• Magazyn
  • Podróż poślubna
  • Marzysz o miesiącu miodowym w Australii? Odkryj z naszym specjalnym korespondentem archipelag magicznych Whitsundays!

Marzysz o miesiącu miodowym w Australii? Odkryj z naszym specjalnym korespondentem archipelag magicznych Whitsundays!

Miesiąc miodowy w Australii? Whitsundays to największa grupa wysp u wybrzeży Australii. Lśniące, błękitne wody regionu usiane są szeregiem wysp w parku narodowym, rafami koralowymi i wysepkami oraz oszałamiającymi plażami.

Marzysz o miesiącu miodowym w Australii? Odkryj z naszym specjalnym korespondentem archipelag magicznych Whitsundays!
Zdjęcie: Alessandra Alessio
  • Kierunek podróży
  • Rada
  • Polska

Dzisiejszy artykuł powstał dzięki wyjątkowemu redaktorowi i przyszłej pannie młodej, która wybrała Zankyou do stworzenia swojej internetowej listy ślubnej. Urodzona w Bergamo, Alessandra mieszka w Sydney, gdzie zajmuje się marketingiem internetowym; uwielbia sport, zajęcia na świeżym powietrzu, zwierzęta i kreatywność, a także fotografię i reportaże z podróży, zwłaszcza w bardziej odległe miejsca, co widać na jej zdjęciach w mediach społecznościowych. Odkryjmy z naszym reporterem wyspy Whitsundays, idealne miejsce dla tych, którzy marzą o niesamowitym miesiącu miodowym w Australii!

Publikacja

Nazwany na cześć porucznika Jamesa Cooka w 1770 roku, Whitsundays to największa grupa wysp u wybrzeży Australii. Lśniące, błękitne wody regionu usiane są szeregiem wysp w parku narodowym, rafami koralowymi i wysepkami oraz oszałamiającymi plażami.

Zdecydowana większość Whitsundays to parki narodowe, co pozwoliło im pozostać niezamieszkanymi i w najbardziej nienaruszonym stanie naturalnym, aby wszyscy mogli się nimi cieszyć. Spośród 74 wysp osiem jest zamieszkanych, a 9 wyspiarskich kurortów oferuje szereg noclegów i atrakcji na wymarzone wakacje na pograniczu rzeczywistości.

 

zapisz
Zdjęcie: Alessandra Alessio

 

Niektóre wyspy są naprawdę niewielkie, ale posiadają ogromny potencjał do zachwycenia się ich pięknem. Na innych, większych znajdują się luksusowe kurorty. Jednym z najlepszych sposobów, aby jak najlepiej wykorzystać ten raj, jest pływanie katamaranem lub jachtem, aby codziennie odwiedzać inną wyspę lub rafę.

 

zapisz
Zdjęcie: Alessandra Alessio
zapisz
Zdjęcie: Alessandra Alessio

 

A po eksploracji wysp na morzu i lądzie… pozostaje tylko wsiąść na hydroplan lub helikopter i podziwiać akwamarynę z zupełnie innej perspektywy. Teraz już wiemy, dlaczego Wyspy Whitsundays są romantycznym miejscem na znacznie więcej propozycji ślubnych i miesięcy miodowych na metr kwadratowy niż gdziekolwiek indziej w Australii.

 

zapisz
Zdjęcie: Alessandra Alessio

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!