Nietrafione prezenty ślubne – jak ich uniknąć

Czy dostaliście kiedykolwiek prezent, z którego nie byliście zadowoleni? Większość z Was zapewne tak. Co zrobiliście z taki upominkiem? Wyrzuciliście, oddaliście, zwróciliście do sklepu, a może sprezentowaliście przy najbliższej okazji komuś innemu? Święta, urodziny, imieniny, parapetówki i inne tego typu okoliczności, to świetne okazje do dawania prezentów. A  ślub? To wręcz jedna z najcudowniejszych okazji do obdarowywania. No i Młoda Para tego dnia dostaje mnóstwo prezentów (przede wszystkim tych chcianych, ale również zdarzają się te niechciane).  Jak więc sprawić, by prezent, którym chcemy obdarować Nowożeńców był trafiony? Należy przestrzegać pewnych zasad.

Fot. Sebastian Gryszpanowicz

Najważniejsza zasada to:  starajmy się robić takie prezenty jakie życzy sobie otrzymać Młoda Para.

Jeżeli Młodzi podkreślają, żre pragną otrzymać tradycyjne koperty, to może lepiej nie próbować ich uszczęśliwiać pralką czy odkurzaczem – te rzeczy mogą już posiadać, albo może marzą o innej marce, czy modelu. Jeżeli jednak uparcie chcemy sprawić im prezent rzeczowy, a nie pieniężny, to najlepiej poznać ich preferencje – w tym celu możemy porozmawiać nie koniecznie z samymi Młodymi, ale z osobami im bliskim, np. rodzicami, świadkami, czy przyjaciółmi.

Fot. Kamil Borkiewicz

Jeśli natomiast Młoda Para stworzyła listę prezentów ślubnych, jaki chciałaby otrzymać, wówczas starajmy się nie obdarowywać ich tym, czego nie ma na liście – w ten sposób z pewnością unikniemy zrobienia nietrafionego prezentu.

Źródło: www.fotonata.com

Jeżeli Młodzi poinformowali nas, że zamiast kwiatów, życzą sobie dostać coś innego (a taki zwyczaj jest obecnie bardzo modny), to sprezentujmy im to, czego chcą. Pamiętajmy jednak, że ich życzenia mogą nie być dobrze sprecyzowane i wówczas powinniśmy postarać się zdobyć więcej szczegółów. I tak, jeżeli Nowożeńcy życzą sobie zamiast kwiatów dostać wino, warto zorientować się jakie wino oni najbardziej preferują, a nie sugerować się tylko i wyłącznie własnym gustem. Gusta bowiem, jak wiadomo, są różne. Gdy natomiast chcą oni otrzymać jakiś przedmiot do swojej kolekcji, np. książek czy płyt z muzyką, wówczas nie pozostaje nam nic innego jak zorientowanie się jaki rodzaj literatury lub muzyki interesuje Młodą Parę i czego w swojej kolekcji jeszcze nie mają. Tutaj również własny gust i upodobania powinniśmy odłożyć na bok! Jeżeli jednak nie mamy możliwości dowiedzenia się, np. jaki tytuł interesowałby Młodą Parę, wówczas możemy skorzystać z wielkiego udogodnienia, jakim jest wręczenie jej karty podarunkowej do sklepu, w którym Młodzi dostaną to, czego pragną.

Tak czy inaczej robienie prezentów zawsze wiąże się z ryzykiem nietrafienia w oczekiwania.

Rada Zankyou dla obdarowujących: dowiedzmy się jak najwięcej o tym, co dokładnie pragną dostać Nowożeńcy i przy wyborze prezentu dla nich kierujmy się ich pragnieniami, gustem czy zapotrzebowaniem. To oni są w tym dniu najważniejsi i to ich, a nie nas ma ten prezent uszczęśliwić!

Rada Zankyou dla obdarowywanych: tworząc listę prezentów dokładnie określajcie co chcecie dostać (łącznie z marką i nazwami technicznymi modelu), wtedy macie pewność, że otrzymacie dokładnie to, czego chcecie. Pamiętajcie także o tym, żeby każdą zaproszoną osobę poinformować o istnieniu takiej listy oraz udostępnijcie informację gdzie i/lub u kogo taką listę mogą odnaleźć (często listą taka zajmują się np. świadkowie). Świetnym pomysłem i bardzo łatwą forma rozpowszechnienia takiej listy jest stworzenie listy prezentów ślubnych Zankyou.

 Z listą prezentów ślubnych Zankyou otrzymacie pieniądze na konto bankowe i wydacie je na co tylko chcecie – 100% pewność trafionych prezentów!

Więcej informacji o

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Zamiast kwiatów – pomóż chorym w walce o życie, a my Wam powiemy jak to zrobić!
Zamiast kwiatów – pomóż chorym w walce o życie, a my Wam powiemy jak to zrobić!
Ślub to jedna z najważniejszych i najwspanialszych chwil życia. Czy można zrobić coś, aby ten dzień był jeszcze piękniejszy? Można podzielić się swoim szczęściem, prosząc Gości, aby zamiast przynosić kwiaty, wsparli cel charytatywny. Kwiaty, choć są bardzo piękne, szybko tracą swój urok.
Ślub humanistyczny: czym jest, na czym polega i jak wygląda ceremonia humanistyczna w Polsce? Sprawdź!
Ślub humanistyczny: czym jest, na czym polega i jak wygląda ceremonia humanistyczna w Polsce? Sprawdź!
Ta energia, to coś, co nie sposób jest opisać. Te Panny Młode mają w sobie to coś. Każda Panna Młoda ma w sobie to coś, co nie sposób jest opisać słowami. Mają w sobie piękno, subtelność i niezwykły blask. To coś, czego nie sposób jest się nauczyć. To się ma, lub tego się nie ma. I kiedy patrzymy na zdjęcia z tej jakże duchowej ceremonii, to widzimy właśnie taki blask- przepełniony subtelnością i delikatnością.
Jak wziąć ślub i nie zwariować? 5 kroków bezstresowych przygotowań ślubnych!
Jak wziąć ślub i nie zwariować? 5 kroków bezstresowych przygotowań ślubnych!
Jeden z najromantyczniejszych dni w życiu nie powinien jednak kojarzyć się z wielomiesięcznymi i stresującymi przygotowaniami. Jaki jest sekret wesela, które na zawsze pozostanie w pamięci i będzie budzić jedynie miłe wspomnienia?

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji