Jak wybrać salę weselną? Na co zwrócić uwagę?

Proponujemy Wam, abyście przed podjęciem decyzji o wyborze sali, odpowiedzieli sobie  na klika pytań, mających wpływ na wybór miejsca przyjęcia weselnego:

Villa Vinci
Villa Vinci

1. Jaki charakter ma mieć wesele: królewski, staropolski, klasyczny, regionalny, wielokulturowy?

2. Ile osób planujemy zaprosić na swoje przyjęcie weselne?

3. Ile osób będzie potrzebować noclegu?

Gdy znacie odpowiedzi na powyższe pytania, możecie rozpocząć poszukiwania odpowiedniej sali.  Charakter wesela ma w dużej mierze wpływ na to, gdzie zorganizujecie wesele: w zamkowych lub pałacowych komnatach, w dworku z duszą, w stylowej restauracji, w eleganckiej sali bankietowej lub w karczmie. Pamiętajcie, że miejsce ma Wam się podobać, abyście zarówno Wy, jak i Wasi goście dobrze się w nim czuli.

Ale Gloria
Ale Gloria

Gdy zweryfikujecie już dostępne miejsca weselne i umówicie się na spotkanie, w trakcie wizytacji miejsca i rozmowy należy zwrócić uwagę na kolejne szczegóły:

– Sprawdźcie czy sala taneczna i jadalna są ze sobą połączone, czy znajdują się w oddzielnych salach. Zależnie od rodzaju przyjęcia weselnego i struktury zaproszonych gości układ taki ma swoje plusy i minusy.

Czy wybrane miejsce weselne posiada ogród, park lub dziedziniec. Warto o tym wiedzieć wcześniej, gdyż w przypadku ładnej pogody można wykorzystać to miejsce na ceremonię ślubną- gdy marzycie o ślubie w plenerze, atrakcje, sesję plenerową z gośćmi, palarnię.

Kolorystyka sali bankietowej mająca wpływ na wybór całościowej kolorystyki dekoracji.  Upewnijcie się, czy na teren sali może wejść wynajęta przez Was florystyka i dekorator. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w przypadku zabytkowych miejsc weselnych, w których obowiązują dekoratorów pewne obostrzenia.

Hotel Trylogia
Hotel Trylogia

Najlepszych sal weselnych szukaj w Katalogu Zankyou!

– Miejsce, w którym planujecie zorganizować przyjęcie weselne powinno oferować kilka wariantów menu. To, jakie konkretne potrawy będą serwowane, ustala się odpowiednio wcześnie przed planowaną imprezą, ale warto jest mieć w czym wybierać. Na życzenie klientów powinna być dostępna usługa podania dla wybranych gości potraw wegetariańskich lub dietetycznych. Sprawdźcie, co jest wliczone w cenę menu? Ile gorących posiłków, ile zimnych przystawek, zimnych i gorących napoi obejmuje menu. Czy w cenę wliczone są powitanie chlebem i solą, toast szampanem, owoce, ciasta, tort weselny, obsługa, wynajem sali? Jaka jest cena alkoholi kupowanych w lokalu lub czy można wnieść swój alkohol i jakie opłaty są pobierane z tego tytułu, np. korkowe, czy jest lodówka na wnoszony przez nas alkohol? Zapytajcie się o możliwość degustacji posiłków. Jeśli nie ma takiej możliwości, wówczas przyjedźcie do wybranego lokalu na obiad i zobaczcie jak wygląda obsługa i sprawdźcie jak smakują potrawy. Przeglądnijcie fora ślubne i sprawdźcie opinie o wybranym lokalu. Sprawdźcie jaka jest cena menu, ile kosztuje menu dla dzieci (do jakiego wieku) oraz dla obsługi (fotograf, zespół, konsultant ślubny, kamerzysta)?

– W czasie spotkania możecie zapytać się o termin najbliższego wesela i umówić się na krótką wizytę, aby zobaczyć jak wygląda ustawienie stołów, dekoracja, ile jest miejsca na parkiecie. Pamiętajcie jednak, że dzień wesela jest bardzo pracowitym dniem dla menedżera sali oraz całej obsługi i Wasza wizyta powinna być w tym dniu krótka.

Źródło: Sensar

Ceny sal w Polsce są bardzo różne, uzależnione od standardu lokalu, atrakcyjności miejsca i jego otoczenia, województwa, miasta, atrakcji. Warto zsumować wszystkie koszty, przeanalizować dotychczasowe oferty, umowy i wybrać wymarzone miejsce na Wasze wesele.

Wybór sali gdzie odbędzie się przyjęcie to niełatwa decyzja, od której zależy dobre samopoczucie Młodej Pary  i gości. Warto tej decyzji poświęcić nieco czasu, bo dobrze wybrane miejsc zagwarantuje wymarzoną atmosferę i świetną zabawę do białego rana.


blog slubny Zankyou

Organizatorka ślubów i wesel – Joanna Kłosińska.

Zapraszam do mojej Agencji Ślubnej SENSAR

Skontaktuj się z firmami ślubnymi powiązanymi z artykułem:

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Więcej informacji

Komentarze (9)

jolkaw
23/02/2012

Pani Joanno, a czy można wynająć konsultanta tylko na taką rozmowę z menadżerem sali weselnej? Bo to jest ten moment w którym nam osobiście najbardziej mógłby pomóc specjalista.

Komentuj
sensar
23/02/2012

Konsultanta ślubnego można wynająć tylko do częściowej organizacji ślubu i wesela. Pomagamy Młodym Parom również przy negocjacjach, podpisywaniu umów, ustalaniu menu, itp

min.ad
04/06/2013

Oj, z doświadczenia wiem jak trudną do podjęcia decyzją jest wybór sali weselnej – szczególnie dla takich niezdecydowanych kobiet jak ja… 😛 ale w trakcie poszukiwań znalazłam bardzo fajne narzędzie do wyszukiwania sal weselnych: slubna-sala.pl – znacznie ułatwiło mi znalezienie spełniającej moje wymogi sali. Na pewno warto z niego skorzystać jeśli ma się problem z podjęciem decyzji.

Komentuj
siumba
26/08/2013

Po skrupulatnych porównaniach ma się tą świadomość że wybrało się najlepiej. Pozdrawiam
Młody Pan

Komentuj
firmowa1
22/03/2014

Jeju, czytam ten artykuł i od razu przypomina mi się moje wesele, jakie urządziliśmy w przepięknym domu weselnym. Dom Weselny Tango bodajże się nazywał i mieścił się w Legionowie.
Królewskie wesele mieliśmy… i jeszcze niedrogo…

Komentuj
Daniel
30/08/2016

Ja byłem na weselu w hotelu Groman i gdybym miał organizować swoje wesele to na pewno wybrałbym właśnie ich. Smacznie i z klasą, a do tego mieli świetne pokoje dla gości. Polecam!

Komentuj
Jowa
26/10/2016

no a co ze zwróceniem uwagi na kuchnie? przecież nawet jak sala będzie ładna i z fajnym parkietem to słabe jedzenie potrafi wszystko zepsuć i dla mnie to było też ważne bardzo kryterium, ostatecznie zdecydowałam się na restaurację Pasja w Radomiu bo noclegów akurat nie było trzeba a wiem, że gotują na super wysokim poziomie i mogłam na nich polegać

Komentuj
Małgosia
30/10/2016

Ja byłam na weselu w Dworku Wymysłów i to było wesele z klasą. Wszystko pięknie podane, elegancka sala i do tego miła obsługa. Sama zrobiłabym tam swoje wesele 🙂

Komentuj
sandra
29/11/2016

Nam zależało na dużej ładnej sali i dlatego wyprawiliśmy weselę w Perle w Bydgoszczy. Mają bardzo ładną salę bankietową, z dekoracjami było jak w bajce 🙂

Komentuj

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz Firmę albo jesteś profesjonalistą w branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 19 krajach. Więcej informacji