie budzi wątpliwości fakt, iż stół prezydialny jest tym najważniejszym na weselnej sali. Dlatego też oprócz jego szczególnej dekoracji, powinien się on odznaczać odpowiednim usytuowaniem w przestrzeni. Najlepiej ustawić go w centralnym miejscu sali, dobrze widocznym dla każdego weselnego Gościa, jednak w pewnym oddaleniu od stołów przy których zasiadają. Ten zabieg ma na celu wyeksponowanie i podkreślenie jego pozycji wśród wszystkich innych. Jeśli zdecydowaliśmy się na stoły okrągłe dla Gości, to niech stół prezydialny ma kształt prostokąta ,aby kontrastował z całą resztą. Z kolei, ustawiając stoły w kształcie podkowy lub litery “L” – to ten przy którym zasiada Młoda Para powinien być ich zwieńczeniem. 

zapiszDekoracja stołu - stół Pary Młodej
Dekoracja stołu – stół Pary Młodej

Kto powinien siedzieć przy stole Państwa Młodych?

Na to pytanie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi – to Młodzi podejmują tę decyzję. Jednak według ślubnej tradycji najczęściej są to rodzice Pana Młodego oraz Panny Młodej, a także Świadkowie obu ze stron. Odstępstwem od reguły jest sytuacja, kiedy za stołem prezydialnym zasiadają tylko Nowożeńcy lub Młoda Para wraz z rodzicami oraz ich świadkowie z osobami towarzyszącymi. Pamiętajmy jednak, że organizując nasz własny ślub powinniśmy go zaplanować wedle własny upodobań, nawet jeśli mielibyśmy złamać niejedną zasadę ślubnej etykiety – dlatego u swego boku możemy mieć także rodzeństwo, dziadków lub inne bliskie Ci osoby. W tym wypadku kieruj się tym, co podpowiada Ci serce, a nie rozum.

zapiszRodzice Panny Młodej przy stole weselnym
Rodzice Panny Młodej przy stole weselnym

Mamy nadzieję, że dzięki naszym inspiracją oraz poradom, już wiesz jak powinien wyglądać budzący zachwyt stół Młodych. Dekoracja ma bez wątpienia kluczowe znaczenie w tym niełatwym procesie, ale jesteśmy pewni, że kiedy puścisz wodzę fantazji stworzysz prawdziwe dzieło sztuki. ZankYou życzy powodzenia!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!