• Magazyn
  • Na co zwrócić uwagę podczas wyboru fryzury ślubnej? - wywiad z ekspertką

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru fryzury ślubnej? - wywiad z ekspertką

Dobór odpowiedniej fryzury ślubnej jest istotny nie tylko ze względu na stworzenie spójnego wizerunku, który będzie współgrał z charakterem sukni ślubnej i osobowością Panny Młodej, ale również ze względu na rodzaj włosów, możliwości lub ograniczenia.

  • Uroda
  • Rada
Dobór odpowiedniej fryzury ślubnej jest istotny nie tylko ze względu na stworzenie spójnego wizerunku, który będzie współgrał z charakterem sukni ślubnej i osobowością Panny Młodej, ale również ze względu na rodzaj włosów, możliwości lub ograniczenia. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru fryzury ślubnej?  Na te pytania odpowie kobieta, która o fryzurach ślubnych wie wszystko – mowa o Iwonie Gzik Make Up Artist & Stylist.
zapiszAutorstwa Sveta Y
Autorstwa Sveta Y
Czy Pani zdaniem, przyszłe Panny Młode powinny decydować się na wykonanie próbnej fryzury ślubnej?
Wykonanie próbnej fryzury ślubnej uważam za niezbędne. Można wtedy na spokojnie omówić preferencje, dopracować wspólną koncepcję a także przetestować kilka opcji i wybrać najlepszą dla siebie. Jest to także niepowtarzalna okazja dla Panny Młodej by sprawdzić na żywo umiejętności fryzjerki oraz ustalić czas niezbędny do wykonania fryzury. W dniu ślubu nie ma już zwykle szans na modyfikacje, liczy się czas.
zapiszAutorstwa AnastasiaNess
Autorstwa AnastasiaNess
Bujne upięcie – czy da się je wyczarować niemalże u każdej Panny Młodej?
Warto mieć na uwadze, że nie każdą fryzurę da się osiągnąć przy każdym typie włosów. Nie liczmy na bujne upięcie, zainspirowane zdjęciem z sieci, gdy mamy bardzo cienkie włosy. Czasem niezbędne może się okazać zainwestowanie w doczepy clip-in. Pozwolą one stworzyć wymarzoną fryzurę i tak zwany efekt wow, nawet gdy nasze włosy nie są zbyt bujne i długie. Podobną rolę odgrywają wypełniacze do koków. Dobrze gdy znamy swój rodzaj włosów, wiemy jak się zachowują i poddają zabiegom fryzjerskim. Przykładowo – gdy wiemy, że mają tendencje do prostowania się i nie udźwigną rozpuszczonych, zwiewnych fryzur, bezpieczniej będzie postawić na solidne upięcie.
Pomocne może się również okazać zebranie inspiracji z sieci, tak by fryzjerka wiedziała dokładnie jakie mamy preferencje i do czego zmierzamy.
Zdjęcie sukni ślubnej – czy naprawdę jest niezbędne podczas doboru próbnej fryzury dla przyszłej Panny Młodej?
Zdjęcie sukni ślubnej może okazać się przydatne by dopasować fryzurę do jej stylu. Suknia zabudowana, z małym dekoltem lepiej prezentuje się z upiętymi włosami. Natomiast gdy suknia ma mocno wycięte plecy bądź głęboki dekolt, świetnie wtedy wyglądają półupięcia lub różne wersje upięć na rozpuszczonych włosach. Przy wyborze fryzury do stylu sukni, należy kierować się zasadą równowagi. Jeśli mamy bogato zdobioną suknię, rozbudowaną i szeroką, fajnie gdy fryzura jest bardziej gładka, prosta i klasyczna. Przy lekkich, zwiewnych sukniach, świetnie sprawdzają się również lekkie upięcia, romantyczne, przeplecione warkoczem, z luźnymi pasmami.
Na co Pani Zdaniem należy zwrócić uwagę podczas wyboru tej jedynej i wymarzonej fryzury ślubnej?
Od kilku sezonów królują właśnie lekkie, czesane wiatrem upięcia boho. Trzeba jednak pamiętać, że nie są one tak stabilne, jak bardziej zwarte fryzury. Idealnie pasują do spokojnego przyjęcia w plenerze. Jeśli jednak planujemy nie schodzić z parkietu, trzeba mieć na uwadze ich mniejszą trwałość. Istotna może być także pora roku i tendencja do przetłuszczania się włosów. Romantyczne, wypuszczone przy buzi pasma, po kilku godzinach w upale, u niektórych mogą co najwyżej wyglądać smętnie.
zapiszAutorstwa the24studio
Autorstwa the24studio
Świetnym pomysłem, który doda uroku Pannie Młodej są wszelkiego rodzaju ozdoby do włosów. Warto je mieć już w dniu fryzury próbnej. Zdobione opaski, girlandy bądź drobne, ale efektowne spinki i grzebienie potrafią podkręcić cały look, dodać objętości fryzurze, zastąpić biżuterię. Przy ich wyborze unikajmy jedynie zbyt grubych grzebieni bądź spinek, do których zamocowane są ozdoby. Nie sposób ich wtedy ukryć. Zdecydowanie lepsze są te na szpilce lub cienkiej wsuwce. Warto też zachować umiar. Jeśli stawiamy na bogato zdobioną opaskę, nie przesadzajmy z biżuterią.
Najważniejsza jest dobra komunikacja z fryzjerką, jasne przedstawienie czego nie lubimy i czego absolutnie nie zaakceptujemy. Panna Młoda powinna czuć się sobą w zaproponowanej fryzurze. W końcu to ona będzie się w niej prezentować w dniu swojego ślubu.
zapiszAutorstwa makeartnotwar
Autorstwa makeartnotwar
Mamy nadzieję, że znalazłyście odpowiedzi na wszystkie nurtujące Was pytania.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Iwona Gzik Makijaż ślubny
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!