Niespodzianki dla Młodej Pary – 7 propozycji Zankyou

Chyba nikt nie wyobraża sobie iść na ślub bliskich nam osób bez prezentu. Taka już nasza tradycja, żeby Młodych w tym dniu obdarowywać! W większości wręczamy im pieniądze lub prezenty pochodzące ze specjalnej listy przygotowanej wcześniej. Do tego oczywiście kwiaty lub książki, wina, kupony totolotka, czy wszelkiego rodzaju pomoc charytatywna dla potrzebujących, o którą swoich gości poprosiła Młoda Para. Wybór ogromny! Szczęście dla obdarowywanych i obdarowujących również niemałe!

No dobrze, ale przecież o tym wszystkim Młodzi są uprzedzeni. Sami decydują się wcześniej na to, czy wolą pieniądze, czy prezenty, czy kwiaty, czy wina, itd. A jak rodzina lub przyjaciele mogą ich zaskoczyć? Jak w niebanalny sposób mogą sprawić im cudowny prezent – niespodziankę, który jeszcze bardziej podkreśli szczególność tego dnia?

Oto kilka podpowiedzi Zankyou:

1. Szpaler z róż. Sklepienie utworzone z szabel – cudowne! Niestety najczęściej spotkać je można tylko na ślubie wojskowym. A szpaler z róż? I to nie z kilku, ale z tylu ilu jest gości, które ciągnie się przez cały kościół. To jest prawdziwa bajka! Wystarczy tylko poinformować gości, żeby na ślub przyszli z długą różą w określonym kolorze (białym, czerwonym, herbacianym) lub samemu kupić róże i rozdawać je gościom przed uroczystością. Młodzi wychodząc z kościoła przechodzą pod takim różanym sklepieniem. Wygląda to przepięknie! A niejednej Pannie Młodej z zachwytu może zakręcić się łza w oku.

Źródło: Manufaktura Fotografii

2. Białe gołębie. Symbol miłości, wierności, pokoju i przyjaźni, czyli wszystkiego tego, co przysięga sobie Młoda Para! To bardzo urocza niespodzianka. Młodzi po wyjściu z uroczystości mogą symbolicznie wypuścić je w przestworza, a tym samym wywróżyć sobie szczęście. Sam moment wypuszczania jest bardzo widowiskowy, no i niesamowicie wychodzi na zdjęciach!

Źródło: BialeGolebieNaSlub.pl

3. Płatki róż zamiast ryżu. Tradycyjnie rzucany po wyjściu z kościoła i Urzędu ryż można połączyć, lub zastąpił płatkami pachnących i kolorowych kwiatów. Taka niespodzianka pięknie prezentuje się nie tylko na sukni Panny Młodej, ale także na pamiątkowych zdjęciach.

Fot. Kupslub.pl

Zobacz więcej pomysłów, czym zastąpić ryż na ślubie?

4. Pudło z niespodzianką. Kolejnym fajnym pomysłem jest umieszczenie przed wyjściem z kościoła lub z Urzędu Stanu Cywilnego wielkiego, pięknie zapakowanego pudła, które dla Młodej Pary będzie jedną wielką niewiadomą. Gdy jednak wstążka zostanie rozwiązana, w górę wzbije się mnóstwo balonów napełnionych helem. Widok oszałamiający i wywołujący na twarzach Nowożeńców piękne i szczere uśmiechy.

Źródło: Mariage

Pudła z balonami oferują między innymi firmy: Galileo Studio, Fabryka Ślubu i Atrakcje Weselne.

5. Balony na tasiemkach. Innym pomysłem na balonową niespodziankę jest wręczenie każdemu z gości balona z helem na tasiemce. Gdy Młodzi wyjdą z kościoła lub z Urzędu Stanu Cywilnego, wówczas wszystkie balony zostają wypuszczone w przestworza. Podobnie jak w przypadku pudła z niespodzianką, to również wygląda niesamowicie i także jest powodem ogromnej radości.

Źródło: Manufaktura Fotografii

6. Pokaz fajerwerków. Podkreśla on wagę tego wydarzenia. Każdy widział pokaz fajerwerków podczas różnych uroczystości. Ale w tym dniu Młoda Para będzie mogła poczuć, że ten jest na ich cześć, że to ich święto, że to oni są dzisiaj najważniejsi! Niesamowity i bardzo widowiskowy prezent!

Fot. Wojciech Marzec

7. Lampiony szczęścia. Moda na nie dotarła do nas stosunkowo niedawno. Widok wzbijających się w niebo rozświetlonych lampionów jest zniewalający. Dzięki nim cała oprawa wesela nabiera niesamowicie romantycznego charakteru. No i to co w nich najważniejsze, to to, że przy ich wypuszczaniu należy wypowiedzieć życzenie. A podczas ślubu życzenia każdej wypuszczającej lampion w niebo osoby powinny dotyczyć szczęścia Nowożeńców! To cudowna niespodzianka dla Młodej Pary! Więcej o lampionach szczęścia przeczytasz w artykule TUTAJ.

Fot. Kamil Borkiewicz

 A Wy, którą niespodziankę najchętniej sprawilibyście swoim bliskim na ich ślubie?

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Komentarze (2)

Skomentuj artykuł

Jak zorganizować kameralny ślub i wesele? Mamy wspaniałe rekomendacje!
Jak zorganizować kameralny ślub i wesele? Mamy wspaniałe rekomendacje!
Dziś kilka słów o tym, jak zorganizować kameralny ślub i wesele...
Targi Warsaw Wedding Days
Targi Warsaw Wedding Days
W dniach 22-23 września 2018 w odbędą się Międzynarodowe Targi Ślubne Warsaw Wedding Days – największe w Polsce wydarzenie dla narzeczonych, ich rodzin oraz wszystkich gości weselnych. Targi odbędą się w PTAK WARSAW EXPO, największym Centrum Targowo-Kongresowym w Europie Środkowej.
"I swear". Zorganizuj nietypowe przyjęcie weselne!
"I swear". Zorganizuj nietypowe przyjęcie weselne!
Projekt „I swear” pomaga wypromować nieodkryte miejsca na mapie Polski, które idealnie nadają się do organizacji nietypowego przyjęcia weselnego. Pierwszą edycję organizujemy w Owczarnia w Węgierskiej Górce otoczonej górami, mającej własną Bacówkę, alpaki oraz gromadę owiec, które nadają wyjątkowy klimat temu miejscu.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji