Motyw przewodni zimowego ślubu: SZYSZKI

Każda pora roku charakteryzuje się czymś innym. Każda ma też coś, z czym nieodzownie ją kojarzymy.  W przypadku wiosny są to np. bazie na wierzbach, krokusy, świeża zieleń. Lato, to słoneczniki, zimne napoje, intensywne barwy, itp. Jesień kojarzy się m.in. z kolorowymi liśćmi drzew, kasztanami, czy żołędziami. A zima? Zima to przede wszystkim śnieg, mróz, święta i zapach pomarańczy. A co to wszystko ma wspólnego ze ślubami? A no przede wszystkim to, że bardzo często wykorzystujemy sezonowe dobrodziejstwa jako motywy przewodnie ślubów. Z tego powodu, że zima już za pasem warto wspomnieć, że szyszki, to świetny pomysł na motyw przewodni zimowego ślubu!

Szyszki są idealnym motywem przewodnim zimowego ślubu. Źródło: www.theartofdoingstuff.com

Szyszki zasługują na to, by królować wśród dekoracji i dodatków ślubnych. Są bardzo wdzięcznym materiałem do ich tworzenia przede wszystkim ze względu na swoja neutralną barwę, dzięki której świetnie skomponują się z każdą wybraną kolorystyką. Szyszki świetnie pasują do wesela w każdym stylu. Są tańszym materiałem niż kwiaty, a ich różne kształty i wielkości pozwalają na ich wielorakie zastosowanie. W przypadku zimowego ślubu, szyszki wybrane jako motyw przewodni sprawią, że nie tylko Młoda Para, ale również wszyscy jej goście poczują niesamowity klimat zimy, z którym szyszki nieodzownie się kojarzą!

A oto przykłady zastosowania szyszek w ślubnych dodatkach i dekoracjach:

Bukiet ślubny:

Zimowy bukiet ślubny z szyszkami. Źródło: www.capitolromance.com

Dodanie szyszek do bukietu ślubnego z kwiatów, sprawi, że nabierze on zimowego charakteru. Co więcej motywy przewodnie ślubu wykorzystuje się również w bukietach. Dlaczego więc nie dołączyć do niego kilku szyszek? Szczególnie, że finał takiego połączenia jest zniewalający!

Nietuzinkowy bukiet ślubny z szyszek. Źródło: www.ruffledblog.com

Nietuzinkowym pomysłem będzie bukiet zrobiony z samych szyszek. Takie bukiety pięknie prezentują się przy białych sukniach ślubnych! A goście na widok szyszkowego bukietu z pewnością oniemieją z zachwytu!

Butonierka

Butonierki z szyszek są bardzo efektowne i oryginalne. Źródła zdjęć: 1. www.etsy.com, 2. www.lovelylittledetails.com, 3. www.shelterness.com

Jak wiadomo, butonierka powinna pasować do bukietu ślubnego. Jeżeli więc Panna Młoda zdecyduje się na stworzeni bukietu z szyszkami, wówczas bardzo fajnym pomysłem jest również stworzenie butonierki z szyszki. Takie butonierki wyglądają bardzo efektownie, a neutralny kolor szyszki sprawia, że pasują one do każdego koloru garnituru.

Winietki

Efektowne i łatwe do wykonania winietki z szyszek. źródła zdjęć: www.thedesignfile.net i www.shelterness.com

Dzięki szyszkom niesamowicie efektowne winietki można stworzyć w bardzo łatwy sposób. Kształt szyszek sprawia, że karteczki można umieścić bezpośrednio na nich. Z łatwością również karteczki zawieszone na sznureczkach można przyczepić do szyszek. Takie szyszkowe winietki można bez problemu, a za to z ogromną frajdą wykonać samemu. To z pewności nie wymaga wielkich umiejętności. Wystarczy odrobina chęci i troszkę wolnego czasu!

Tort

Szyszki mogą być piękną dekoracją zimowych tortów ślubnych. Źródła zdjęć: www.ruffledblog.com i www.thecakeblog.com

Do dekoracji tortu ślubnego również można wykorzystać szyszki! I tak samo, jak w przypadku bukietu ślubnego, tak w przypadku tortu szyszki podkreślą zimowy charakter ślubu! Tak samo również i tutaj szyszki mogą występować solo, czyli być jedyną dekoracją tortu, lub mogą być połączone z kwiatami! Zawsze jednak użycie szyszek do dekoracji sprawi jednak, że tort będzie wyglądał bardzo oryginalnie i zachwyci niejedną osobę!

Dekoracja stołów

Szyszki w dekoracji stołów można wykorzystać na wiele sposobów. Źródła zdjęć: 1. www.christmaswow.com, 2. www.familycircle.com, 3. www.marthastewart.com

Dekoracja stołów weselnych powinna zawsze odzwierciedlać motyw przewodni  ślubu! Szyszki są bardzo wdzięcznym materiałem do tworzenia wszelkiego rodzaju dekoracji, również do tworzenia dekoracji stołów weselnych. Można je wykorzystać w bukietach , można udekorować nimi talerze. Można wreszcie uczynić z szyszek gwiazdy stołów i pozwolić im prezentować się w pełnej klasie. Dzięki szyszkom na stołach zagości zima!

Jak widać z szyszek można stworzyć nietuzinkowe i bardzo urocze dekoracje ślubne. Z kolei dzięki taki dekoracjom można wyczarować niezapomniany klimat zimowego ślubu i wesela. Najbardziej niesamowite w tym wszystkim jest to, że szyszki są takim materiałem, nad którym nie trzeba długo pracować. Dzięki temu wykonanie dekoracji ślubnych nie jest skomplikowane i może tego dokonać niemal każdy!

A Wam jak podoba się pomysł wykorzystania szyszek jako motywu przewodniego ślubu?

Zobacz także: Bukiety ślubne z broszek.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Jak wybrać literowe dekoracje na wesele? Nowe trendy i porady specjalistów
Jak wybrać literowe dekoracje na wesele? Nowe trendy i porady specjalistów
Ile kosztuje? Jak ją wybrać? Jakie są najnowsze trendy? Oto odpowiedzi na takie pytania oraz wiele więcej!
Sztuka wycinania papieru, czyli papierowe dekoracje i ozdoby na Twój ślub!
Sztuka wycinania papieru, czyli papierowe dekoracje i ozdoby na Twój ślub!
Wycinanki to jego druga, nieznana światu pasja. Składał papier i wycinał snując opowieść „o tych którzy za górami za lasami… wzięli ślub i żyli długo i szczęśliwie”.
Jak wybrać bukiet ślubny? 5 kroków, które pomogą Ci wybrać idealny bukiet!
Jak wybrać bukiet ślubny? 5 kroków, które pomogą Ci wybrać idealny bukiet!
Bukiet ślubny to nieodłączny element stylizacji Panny Młodej. Choć nie jest najważniejszy, to kobiety planują go na długo przed ślubem, ponieważ to on domyka cały wygląd, stanowi "wisienkę na torcie". Jakie możliwości mamy wybierając bukiet ślubny, kiedy chcemy zrezygnować z tradycyjnych róż?

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji