Mapki ślubne – nowość wprost ze Stanów

Ang. “wedding maps“, czyli pol. “mapki ślubne” to obecnie bardzo popularny element zaproszeń ślubnych, robiący wielką karierę w krajach Europy Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych.  Wkraczający również na polski rynek, niewątpliwie zagości na nim na dłużej, powiększając grono swoich sympatyków.

Mapki ślubne, które młoda para dołącza do zaproszeń ślubnych. ProjektL Laura Hooper (lhcalligraphy.com)

Założeniem mapek ślubnych jest graficzne przedstawienie lokalizacji właściwych dla naszej uroczystości, tak, aby nie były one jedynie nic nie mówiącymi adresami. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne, gdy uroczystość zaślubin, przyjęcie weselne i  zakwaterowanie gości mieszczą się w odrębnych miejscach. Warto pamiętać, że miejsca te rzadko znane są wszystkim zapraszanym osobom, zwłaszcza jeśli przybywają one z różnych części kraju i zza granicy. Właśnie, aby zaoszczędzić gościom niepotrzebnego stresu a sobie czasu poświęcanego na odpowiedzi na niekończące się i powtarzające się zapytania, warto zaopatrzyć wszystkich zapraszanych w indywidualne mapy.

Dowiedz się więcej “Mapki ślubne”
Mapki ślubne. Źródło: Mapki Ślubne Star-Graf

Istotnym podkreślenia jest fakt, że ich zadaniem nie jest zastąpienie nawigacji GPS, czy atlasu samochodowego, ale przyjazna i atrakcyjna prezentacja lokalizacji związanych z naszą uroczystością, bez zbędnych i mało estetycznych informacji, jak np. komis samochodowy, czy też punkt skupu surowców wtórnych – znajdujące się tuż obok sali, w której odbywać się będzie nasze przyjęcie. Takie “niechciane” lokalizacje nie pojawiają się na mapach indywidualnych, a co za tym idzie nie zaciemniają obrazu całości, za to pięknie wyeksponowane są tylko miejsca istotne dla nas i dla naszych gości (zarówno punkty docelowe, jak i miejsca ułatwiające orientację w terenie).

Mapki ślubne. Źródło: Cute Maps (cutemaps.co.uk)

W sytuacji, gdy mamy taką możliwość, warto pokusić się o urozmaicenie naszej mapy ślubnej w ciekawe i praktyczne informacje o okolicy oraz interesujących miejscach np. atrakcjach dla dzieci. Niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest również umieszczenie np. na odwrocie mapy podstawowych informacji organizacyjnych dla gości (np. dotyczących zakwaterowania, transportu, miejsc parkingowych) oraz wskazówek dojazdu różnymi środkami lokomocji (należy pamiętać, że nie każda zapraszana osoba ma możliwość i chęć przybycia własnym samochodem).

W taki sposób zaprojektowana i przygotowana mapa ślubna stanowić będzie pewnego rodzaju kompendium wiedzy o naszej uroczystości i z pewnością spotka się z uznaniem i sympatią ze strony gości.

Dowiedz się więcej “Mapki ślubne Staf-Graf”
Mapki ślubne. Źródło: Mapki Ślubne Star-Graf

Osoby bardziej wymagające mogą zdecydować się na projekt w 100% indywidualny, odzwierciedlający ich zamiłowania i pasje np. jeśli jesteście miłośnikami żeglarstwa, projekt mapy może być utrzymany w klimacie morskim, dla fanów popularnych “garbusów” projektant może opracować mapę zawierającą ten motyw przewodni. Co najważniejsze, nie jest niezbędnym zamówienie indywidualnego projektu zaproszenia, aby móc skorzystać z indywidualnie przygotowanej mapy. Na rynku istnieją juz firmy specjalizujące się w projektach indywidualnych map okolicznościowych, “szytych na miarę” dla każdego klienta i idealnie dopasowanych stylem i kolorystyką do wybranych wcześniej zaproszeń.

Mapki ślubne. Źródło: Mapki Ślubne Star-Graf

Decydując się na taką ofertę, warto zwrócić uwagę na ciekawą tendencję obserwowaną od kilku lat w Stanach Zjednoczonych. Coraz częściej mapy ślubne indywidualnie projektowane przez artystów grafików w pewnych sytuacjach zastępują zaproszenia ślubne. Umiejętne i odpowiednie połączenie elementów artystycznych i praktycznych sprawia, że np. w przypadku egzotycznego ślubu, w niecodziennej lokalizacji, pięknie zaprojektowana mapa ślubna sprawdzi się znacznie lepiej niż zwykłe zaproszenie, gdyż nie tylko odda charakter uroczystości, ale również gustownie ją zobrazuje.

Dowiedz się więcej “Mapki ślubne”
Mapki ślubne. Źródło: Mapki Ślubne Star-Graf

Dzięki swym walorom artystycznym i niemalże nieskończonym możliwościom wydruku na różnego rodzaju materiałach (np. na płótnie), indywidualne mapy okolicznościowe mogą stanowić piękną pamiątkę dla gości i dla nas samych, wszakże pierwsza rocznica ślubu to papierowa.

Autor tekstu: Staf-Graf Mapki Ślubne

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Komentarze (5)

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji