• Magazyn

Miesiąc miodowy w Nowej Zelandii: fantazja w naszej rzeczywistości

Gdyby wszechświat miał wybrać swoje najcenniejsze dzieło sztuki, mógłby wybrać ten piękny oceaniczny kraj. Dlaczego nie odwiedzić go podczas miesiąca miodowego?

Miesiąc miodowy w Nowej Zelandii: fantazja w naszej rzeczywistości
Shutterstock: Robert CHG

Nowa Zelandia to czysta fantazja. I nie tylko my o tym mówimy, ale także jej krajobrazy, które posłużyły do stworzenia scen do filmów, które do dziś pozostawiają nas z otwartymi ustami. Władca Pierścieni i Opowieści z Narnii, dwie piękne fantazje z zapierającymi dech w piersiach lokalizacjami, zostały nakręcone w tej wyjątkowej krainie. Tak więc, pośród zielonych wzgórz, lodowców i kraterów, Wasz miesiąc miodowy będzie niesamowity dzięki jednemu z najpiękniejszych krajów na świecie. Dowiedz się dlaczego.

zapisz
Shutterstock: Daniel Huebner

Ważne fakty

Nowa Zelandia jest częścią Oceanii, odległego kontynentu, który od zawsze słynął z odosobnienia, piękna i postępu. Chociaż jest to daleko, to z pewnością warto wybrać się w podróż przez świat, aby tam dotrzeć. 

zapisz
Shutterstock: Robert CHG

Zakładając, że wiesz już, że kraj ten leży na półkuli południowej, to podczas planowania podróży pamiętaj o tym, że pory roku są przeciwne. Ale klimat to o wiele więcej, bo choć można mówić o klimacie podzwrotnikowym na północy i chłodnym umiarkowanym na południu, to Nowa Zelandia ma bardzo zmienny klimat. Słońce, deszcz i wiatr mogą pojawić się tego samego dnia, więc bądź przygotowany na wszystko, co może Cię spotkać.

Walutą jest dolar nowozelandzki, który łatwiej jest wymienić w nowozelandzkich bankach, hotelach i na lotniskach niż w kraju. A jeśli wypożyczysz samochód, jak wielu turystów, powinieneś wiedzieć, że w Nowej Zelandii ludzie jeżdżą po lewej stronie drogi, tak jak w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii i innych krajach (jest ich więcej niż myślisz). Z drugiej strony, prawie żaden obywatel europejski nie potrzebuje specjalnej wizy na pobyt krótszy niż trzy miesiące, ale mogą sprawdzić, czy masz fundusze na pobyt w celach turystycznych.

zapisz
Shutterstock: Shay Yacobinski

Najlepsze krajobrazy na świecie

Ten oceaniczny kraj zawiera niektóre z dzieł sztuki, które natura najlepiej zorganizowała dla przyjemności świata. Jego niesamowite góry, kratery i pozostałości wulkaniczne, wodospady, rzeki i lodowce, plaże, parki naturalne… Wszystko to składa się na zachwycający obraz impresjonistyczny. Tak więc, miasta narciarskie takie jak Queenstown, otwarte na naturę i szlaki takie jak ten, który biegnie przez zachodnią część Wyspy Południowej są świetną opcją, aby docenić niektóre z tych cudów.

I pomimo najczęściej odwiedzanych miejsc w Nowej Zelandii, z których niektóre obejrzymy poniżej, kraj ten posiada wiele innych dla bardziej wyjątkowych. Są to na wpół ukryte klejnoty owinięte w niemal niedoścignioną fantazję. Blue Pool Track jest doskonałym przykładem, oazą spokoju obmywaną przez mieniące się błękitem wody rzeki Makarora. Plaża Koekohe, ze swoimi strzelistymi, kulistymi skałami, również reprezentuje tę filozofię prawdziwej fantazji, podobnie jak łuk na plaży Cathedral Cove czy Elephant Rocks w North Otago.

zapisz
Shutterstock: Phattana Stock
zapisz
Shutterstock: Dmitry Pichugin

Top 5 miejsc wartych odwiedzenia

 

  1. Milford Sound

Epoka lodowcowa i jej wspaniałe lodowce są odpowiedzialne za budowę tej niespotykanej architektury naturalnej. Tysiąc metrowe ściany i porośnięte roślinnością klify stanowią kontekst, wokół którego powstał ten fiord i jego wodospady. Sztuka, której zwieńczeniem jest Milford Track, jedna z najlepszych tras trekkingowych na świecie.

zapisz
Shutterstock: Rawpixel.com
  1. Rotorua

Dwa w jednym: krajobrazy geotermalne i kultura maoryska. W pierwszym przypadku, gejzery, baseny i wody siarkowe wypełniają krajobraz, który jest tak piękny, jak i przerażający; w drugim, najbardziej autentyczni Maorysi zbierają się, aby pokazać swoje umiejętności. Warto pamiętać, że kultura ta jest jedną z najstarszych w Nowej Zelandii i znana jest na całym świecie ze swoich tańców (Maori haka) i rytuałów.

zapisz
Shutterstock: Stefan Bracke
  1. Waitomo

Naturalna kreatywność pod ziemią w jednej z najbardziej imponujących jaskiń na świecie. Przymocowane do jej sufitu świecące jarzeniówki, oprócz tego, że świecą z nieopisanym pięknem w różnych odcieniach błękitu, tworzą na suficie jaskini “konstelację gwiazd”. To sprawi, że zaniemówisz podczas rejsu łodzią po spokojnych wodach, które służą jako powierzchnia.

zapisz
Shutterstock: Shaun Jeffers
  1. Wellington

Miasta Oceanii mają szczególne znaczenie dla rozwoju i dobrobytu, są znane na całym świecie. Jednym z nich jest mała stolica Nowej Zelandii, kosmopolityczne miasto otoczone górami i parkami, w którym odbywają się festiwale i wszelkiego rodzaju wydarzenia, i które tworzy klimat spokoju i dobrych wibracji, idealny do pozostania i życia na zawsze.

zapisz
Shutterstock: Milosz Maslanka
  1. Park Narodowy Abel Tasman

Słynie z tego, że w całej swej przestrzeni zawiera krajobrazy tak odmienne, jak piękne. Plaże z krystalicznie czystą wodą istnieją również w Nowej Zelandii, a wiele z nich znajduje się w tym parku, w którym jest również miejsce na imponujące obszary leśne. Piesze wędrówki i biwakowanie są powszechne, podobnie jak zabawne obserwacje fok.

zapisz
Shutterstock: Robert CHG

Dom Śródziemia

Dla fanów Władcy Pierścieni, Nowa Zelandia jest krajem, który koniecznie trzeba odwiedzić. Dla tych, którzy nie są, to również obowiązkowy punkt programu, bo dla fana literackiej i filmowej sagi to tylko pretekst do odkrycia zapierającego dech w piersiach uniwersum. Bo piękno uchwycone na ekranie miało w sobie istotny stopień realności, mimo fantazji, jaką zdawały się wykazywać takie naturalne przestrzenie.

Zaczynamy od Hobbitonu, wioski, która została założona, aby cieszyć się przysmakami Shire. Dla fanów, to wioska Frodo Bagginsa, Bilbo Bagginsa i Sama, z doskonale wypielęgnowanymi głównymi zabytkami, takimi jak Bag End i Zielony Smok, plus 42 dziury hobbitów z przewodnikiem. Dla nie-fanów to miasto pełne magii i pól tak jaskrawo zielonych, jak nigdy dotąd nie widzieliście.

zapisz
Shutterstock: Martian977

Oprócz krajobrazów, które łączą różne obszary filmu, Mordor, ostatni przystanek bohaterów i popularnie nazywane odległe miejsce, jest również dostępne dla przyjemności fanów i nie-fanów. Ponieważ Tongariro Alpine Crossing oznacza przejazd przez odludne tereny, kratery wulkanów, siarkowe jeziora, wulkaniczne wywierzyska i lasy deszczowe. To kraina czarów.

zapisz
Shutterstock: Manon van Os

Nowa Zelandia to cudo od początku do końca, idealne miejsce na niezapomniany miesiąc miodowy. Jeśli chcesz odkryć piękno świata w jego najpiękniejszej postaci, zarezerwuj swoją podróż już teraz!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!