Niespodzianki w menu weselnym - zachwyćcie swoich gości!

Oczywiście nie od dziś wiadomo, że gusta kulinarne i kubki smakowe to indywidualna kwestia każdego człowieka i mimo starań nie zawsze trafimy w podniebienie każdego gościa. I w tym przypadku warto uwzględnić w menu coś ekstra!

Niespodzianki w menu weselnym - zachwyćcie swoich gości!
Bubicz Foto
  • Organizacja
  • Polska

Każda Para Młoda zwraca dużą uwagę na dobranie idealnego menu weselnego. Nic dziwnego, bowiem dobra muzyka i dobre jedzenie to gwarancja udanego wesela! I choć sale weselnego mają zwykle w swojej ofercie kilka różnych propozycji menu, to rzadko kiedy uda się w stu procentach trafić w nasze gusta. I wtedy pojawia się ten moment, gdy wprowadzamy do menu pewne zmiany, pragnąc uzyskać kulinarny ideał. Oczywiście nie od dziś wiadomo, że gusta kulinarne i kubki smakowe to indywidualna kwestia każdego człowieka i mimo starań nie zawsze trafimy w podniebienie każdego gościa. I w tym przypadku warto uwzględnić w menu coś ekstra! Coś, co będzie na długo tkwiło w smakowej pamięci gości. 

 

 

zapisz
Bubicz Foto

 

Nie od dziś wiadomo, że każdy lubi niespodzianki na weselu. Zarówno tyczące się drobnych upominków dla gości, czy zorganizowanych przez Parę Młodą atrakcji. Niespodzianki jednak mogą tyczyć się również tego, co na talerzu! Zaskoczcie swoich gości nietuzinkowym podaniem dania mięsnego lub deserem, który będzie wspominać każdy!

 

Najbardziej praktycznym sposobem na zaimponowanie gościom jest zdecydowanie się na opcję tzw. Słodkiego Stołu, na którym każdy znajdzie coś dla siebie. Słodkie przysmaki w towarzystwie pysznej i aromatycznej kawy – każdy będzie zachwycony!

Poniżej natomiast prezentujemy listę najczęściej wybieranych niespodzianek kulinarnych – zainspirujcie się!

 

 

Stół Staropolski (Wiejski Stół)

Wiejski Stół to coś, co spotyka się na większości wesel. Chyba wszyscy biesiadnicy, szczególnie starszego pokolenia, tęsknią do starych polskich zwyczajów. Prawdziwy smak pieczonego mięsa, aromatyczne wędliny, smalec, świeże masło, wiejski chleb. Pasztet, kaszanka, kiszone ogórki. To tylko kilka z obowiązkowych pozycji, które znajdziemy na Staropolskim Stole. Oczywiście prócz standardowych produktów możemy taki stół urozmaicić innymi produktami, dokładając na przykład deskę serów. Zgodnie z tradycją – miłym akcentem jest pojawienie się na takim stole czegoś z procentami. Wiśniówka, miodówka, czy bimber – to idealne miejsce na te trunki!

Oczywiście poza swoją gastronomiczną funkcją stół stanowi również świetny dodatek dekoracyjny. Jeśli decydujemy się na ślub w góralskim, wiejskim lub naturalnym stylu to stół staropolski wkomponuje się w dekoracje idealnie. 

 

 

 

Pieczone prosię, pieczony udziec, płonący bażant

Czasem zdarza się, że ta atrakcja jest włączona do stołu staropolskiego, wówczas jednak pojawia się w formie kawałka prosięcia, czy udźca. Ogromne wrażenie jednak robi na gościach weselnych wjazd stołu przyozdobionego owocami, na którym leży mięso z wyższej półki. Obsługa lokalu często stwarza ku temu wyjątkowy nastrój, gasząc światła i włączając muzykę. Warto spróbować tego typu atrakcji kulinarnej, gdyż wielu gości wspomina ten smak słowami “mięso rozpływające się w ustach”.

 

 

Fontanna czekoladowa 

Czas na coś słodkiego! Fontanna czekoladowa to atrakcja, którą pokochali wszyscy goście weselni, bez względu na wiek. Nikt z gości nie odmówi sobie podejść choć raz do stolika, przy którym płynie czekolada, a obok stoją ciastka i najpyszniejsze owoce. W przypadku fontann mamy do wyboru różne smaki czekolady, jednak na weselu króluje klasyczna. Deserowa, mleczna, bądź biała. W ostatnim czasie modnym stało się dostawianie dodatkowej, małej fontanny, w której płynie czekolada miętowa, owocowa, miodowa, czy karmelowa. To się dopiero nazywa słodka niespodzianka!

 

 

Fontanna alkoholowa

Kolejny element zaskoczenia to coś, co kształtem przypomina fontannę z czekolady.  Fontanna alkoholowa to oryginalny sposób serwowania drinków, wina, ponczu, czy napojów bezalkoholowych.

 

Stolik alkoholowy

Pozostając w temacie procentów proponujemy kolejną atrakcję dla gości! I choć Para Młoda najczęściej decyduje się na wódkę weselną, to stolik alkoholowy stanowi jej idealne uzupełnienie. Stworzenie osobnego stolika z dodatkowym alkoholem, likierami, czy winami to wspaniała atrakcja dla wielu naszych gości. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie, szczególnie jeśli wśród Waszych gości są osoby niepijące wódki.

 

 

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!