Krym – urokliwe miejsce podróży poślubnej

Zastanawiacie się jakie miejsce wybrać na podróż poślubną? Góry czy morze? Krym pogodzi oba pomysły. Sprawdźcie, co ciekawego może Was tam spotkać!

  • Podróż poślubna
  • Basen
  • 2019

Ślub to jeden z najwspanialszych momentów w życiu większości ludzi. Poprzedzają go jednak, ciągnące się nieraz miesiącami, przygotowania. Do codziennych obowiązków dochodzą nowe, związane z organizacją ślubu i wesela. Przyszła Młoda Para na zbyt dużą ilość czasu wolnego nie może narzekać. Jednocześnie myśli zaprząta ciągła niepewność, czy ze wszystkim się zdąży, czy wszystko się uda, czy będzie tak, jak zostało zaplanowane na podstawie naszych marzeń. Totalne, wszechogarniające przygotowania rozpoczynają się na kilka dni przed ślubem. A gdy już jest po wszystkim, kiedy goście już odjadą, a całe napięcie opada, wówczas bardzo często orientujemy się, jak bardzo jesteśmy zmęczeni.  Warto o takim czymś pomyśleć wcześniej i w ramach pełnego odpoczynku zaplanować podróż poślubną! A gdzie? To zależy od tego, co najbardziej lubimy. Dla Nowożeńców, które lubią odkrywać nowości, uwielbiają zwiedzać, są otwarci na nowe wyzwania idealnym rozwiązaniem będzie podróż na Krym!

Publikacja

Krym, to półwysep należący do jednego z naszych sąsiednich krajów – Ukrainy. I choć sąsiedzki, choć słowiański kraj, to jednak im dalej w stronę Morza Czarnego i Morza Azowskiego, tym więcej różnic kulturowych można dostrzec i tym piękniejsze krajobrazy można podziwiać.

zapisz
Piękny charakterystyczny krymski krajobraz, fot. Agnieszka

To co charakterystyczne dla Krymu, to morze i spotykające się z nim górami. Także pasjonaci opalania znajdą tu dla siebie miejsce na pobliskich plażach, a dla amatorów górskich wędrówek nie zabraknie wyzwań.

Sezon nadmorskich wczasów trwa na Krymie aż 5 miesiące. Zaczyna się pod koniec maja, a kończy w połowie października. Temperatura wody morskiej nie spada wówczas poniżej 18°C, a słoneczna pogoda jest niemal w 100% zagwarantowana.

zapisz
Plaża w Sudaku. Zdjęcie reklamowe. Źródło: www.eastway.pl

W Górach Krymskich odnaleźć można cudowne miejsca, prastare jaskinie, piękne wodospady i malownicze wąwozy. Skalne urwiska sprawiają, że są one doskonałym miejscem na wspinaczki skałkowe. Jednocześnie odnaleźć tam można świetne trasy do uprawiania kolarstwa górskiego. Zwolennicy aktywnego górskiego wypoczynku będą zachwyceni.

zapisz
Nietypowe formy skalne - Dolina Przywidzeń w Demerdży, fot. Agnieszka

Nadmorskie krajobrazy pełne są także malowniczych i zapierających dech w piersiach klifów.

zapisz
Klify schodzące do Morza Czarnego, fot. Agnieszka

Oczywiście nie można zapominać o takich walorach turystycznych Krymu, jak jego mnogość zabytków. Jest to miejsce gdzie przez wieki świat i kultura Zachodnia spotykali się ze światem i kulturą wschodnią. Dzięki temu powstała tam mozaika wspaniałych kultur, które pozostawiły po sobie wiele ciekawych i wartych obejrzenia zabytków.

Niedaleko Sewastopolu znajdziemy Chersonez Taurydzki, czyli ruiny starożytnego greckiego miasta.

zapisz
Chersonez Taurydzki. Zdjęcie reklamowe. Źródło: crimea.ovh.org

Podziwiać można skalne miasto Czufut-Kale z Uspieńskim monastyrem, który został wbudowanym w skałę.

zapisz
Czafut-Kale - Skalne Miasto, fot. Agnieszka

Typowe dla średniowiecza obwarowania i twierdze również można odnaleźć na krymskim płaskowyżu.

zapisz
Sudak. Ruiny twierdzy genueńskiej, fot. Agnieszka

Obok tak charakterystycznych dla wschodnioeuropejskiej kultury prawosławnych świątyń podziwiać można przepiękne meczety – spuściznę po Tatarach.

Jednym z najbardziej niesamowitych i osławionych krymskich zabytków jest Pałac Chanów Krymskich znajdujący się w Bakczysaraju.

zapisz
Pałac Chanów Krymskich, fot. Agnieszka

Tak jak na całej Ukrainie, tak samo i na Krymie niezależnie od dnia tygodnia ciepłe noce sprawiają, że miejskie bulwary w Jałcie, Sewastopolu, Eupatorii, Symferopolu, itd.  tętnią życiem. A wiadomo, że nocna rozrywka podczas urlopu, a szczególnie podczas miesiąca miodowego musi mieć miejsce!

W kwestii hoteli mamy spory wybór. Musimy jednak zacząć, od wybrania miasta noclegowego.

Wybierając  Villa Elena Hotel & Residences w Jałcie mamy gwarancję bliskości morza, pięknego widoku na wybrzeże i ekskluzywnego wystroju pasującego do klimatu historycznej wakacyjnej siedziby cara, czyli jałtańskiego pałacu.

zapisz
Villa Elena Hotel & Residences. Źródło: www.villaelena.ua
zapisz
Villa Elena Hotel & Residences. Źródło: www.villaelena.ua

Hotel Krasotel Levant w Jałcie, to cudowne miejsce do spędzenia miesiąca miodowego, w którym poczujecie prawdziwy nadmorski klimat.

zapisz
Krasotel Levant. Źródło: www.krasotel.ru
zapisz
Krasotel Levant. Źródło: www.krasotel.ru

W Sewastopolu Młoda Para może zatrzymać się w eleganckim Best Western Sevastopol Hotel. To bardzo elegancki hotel.

zapisz
Best Western Sevastopol Hotel. Źródło: www.sevastopol-hotel.com.ua

 

zapisz
Best Western Sevastopol Hotel. Źródło: www.sevastopol-hotel.com.ua

W Symferopolu wartym polecenia i idealnym miejscem dla Nowożeńców jest przepiękny, klasycznie urządzony i elegancki Ukraina Hotel.

zapisz
Ukraina Hotel. Źródło: www.hotelguide.com
zapisz
Ukraina Hotel. Źródło: www.hotelguide.com

 

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!