Dobre, bo Polskie! Czyli najlepsze filmy z bram weselnych

Celem bramy weselnej jest dobra zabawa! Fot.: Łukasz Majer

Bramy weselne, to najprościej mówiąc- wykupienie Panny Młodej przez Pana Młodego. Świeżo upieczony mąż, płaci osobom organizującym bramę weselną alkoholem (zazwyczaj wódką), lub słodyczami – w przypadku dzieci. Wykonawcami bramy są zazwyczaj osoby, które nie będą uczestniczyły w późniejszym weselu: znajomi i sąsiedzi.

Patrząc na dzisiejsze wesela, można stwierdzić, że zwyczaj bramy weselnej odchodzi do lamusa, szczególnie w dużych miastach, gdzie tradycja ta została niemal zupełnie zapomniana. Jako zwolenniczka tego zwyczaju, poszukałam nagrań bramek i do niniejszego artykułu dołączyłam te, które najbardziej mi się spodobały i rozbawiły. Bo właśnie o to w tym wszystkim chodzi- aby dobrze się bawić. Jak przy każdej uroczystości- należy pamiętać o dobrym smaku i takcie.

Pomysłów na wykonanie bramy weselnej jest wiele. Można przewiązać przez ulicę wstążkę i wręczyć Pannie Młodej bukiet kwiatów, ale można także posunąć się nieco dalej- być bardziej kreatywnym– i przedstawić scenkę rodzajową niczym z filmu akcji. Liczy się zarówno pomysł, jak i jego wykonanie.

Znając Pana Młodego, możemy zorganizować bramę tematyczną, nawiązującą do jego zawodu bądź zainteresowań. Ważne jest, aby zapewnić dobrą zabawę sobie, Młodej Parze i gościom weselnym. Jest to też okazja do złożenia życzeń i pokazania im, że są dla nas ważni, a w ten sposób chcemy uczestniczyć w tym pięknym wydarzeniu.

1. Brama weselna nr. 1, to historia zazdrosnej, byłej dziewczyny Pana Młodego

2. Brama nr.2, czyli “Żar tropików” w zimie

3. Ta brama wymaga większego przygotowania i zaangażowania, ale efekt jest niesamowity.

4. Poniższa brama jest pomysłem współpracowników Pana Młodego, na odrobinę dobrej zabawy.

Uczestnicy tych wesel, na długo zapamiętają przygotowane Młodym bramy. A jak Wam podobają się powyższe nagrania?

Podzielcie się Waszymi pomysłami na bramy weselne – w komentarzach poniżej, bądź na naszym forum!

Więcej informacji o

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Suknie dla gości weselnych polskich projektantów: poznaj najpiękniejsze kreacje na wiosna/lato 2015!
Suknie dla gości weselnych polskich projektantów: poznaj najpiękniejsze kreacje na wiosna/lato 2015!
Najpiękniejsze suknie dla gości weselnych polskich projektantów! Poznaj kreacje na wiosna/lato 2015!
Przemówienia ślubne – poradnik!
Przemówienia ślubne – poradnik!
Dla jednych łatwiejsze, dla innych wywołujące stres. Podczas wesela spotykamy się z nimi w wykonaniu świadków, państwa młodych lub gości. Jak wygłosić dobrą mowę na weselu, która wszystkim się spodoba? Ten artykuł podpowie Ci, jakich błędów nie popełniać, podczas

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji