Muszka dla Pana Młodego – jak wybrać?

Strój Pana Młodego powinien przede wszystkim zgrać się z suknią ślubną Panny Młodej tak, aby oboje tworzyli spójną całość. Jeśli zdecydowałeś się do garnituru dodać muchę koniecznie zobacz nasz artykuł, w którym doradzimy Ci jaki typ muszki będzie dla Ciebie najlepszy!

Muszka dla Pana Młodego – jak wybrać?
fot. Fotografia z Miłości
  • Pan Młody
  • Rada
  • Polska

Ślub to wyjątkowy dzień także w życiu mężczyzny. Zwykle skompletowanie stroju Pana Młodego rozpoczyna się od dobrze skrojonego garnituru (bądź jego odpowiednika) i właściwie dobranej koszuli. Po wybraniu najważniejszej bazy przychodzi czas na dodatki. To one ożywiają całą stylizację, dodając jej wyjątkowości. Selekcja odpowiednich akcesoriów w stylizacji Pana Młodego nie powinna zejść na dalszy plan. To najlepszy sposób, by przemycić do ubioru nieco swojej indywidualności. Najważniejszy detal znajduje się tuż pod kołnierzem i stanowi kluczowy dodatek w ubiorze Pana Młodego. Na rynku dostępnych jest wiele opcji, ale dziś skupimy się na tej najbardziej eleganckiej i ponadczasowej – muszce. Jak wybrać tą idealną?

zapiszpan młody w garniturze
fot. Fotografia z Miłości

Dopasuj muchę do typu garnituru

Publikacja

Dodatki, jak spinki do mankietów, czy właśnie mucha, kupujemy dopiero wtedy, gdy mamy już garnitur i koszulę. Nigdy odwrotnie. Wówczas mamy pewność, że wszystko będzie spójne i pasujące do siebie. Smoking i muszka to nierozerwalne połączenie. Jeśli decydujemy się na smoking, mucha jest obowiązkowa. Identyczna sytuacja następuje w momencie, gdy decydujemy się na frak, czy surdut.

Dopasuj akcesoria do typu osobowości

Zarówno w przypadku wyboru sali weselnej, dekoracji, czy stylu obrączek, stawiamy na to, co nam się najbardziej podoba. Dodatki, które wybieramy, powinny współgrać z naszą osobowością i stylem. Z elementami stylizacji Pana Młodego jest podobnie. Mucha to idealne rozwiązanie dla mężczyzny, który chce się wyróżnić. Muszki występują w przeróżnych wariantach. Różnią się wzorem, kolorem, sposobem zapinania i materiałem. Możesz postawić na klasykę i wybór czarnej muszki w jednolitym kolorze, ale możesz również nieco zaszaleć. Wszystko zależy od tego, co czujesz. Przymierzaj, porównuj, sprawdzaj. Znajdź muchę idealną!

Rodzaje muszek

Zasadniczo wyróżniamy kilka rodzajów muszek, które najczęściej są dostępne na rynku:

Motyl – to klasyczna muszka o najczęściej spotykanym kształcie
Diamond – to model muszki, która jest zakończona trójkątnie
Muszki podwójne – podstawę tego modelu stanowią proste „skrzydełka”, na wierzchu znajduje się dodatkowa warstwa materiału uformowana w mniejszym, czy też bardziej nieregularnym kształcie
Nietoperz – wąska muszka o prostym zakończeniu. Materiał, z którego jest wykonana przypomina tasiemkę

Rodzaje wiązania

Muszki dzielą się na dwa rodzaje: gotowe i te, które musimy samodzielnie zawiązać. Wybór jednej z nich powinien być dostosowany do modelu garnituru. Gotowe muszki bardziej nadają się do mniej formalnych stylizacji i nie należy ich łączyć ze smokingami. Jeśli stawiasz w tym dniu na większą swobodę, to gotowa, zawiązana już muszka będzie odpowiednia. Smoking, frak, czy surdut powinna uzupełniać muszka wiązana samodzielnie.

Rozmiar muszki

I choć model muszki, czy jej wzór zależy przede wszystkim of preferencji Pana Młodego, o tyle rozmiar musi być podyktowany odpowiednimi kryteriami. Przede wszystkim, muszka musi być na tyle długa, aby bez problemu zawiązać ją wokół szyi. Druga kwestia, to dopasowanie rozmiaru do kształtu i wielkości twarzy. Bardziej postawni mężczyźni mogą pozwolić sobie na nieco większą muchę. Pamiętajmy także o zachowaniu proporcji, by mucha nie sprawiała wrażenia przerysowanej.

zapiszpan młody trzymający bukiet kwiatów dla panny młodej
fot. Fotografia z Miłości

 

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!