• Magazyn
  • Motyw przewodni zimowego ślubu: SZYSZKI

Motyw przewodni zimowego ślubu: SZYSZKI

Czy zastanawialiście się, co może stać się motywem przewodnim charakterystycznym dla zimowego ślubu? A może szyszki? Przecież szyszkowe dekoracje kojarzą się z zimą. Dlaczego więc nie mają kojarzyć się z zimowym ślubem? Zobaczcie, jak szyszki uczynić motywem przewodnim zimowego ślubu!

  • Dekoracje
  • Bukiety ślubny

Każda pora roku charakteryzuje się czymś innym. Każda ma też coś, z czym nieodzownie ją kojarzymy.  W przypadku wiosny są to np. bazie na wierzbach, krokusy, świeża zieleń. Lato, to słoneczniki, zimne napoje, intensywne barwy, itp. Jesień kojarzy się m.in. z kolorowymi liśćmi drzew, kasztanami, czy żołędziami. A zima? Zima to przede wszystkim śnieg, mróz, święta i zapach pomarańczy. A co to wszystko ma wspólnego ze ślubami? A no przede wszystkim to, że bardzo często wykorzystujemy sezonowe dobrodziejstwa jako motywy przewodnie ślubów. Z tego powodu, że zima już za pasem warto wspomnieć, że szyszki, to świetny pomysł na motyw przewodni zimowego ślubu!

zapisz
Szyszki są idealnym motywem przewodnim zimowego ślubu. Źródło: www.theartofdoingstuff.com
Publikacja

Szyszki zasługują na to, by królować wśród dekoracji i dodatków ślubnych. Są bardzo wdzięcznym materiałem do ich tworzenia przede wszystkim ze względu na swoja neutralną barwę, dzięki której świetnie skomponują się z każdą wybraną kolorystyką. Szyszki świetnie pasują do wesela w każdym stylu. Są tańszym materiałem niż kwiaty, a ich różne kształty i wielkości pozwalają na ich wielorakie zastosowanie. W przypadku zimowego ślubu, szyszki wybrane jako motyw przewodni sprawią, że nie tylko Młoda Para, ale również wszyscy jej goście poczują niesamowity klimat zimy, z którym szyszki nieodzownie się kojarzą!

A oto przykłady zastosowania szyszek w ślubnych dodatkach i dekoracjach:

Bukiet ślubny:

zapisz
Zimowy bukiet ślubny z szyszkami. Źródło: www.capitolromance.com

Dodanie szyszek do bukietu ślubnego z kwiatów, sprawi, że nabierze on zimowego charakteru. Co więcej motywy przewodnie ślubu wykorzystuje się również w bukietach. Dlaczego więc nie dołączyć do niego kilku szyszek? Szczególnie, że finał takiego połączenia jest zniewalający!

zapisz
Nietuzinkowy bukiet ślubny z szyszek. Źródło: www.ruffledblog.com

Nietuzinkowym pomysłem będzie bukiet zrobiony z samych szyszek. Takie bukiety pięknie prezentują się przy białych sukniach ślubnych! A goście na widok szyszkowego bukietu z pewnością oniemieją z zachwytu!

Butonierka

zapisz
Butonierki z szyszek są bardzo efektowne i oryginalne. Źródła zdjęć: 1. www.etsy.com, 2. www.lovelylittledetails.com, 3. www.shelterness.com

Jak wiadomo, butonierka powinna pasować do bukietu ślubnego. Jeżeli więc Panna Młoda zdecyduje się na stworzeni bukietu z szyszkami, wówczas bardzo fajnym pomysłem jest również stworzenie butonierki z szyszki. Takie butonierki wyglądają bardzo efektownie, a neutralny kolor szyszki sprawia, że pasują one do każdego koloru garnituru.

Winietki

zapisz
Efektowne i łatwe do wykonania winietki z szyszek. źródła zdjęć: www.thedesignfile.net i www.shelterness.com

Dzięki szyszkom niesamowicie efektowne winietki można stworzyć w bardzo łatwy sposób. Kształt szyszek sprawia, że karteczki można umieścić bezpośrednio na nich. Z łatwością również karteczki zawieszone na sznureczkach można przyczepić do szyszek. Takie szyszkowe winietki można bez problemu, a za to z ogromną frajdą wykonać samemu. To z pewności nie wymaga wielkich umiejętności. Wystarczy odrobina chęci i troszkę wolnego czasu!

Tort

zapisz
Szyszki mogą być piękną dekoracją zimowych tortów ślubnych. Źródła zdjęć: www.ruffledblog.com i www.thecakeblog.com

Do dekoracji tortu ślubnego również można wykorzystać szyszki! I tak samo, jak w przypadku bukietu ślubnego, tak w przypadku tortu szyszki podkreślą zimowy charakter ślubu! Tak samo również i tutaj szyszki mogą występować solo, czyli być jedyną dekoracją tortu, lub mogą być połączone z kwiatami! Zawsze jednak użycie szyszek do dekoracji sprawi jednak, że tort będzie wyglądał bardzo oryginalnie i zachwyci niejedną osobę!

Dekoracja stołów

zapisz
Szyszki w dekoracji stołów można wykorzystać na wiele sposobów. Źródła zdjęć: 1. www.christmaswow.com, 2. www.familycircle.com, 3. www.marthastewart.com

Dekoracja stołów weselnych powinna zawsze odzwierciedlać motyw przewodni  ślubu! Szyszki są bardzo wdzięcznym materiałem do tworzenia wszelkiego rodzaju dekoracji, również do tworzenia dekoracji stołów weselnych. Można je wykorzystać w bukietach , można udekorować nimi talerze. Można wreszcie uczynić z szyszek gwiazdy stołów i pozwolić im prezentować się w pełnej klasie. Dzięki szyszkom na stołach zagości zima!

Jak widać z szyszek można stworzyć nietuzinkowe i bardzo urocze dekoracje ślubne. Z kolei dzięki taki dekoracjom można wyczarować niezapomniany klimat zimowego ślubu i wesela. Najbardziej niesamowite w tym wszystkim jest to, że szyszki są takim materiałem, nad którym nie trzeba długo pracować. Dzięki temu wykonanie dekoracji ślubnych nie jest skomplikowane i może tego dokonać niemal każdy!

A Wam jak podoba się pomysł wykorzystania szyszek jako motywu przewodniego ślubu?

Zobacz także: Bukiety ślubne z broszek.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!