Najlepsze zabawy na wesele

Rodzina i najbliżsi, wszyscy w jednym miejscu i w jednym celu – aby celebrować naszą nową, wspólną drogę. Wesele to przede wszystkim dobra zabawa, muzyka i tańce. A jak zabawa to i zabawy weselne. Poznaj najlepsze zabawy na wesele i spraw, by Twoi goście weselni bawili się znakomicie do białego rana. Jeśli poszukujesz wskazówek dotyczących “zabawy weselne konkursy” - ten artykuł także jest dla Ciebie!

Najlepsze zabawy na wesele
Dream Big Studio

Wesele to bez wątpienia jedna z najlepszych imprez w naszym życiu. Rodzina i najbliżsi, wszyscy w jednym miejscu i w jednym celu – aby celebrować naszą nową, wspólną drogę. Wesele to przede wszystkim dobra zabawa, muzyka i tańce. A jak zabawa to i zabawy weselne. Poznaj najlepsze zabawy na wesele i spraw, by Twoi goście weselni bawili się znakomicie do białego rana. Jeśli poszukujesz wskazówek dotyczących “zabawy weselne konkursy” – ten artykuł także jest dla Ciebie!

 

Zabawy weselne dla Pary Młodej

Publikacja

Zestawienie najlepszych zabaw rozpoczynamy od tych skierowanych do pary młodej. Są to zabawy, które najczęściej odbywają się podczas oczepin i stanowią atrakcję nie tylko dla pary młodej, ale i dla pozostałych gości weselnych. 

zapisz
Dream Big Studio
  • Wróżba dla Pary Młodej

Zasady tej zabaw są bardzo proste. Para młoda siada na krzesłach skierowanych tyłem do siebie i trzyma w rękach dwa buty – jeden pani młodej i drugi pana młodego. Prowadzący zadaje różne pytania np. Kto będzie wynosił śmieci? Kto będzie częściej gotował? Jeśli odpowiedzią jest, że żona – wtedy podnosi się but należący do niej. Młodzi nie mogą się do siebie odwracać, zatem nie widzą odpowiedzi swojej drugiej połówki. Zabawa ta przynosi bardzo dużo śmiechu i jest jednocześnie świetnym sprawdzianem, jak dobrze znają się państwo młodzi. Jeśli para młoda jest zgodna wróży to szczęście w małżeństwie. 

zapisz
Dream Big Studio
  • Rozpoznaj mnie po twarzy

Ustawiamy rząd krzeseł i zawiązujemy oczy pannie młodej. Na krzesłach siadają kawalerowie i pan młody. Zadaniem pani młodej jest rozpoznać twarz swojego świeżo upieczonego męża jedynie dłońmi. Gdy panna młoda jest już zdecydowana krzyczy “Mój ci on!” i zdejmuje opaskę. Jeśli wytypowała poprawnie następuje zamiana i to pan młody próbuje wytypować swoją żonę. Jeśli pani młoda nie zgadła, oczy zostają ponownie zasłonięte, panowie zmieniają miejsca na krzesłach i zabawa trwa dalej. 

 

  • Test zaradności

Państwo młodzi otrzymują komplet puzzli i ich zadaniem jest ułożyć je w ciągu minuty. Do dzieła!

zapisz
Dream Big Studio

Zabawy weselne dla gości

Były zabawy weselne dla pary młodej, czas na kreatywne zabawy weselne dla naszych gości. Warto, by były to zabawy weselne z klasą, które rozbawią zgromadzonych, a jednocześnie wniosą sporą dawkę pozytywnej energii.

 

  • Dwa kółeczka

Rozpoczynamy od bardzo popularnej zabawy, która idealnie sprawdza się na początku wesela, by goście mogli się lepiej poznać i zintegrować. Tworzymy dla kółka – w wewnętrznym stoją panie, a w zewnętrznym panowie. Orkiestra zaczyna grać, panie kręcą się w lewo, a panowie w prawo. W momencie, gdy utwór przestaje grać panie odwracają się za siebie i tańczą kolejny utwór z mężczyzną, na którego trafiły. Zabawa w dwa kółeczka pozwala scalić dwie rodziny bawiące się na weselu w jedną, zgraną całość.

zapisz
Slow Stories
  • Rodzinne sto lat

Po kilku pierwszych tańcach, jeszcze na początku wesela DJ lub orkiestra proszą rodzinę pana młodego o powstanie, a panowie nalewają alkohol. Następnie cała rodzina śpiewa sto lat i pije zdrowie za rodzinę pani młodej. Po zakończonym śpiewaniu następuje odwrócenie sytuacji i to rodzina pani młodej śpiewa sto lat i pije zdrowie za rodzinę pana młodego. Na sam koniec wszyscy goście śpiewają sto lat młodej parze. 

zapisz
Dream Big Studio
  • “Gazetowy” taniec

“Gazetowy” taniec to świetna zabawa na oczepiny. DJ lub wodzirej wybiera kilka osób parzyście, a następnie tworzy z nich pary. Każda para otrzymuje gazetę i ma za zadanie wspólnie na niej zatańczyć. Co jakiś czas gazeta zostaje złożona na pół, a następnie jeszcze na pół. Zabawę wygrywa ta para, która najdłużej poradzi sobie z tańcem na coraz mniejszym kawałku gazety. 

zapisz
Slow Stories

Powyżej przedstawiliśmy najbardziej popularne zabawy na wesele. Pamiętajcie, że większość z nich powinna zostać zakończona nagrodzeniem wygranych butelką wódki. W zabawach weselnych chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę – Waszą i Waszych gości weselnych. Życzymy Wam, by to była najpiękniejsza impreza w Waszym życiu!

 

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!