• Magazyn
  • Księga gości na wesele w plenerze - papierowe motyle

Księga gości na wesele w plenerze - papierowe motyle

Księga gości idealna na tematyczne wesele. Z papieru możecie wyciąć dowolne kształty, które jednocześnie będą stanowiły dekorację weselną. Poradnik DIY.

  • Dekoracje
  • Po ślubie

Wbrew panującej za oknem pogodzie postanowiłam przygotować stylizację z wiosennym akcentem. Poniżej prezentuję pomysł na niezwykle prostą do wykonania księgę gości składającą się z drobnych elementów. Ich kształt jest dowolny, chodzi jedynie o to, aby wybrane przez nas detale skomponowały się z motywem przewodnim wesela. Wykorzystane przeze mnie motyle będą idealnie nadawały się na przyjęcie zorganizowane w plenerze lub w ogrodzie.

Publikacja

Na wybranych przez nas kształtach goście zostawią wiadomość dla Pary Młodej, a następnie przywieszą je do tasiemki rozciągniętej w widocznym miejscu. Taka księga życzeń będzie dodatkową częścią dekoracji weselnej.

zapisz
Fot. Kreatywny Ślub

PORADA

Kształt plakietek oraz ich kolor będzie zależał tylko i wyłącznie od nas, mogą to być serca, samoloty, kwiaty lub nawet ulubione owoce. Ich format powinien jednak podkreślać motyw przewodni wesela, lub chociaż do niego nawiązywać.

WYKONANIE

Pracę rozpoczynamy od przygotowania szablonu. Następnie w wyciętych motylkach wycinamy drobny otwór, przez który przeciągniemy tasiemkę do zawieszenia plakietek. Przy pomocy ozdobnego dziurkacza możemy delikatnie podkreślić motyw przewodni. W tym przypadku zdecydowałam się na wycięcie drobnych symboli motylków na skrzydłach.

zapisz
Fot. Kreatywny Ślub
zapisz
Fot. Kreatywny Ślub

Motylki będą gotowe, kiedy tylko zawiesimy na nich krótką wstążkę. Pomoże ona naszym gościom w zawieszeniu życzeń w wyznaczonym do tego miejscu w dniu ślubu.

zapisz
Fot. Kreatywny Ślub

WYKOŃCZENIE

Tak przygotowaną księgę życzeń możemy rozwiesić zarówno w plenerze, jak i w środku sali weselnej. Będzie ona odgrywała ważny element dekoracyjny oraz posłuży nam ona jako ozdoba pamiątkowych zdjęć. Po ślubie proponuję przechować wszystkie elementy w ozdobnym pudełku lub wkleić je do wybranego albumu.

zapisz
Fot. Kreatywny Ślub

Zobacz także inne moje pomysły na kreatywne księgi gości:

* Księga gości z pytaniami

* Księga gości malowana palcami 

* Księga gości na butelkach po winie


blog slubny Zankyou

 

Ania Piggott, autorka pełnego inspiracji bloga Kreatywny Ślub.

 

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!