Menu weselne dla dzieci: zdrowe, kolorowe i smaczne

  • Wesele

Czy na Waszym weselu będą obecne dzieci? Jeżeli tak, to należy zastanowić się, jak zagospodarować im czas, by bawiły się równie dobrze jak starsi goście- a jednocześnie pozwolili się bawić rodzicom. Na Zankyou znajdziecie już poradniki o tym, jakie specjalne zadania powierzyć dzieciom, bądź o roli animatora, który zorganizuje dla dzieci kreatywne gry i zabawy.

Publikacja

Dzieci też nie będą zadowolone z menu, jakie zwyczajowo stawiane jest na weselnych stołach. Ich potrawy powinny być lżejsze i z mniejszą ilością tłuszczu. Nie oznacza to jednak, że można zastawić stół słodyczami i słodkimi napojami- takie rozwiązanie z pewnością nie ucieszy rodziców dbających o zdrowie swoich dzieci.

zapiszDowiedz się więcej “Zdjęcia ślubne”
Fot. Kashmir Studio

Dla dzieci należy zapewnić osobny stolik, gdzie znajdą nie tylko swoich rówieśników, ale także odpowiednie potrawy, po które chętnie sięgną. Liczbę dzieci i ich wiek warto wskazać podczas planowania menu z kucharzem bądź szefem lokalu, w którym urządzamy przyjęcie weselne. Cena za udział w przyjęciu najmłodszych gości powinna być także odpowiednio obniżona- zjedzą oni znacznie mniej i nie wytrzymają do końca imprezy, dlatego mniejszy koszt jest jak najbardziej uzasadniony.

zapiszDowiedz się więcej “Zdjęcia ślubne”
Fot. Rafał Podstawny

Dania dla dzieci powinny być przede wszystkim kolorowe, łatwe w nałożeniu na talerz i zjedzeniu- dzieci znacznie łatwiej się brudzą, a nie chcemy przecież łez w oczach małej księżniczki, której sos spadnie na sukienkę. Przede wszystkim, można pomyśleć o przekąskach, które można wziąć w rękę i zjeść bez używania sztućców. Świetnie sprawdzą się tu małe, kolorowe kanapeczki. Domowe frytki czy kurczak w lekkiej panierce albo kawałki świeżej pizzy z pewnością przypadną maluchom do gustu, a wcale nie muszą być ciężkostrawne i niezdrowe, wystarczy je odpowiednio przygotować. Smażonego kurczaka można także zastąpić mięsnymi pulpecikami.

Menu najmłodszych warto zacząć od małej porcji zupy– rosół z kluseczkami czy krem pomidorowy zasmakują małym biesiadnikom. Wiele możliwości mamy także z naleśnikami– można je wypełnić białym serem, nadzieniem ruskim bądź owocami lub czekoladą, co częściowo zastąpi im słodycze, a będzie znacznie zdrowsze.

Poza ciepłymi daniami, na stole powinny znajdować się przekąski, które dzieci mogą wziąć w każdej chwili. W tej roli świetnie sprawdzą się owoce, kolorowe muffinki, ciasteczka owsiane i owoce suszone. Chipsy, czekoladę i cukierki to łatwe w przygotowaniu menu, ale niezbyt korzystne dla zdrowia. Jeżeli na sali weselnej znajduje się słodki bufet, ograniczmy ilość słodyczy na stołach dzieci, by nie jadły podwójnej

Warto też unikać napojów gazowanych. Woda mineralna, soki owocowe czy mrożona herbata to znacznie lepszy wybór. Jeżeli na weselu obecny jest barman, może on wyczarować dla dzieci kolorowe, bezalkoholowe drinki. Dzieci jedzą najpierw oczami, więc zadbajmy o ładny i zachęcający wygląd kolorowych potraw, a z pewnością nasi milusińscy będą zadowoleni.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Kashmir Studio Kamerzysta na wesele
Rafał Podstawny Fotograf ślubny
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!