Niespodzianki dla Młodej Pary – 7 propozycji Zankyou

Chyba nikt nie wyobraża sobie iść na ślub bliskich nam osób bez prezentu. Taka już nasza tradycja, żeby Młodych w tym dniu obdarowywać! W większości wręczamy im pieniądze lub prezenty pochodzące ze specjalnej listy przygotowanej wcześniej. Do tego oczywiście kwiaty lub książki, wina, kupony totolotka, czy wszelkiego rodzaju pomoc charytatywna dla potrzebujących, o którą swoich gości poprosiła Młoda Para. Wybór ogromny! Szczęście dla obdarowywanych i obdarowujących również niemałe!

No dobrze, ale przecież o tym wszystkim Młodzi są uprzedzeni. Sami decydują się wcześniej na to, czy wolą pieniądze, czy prezenty, czy kwiaty, czy wina, itd. A jak rodzina lub przyjaciele mogą ich zaskoczyć? Jak w niebanalny sposób mogą sprawić im cudowny prezent – niespodziankę, który jeszcze bardziej podkreśli szczególność tego dnia?

Oto kilka podpowiedzi Zankyou:

1. Szpaler z róż. Sklepienie utworzone z szabel – cudowne! Niestety najczęściej spotkać je można tylko na ślubie wojskowym. A szpaler z róż? I to nie z kilku, ale z tylu ilu jest gości, które ciągnie się przez cały kościół. To jest prawdziwa bajka! Wystarczy tylko poinformować gości, żeby na ślub przyszli z długą różą w określonym kolorze (białym, czerwonym, herbacianym) lub samemu kupić róże i rozdawać je gościom przed uroczystością. Młodzi wychodząc z kościoła przechodzą pod takim różanym sklepieniem. Wygląda to przepięknie! A niejednej Pannie Młodej z zachwytu może zakręcić się łza w oku.

Źródło: Manufaktura Fotografii

2. Białe gołębie. Symbol miłości, wierności, pokoju i przyjaźni, czyli wszystkiego tego, co przysięga sobie Młoda Para! To bardzo urocza niespodzianka. Młodzi po wyjściu z uroczystości mogą symbolicznie wypuścić je w przestworza, a tym samym wywróżyć sobie szczęście. Sam moment wypuszczania jest bardzo widowiskowy, no i niesamowicie wychodzi na zdjęciach!

Źródło: BialeGolebieNaSlub.pl

3. Płatki róż zamiast ryżu. Tradycyjnie rzucany po wyjściu z kościoła i Urzędu ryż można połączyć, lub zastąpił płatkami pachnących i kolorowych kwiatów. Taka niespodzianka pięknie prezentuje się nie tylko na sukni Panny Młodej, ale także na pamiątkowych zdjęciach.

Fot. Kupslub.pl

Zobacz więcej pomysłów, czym zastąpić ryż na ślubie?

4. Pudło z niespodzianką. Kolejnym fajnym pomysłem jest umieszczenie przed wyjściem z kościoła lub z Urzędu Stanu Cywilnego wielkiego, pięknie zapakowanego pudła, które dla Młodej Pary będzie jedną wielką niewiadomą. Gdy jednak wstążka zostanie rozwiązana, w górę wzbije się mnóstwo balonów napełnionych helem. Widok oszałamiający i wywołujący na twarzach Nowożeńców piękne i szczere uśmiechy.

Źródło: Mariage

Pudła z balonami oferują między innymi firmy: Galileo Studio, Fabryka Ślubu i Atrakcje Weselne.

5. Balony na tasiemkach. Innym pomysłem na balonową niespodziankę jest wręczenie każdemu z gości balona z helem na tasiemce. Gdy Młodzi wyjdą z kościoła lub z Urzędu Stanu Cywilnego, wówczas wszystkie balony zostają wypuszczone w przestworza. Podobnie jak w przypadku pudła z niespodzianką, to również wygląda niesamowicie i także jest powodem ogromnej radości.

Źródło: Manufaktura Fotografii

6. Pokaz fajerwerków. Podkreśla on wagę tego wydarzenia. Każdy widział pokaz fajerwerków podczas różnych uroczystości. Ale w tym dniu Młoda Para będzie mogła poczuć, że ten jest na ich cześć, że to ich święto, że to oni są dzisiaj najważniejsi! Niesamowity i bardzo widowiskowy prezent!

Fot. Wojciech Marzec

7. Lampiony szczęścia. Moda na nie dotarła do nas stosunkowo niedawno. Widok wzbijających się w niebo rozświetlonych lampionów jest zniewalający. Dzięki nim cała oprawa wesela nabiera niesamowicie romantycznego charakteru. No i to co w nich najważniejsze, to to, że przy ich wypuszczaniu należy wypowiedzieć życzenie. A podczas ślubu życzenia każdej wypuszczającej lampion w niebo osoby powinny dotyczyć szczęścia Nowożeńców! To cudowna niespodzianka dla Młodej Pary! Więcej o lampionach szczęścia przeczytasz w artykule TUTAJ.

Fot. Kamil Borkiewicz

 A Wy, którą niespodziankę najchętniej sprawilibyście swoim bliskim na ich ślubie?

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Komentarze (2)

Skomentuj artykuł

Nocleg dla gości weselnych - podstawowe zasady organizacji. Zadbaj o gości razem z nami!
Nocleg dla gości weselnych - podstawowe zasady organizacji. Zadbaj o gości razem z nami!
Jak wybrać nocleg dla gości weselnych, na jak długo i czy młoda para powinna go opłacać? Więcej czytaj w artykule...
Pierwsza w Polsce Charytatywna Loteria Ślubna – pomysł na upominek dla gości
Pierwsza w Polsce Charytatywna Loteria Ślubna – pomysł na upominek dla gości
Loteria ślubna to oryginalny pomysł na upominki dla gości weselnych, świetna zabawa, a przede wszystkim okazja do podzielenia się swoim szczęściem z podopiecznymi Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.
Jak zorganizować kameralny ślub i wesele? Mamy wspaniałe rekomendacje!
Jak zorganizować kameralny ślub i wesele? Mamy wspaniałe rekomendacje!
Dziś kilka słów o tym, jak zorganizować kameralny ślub i wesele...

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji