Krym – urokliwe miejsce podróży poślubnej

Ślub to jeden z najwspanialszych momentów w życiu większości ludzi. Poprzedzają go jednak, ciągnące się nieraz miesiącami, przygotowania. Do codziennych obowiązków dochodzą nowe, związane z organizacją ślubu i wesela. Przyszła Młoda Para na zbyt dużą ilość czasu wolnego nie może narzekać. Jednocześnie myśli zaprząta ciągła niepewność, czy ze wszystkim się zdąży, czy wszystko się uda, czy będzie tak, jak zostało zaplanowane na podstawie naszych marzeń. Totalne, wszechogarniające przygotowania rozpoczynają się na kilka dni przed ślubem. A gdy już jest po wszystkim, kiedy goście już odjadą, a całe napięcie opada, wówczas bardzo często orientujemy się, jak bardzo jesteśmy zmęczeni.  Warto o takim czymś pomyśleć wcześniej i w ramach pełnego odpoczynku zaplanować podróż poślubną! A gdzie? To zależy od tego, co najbardziej lubimy. Dla Nowożeńców, które lubią odkrywać nowości, uwielbiają zwiedzać, są otwarci na nowe wyzwania idealnym rozwiązaniem będzie podróż na Krym!

Krym, to półwysep należący do jednego z naszych sąsiednich krajów – Ukrainy. I choć sąsiedzki, choć słowiański kraj, to jednak im dalej w stronę Morza Czarnego i Morza Azowskiego, tym więcej różnic kulturowych można dostrzec i tym piękniejsze krajobrazy można podziwiać.

Piękny charakterystyczny krymski krajobraz, fot. Agnieszka

To co charakterystyczne dla Krymu, to morze i spotykające się z nim górami. Także pasjonaci opalania znajdą tu dla siebie miejsce na pobliskich plażach, a dla amatorów górskich wędrówek nie zabraknie wyzwań.

Sezon nadmorskich wczasów trwa na Krymie aż 5 miesiące. Zaczyna się pod koniec maja, a kończy w połowie października. Temperatura wody morskiej nie spada wówczas poniżej 18°C, a słoneczna pogoda jest niemal w 100% zagwarantowana.

Plaża w Sudaku. Zdjęcie reklamowe. Źródło: www.eastway.pl

W Górach Krymskich odnaleźć można cudowne miejsca, prastare jaskinie, piękne wodospady i malownicze wąwozy. Skalne urwiska sprawiają, że są one doskonałym miejscem na wspinaczki skałkowe. Jednocześnie odnaleźć tam można świetne trasy do uprawiania kolarstwa górskiego. Zwolennicy aktywnego górskiego wypoczynku będą zachwyceni.

Nietypowe formy skalne - Dolina Przywidzeń w Demerdży, fot. Agnieszka

Nadmorskie krajobrazy pełne są także malowniczych i zapierających dech w piersiach klifów.

Klify schodzące do Morza Czarnego, fot. Agnieszka

Oczywiście nie można zapominać o takich walorach turystycznych Krymu, jak jego mnogość zabytków. Jest to miejsce gdzie przez wieki świat i kultura Zachodnia spotykali się ze światem i kulturą wschodnią. Dzięki temu powstała tam mozaika wspaniałych kultur, które pozostawiły po sobie wiele ciekawych i wartych obejrzenia zabytków.

Niedaleko Sewastopolu znajdziemy Chersonez Taurydzki, czyli ruiny starożytnego greckiego miasta.

Chersonez Taurydzki. Zdjęcie reklamowe. Źródło: crimea.ovh.org

Podziwiać można skalne miasto Czufut-Kale z Uspieńskim monastyrem, który został wbudowanym w skałę.

Czafut-Kale - Skalne Miasto, fot. Agnieszka

Typowe dla średniowiecza obwarowania i twierdze również można odnaleźć na krymskim płaskowyżu.

Sudak. Ruiny twierdzy genueńskiej, fot. Agnieszka

Obok tak charakterystycznych dla wschodnioeuropejskiej kultury prawosławnych świątyń podziwiać można przepiękne meczety – spuściznę po Tatarach.

Jednym z najbardziej niesamowitych i osławionych krymskich zabytków jest Pałac Chanów Krymskich znajdujący się w Bakczysaraju.

Pałac Chanów Krymskich, fot. Agnieszka

Tak jak na całej Ukrainie, tak samo i na Krymie niezależnie od dnia tygodnia ciepłe noce sprawiają, że miejskie bulwary w Jałcie, Sewastopolu, Eupatorii, Symferopolu, itd.  tętnią życiem. A wiadomo, że nocna rozrywka podczas urlopu, a szczególnie podczas miesiąca miodowego musi mieć miejsce!

W kwestii hoteli mamy spory wybór. Musimy jednak zacząć, od wybrania miasta noclegowego.

Wybierając  Villa Elena Hotel & Residences w Jałcie mamy gwarancję bliskości morza, pięknego widoku na wybrzeże i ekskluzywnego wystroju pasującego do klimatu historycznej wakacyjnej siedziby cara, czyli jałtańskiego pałacu.

Villa Elena Hotel & Residences. Źródło: www.villaelena.ua
Villa Elena Hotel & Residences. Źródło: www.villaelena.ua

Hotel Krasotel Levant w Jałcie, to cudowne miejsce do spędzenia miesiąca miodowego, w którym poczujecie prawdziwy nadmorski klimat.

Krasotel Levant. Źródło: www.krasotel.ru
Krasotel Levant. Źródło: www.krasotel.ru

W Sewastopolu Młoda Para może zatrzymać się w eleganckim Best Western Sevastopol Hotel. To bardzo elegancki hotel.

Best Western Sevastopol Hotel. Źródło: www.sevastopol-hotel.com.ua

 

Best Western Sevastopol Hotel. Źródło: www.sevastopol-hotel.com.ua

W Symferopolu wartym polecenia i idealnym miejscem dla Nowożeńców jest przepiękny, klasycznie urządzony i elegancki Ukraina Hotel.

Ukraina Hotel. Źródło: www.hotelguide.com
Ukraina Hotel. Źródło: www.hotelguide.com

 

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Last minute: moc i piękno ślubu oraz ich przygotowań zaraz przed. Zapraszamy!
Last minute: moc i piękno ślubu oraz ich przygotowań zaraz przed. Zapraszamy!
Dzisiejszy materiał jest naprawdę nietypowy. Łączy w sobie różne reportaże ślubne ukazując piękno ceremonii i tego w jak piękny sposób łączy ona ludzkie życia. Wystarczy milczeć i się zachwycać.
Fotograf ślubny w Warszawie! The best!
Fotograf ślubny w Warszawie! The best!
Prezentujemy najlepszych warszawskich fotografów! Mamy nadzieję, że zdjęcia przypadną Państwu do gustu. Pytaliśmy fotografów o ich pracę, bo kto wie lepiej jak nie oni co wyróżnia ich zdjęcia?
Jak wybrać fotografa ślubnego? 5 kroków do wyboru idealnego fotografa!
Jak wybrać fotografa ślubnego? 5 kroków do wyboru idealnego fotografa!
Fotografowie są niezwykle ważni podczas ślubów, ze względu na to, że to oni są odpowiedzialni za uchwycenie tego pięknego dnia i przemienie go w wizualne dzieło sztuki. Dzięki nim wspomnienia pozostaną z Wami oraz Waszymi bliskimi na długie lata.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji