Księga gości na wesele w plenerze - papierowe motyle

Wbrew panującej za oknem pogodzie postanowiłam przygotować stylizację z wiosennym akcentem. Poniżej prezentuję pomysł na niezwykle prostą do wykonania księgę gości składającą się z drobnych elementów. Ich kształt jest dowolny, chodzi jedynie o to, aby wybrane przez nas detale skomponowały się z motywem przewodnim wesela. Wykorzystane przeze mnie motyle będą idealnie nadawały się na przyjęcie zorganizowane w plenerze lub w ogrodzie.

Na wybranych przez nas kształtach goście zostawią wiadomość dla Pary Młodej, a następnie przywieszą je do tasiemki rozciągniętej w widocznym miejscu. Taka księga życzeń będzie dodatkową częścią dekoracji weselnej.

Fot. Kreatywny Ślub

PORADA

Kształt plakietek oraz ich kolor będzie zależał tylko i wyłącznie od nas, mogą to być serca, samoloty, kwiaty lub nawet ulubione owoce. Ich format powinien jednak podkreślać motyw przewodni wesela, lub chociaż do niego nawiązywać.

WYKONANIE

Pracę rozpoczynamy od przygotowania szablonu. Następnie w wyciętych motylkach wycinamy drobny otwór, przez który przeciągniemy tasiemkę do zawieszenia plakietek. Przy pomocy ozdobnego dziurkacza możemy delikatnie podkreślić motyw przewodni. W tym przypadku zdecydowałam się na wycięcie drobnych symboli motylków na skrzydłach.

Fot. Kreatywny Ślub
Fot. Kreatywny Ślub

Motylki będą gotowe, kiedy tylko zawiesimy na nich krótką wstążkę. Pomoże ona naszym gościom w zawieszeniu życzeń w wyznaczonym do tego miejscu w dniu ślubu.

Fot. Kreatywny Ślub

WYKOŃCZENIE

Tak przygotowaną księgę życzeń możemy rozwiesić zarówno w plenerze, jak i w środku sali weselnej. Będzie ona odgrywała ważny element dekoracyjny oraz posłuży nam ona jako ozdoba pamiątkowych zdjęć. Po ślubie proponuję przechować wszystkie elementy w ozdobnym pudełku lub wkleić je do wybranego albumu.

Fot. Kreatywny Ślub

Zobacz także inne moje pomysły na kreatywne księgi gości:

* Księga gości z pytaniami

* Księga gości malowana palcami 

* Księga gości na butelkach po winie


blog slubny Zankyou

 

Ania Piggott, autorka pełnego inspiracji bloga Kreatywny Ślub.

 

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Wesele pachnące ziołami, czyli 8 pomysłów ślubnych inspirowanych Prowansją.
Wesele pachnące ziołami, czyli 8 pomysłów ślubnych inspirowanych Prowansją.
Bazylia, melisa, estragon, mięta, rozmaryn, tymianek, lawenda i lubczyk.. pomysły na dekorację ślubną i weselną z wykorzystaniem ziół! 8 propozycji Zankyou
Jak wybrać literowe dekoracje na wesele? Nowe trendy i porady specjalistów
Jak wybrać literowe dekoracje na wesele? Nowe trendy i porady specjalistów
Ile kosztuje? Jak ją wybrać? Jakie są najnowsze trendy? Oto odpowiedzi na takie pytania oraz wiele więcej!
Wesele w stylu Hippi! Panna Młoda w kwiatach, kolorach i otoczona miłością!
Wesele w stylu Hippi! Panna Młoda w kwiatach, kolorach i otoczona miłością!
Wesele tematyczne w stylu hippie to pomysł oryginalny i bardzo szalony! Jak na każdym ślubie, w przypadku hipisowskiego wesela najważniejsza jest Panna Młoda, więc dziś wybieramy najpiękniejsze suknie ślubne, bukiety ślubne i fryzury ślubne na wesele w stylu hippie!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji