Królewskie zaproszenia ślubne, czyli słów kilka o technice letterpress

Choć w arystokratycznych kręgach to od dawna must have, to zaproszenia ślubne wykonywane techniką letterpress dopiero niedawno podbiły serca panien młodych na całym świecie.  Na czym polega ich urok?

fot. Letterart Printing Studio (letterart.eu)

Letterpress to znana od wieku technika druku wypukłego z głębokim tłoczeniem. Do produkcji zaproszeń ślubnych w tej technice używa się specjalnego papieru wykonanego w 100% z bawełny. Wytłoczone litery pokrywa się żywicą, dzięki temu sprawiają wrażenie trójwymiarowości.

fot. Letterart Printing Studio (letterart.eu)

Ten sposób drukowania najważniejszych dokumentów, w tym zaproszeń dyplomatycznych, pochodzi z wiktoriańskiej Anglii. Brytyjska rodzina królewska jest mu wierna do dziś (spójrzcie na zaproszenie księcia Williama i księżnej Catherine).  W Polsce na takie zaproszenie zdecydowała się m.in. aktorka Małgorzata Kożuchowska.

Jessica Tierney dla Bella Figura (bellafigura.com)

Jeżeli  i Wam marzy się królewskie zaproszenie ślubne, musicie pamiętać, że obowiązywać Was będzie także stosowna etykieta: zaproszenie ma swój charakterystyczny brytyjski urok, tutaj liczy się przede wszystkim prosty tekst i dystyngowana forma. Ale to nie znaczy, że nie możecie pozwolić sobie na nowocześniejszą formę – prosta grafika nawiązująca do motywu przewodniego ślubu będzie jak najbardziej na miejscu.

fot. Letterart Printing Studio (letterart.eu)

Tego typu zaproszenia ślubne nie są powszechnie dostępne (wymagają posiadania odpowiednich maszyn). W Polsce w takim druku specjalizuje się m.in. firma Cartalia. Ich propozycje nie są najtańsze (ok. 32 zł za sztukę za eleganckie zaproszenie w twardej okładce zamknięte w eleganckim pudełku), ale za to warte grzechu! Nowoczesne wzory dla odmiany proponuje firma Letterart Printing Studio, która indywidualnie wycenia każde zamówienie (koszt zależy m.in. od ilości sztuk czy koloru) i posiada szeroką gamę wzorów do wyboru.

via thehappyenvelope.com

 Zobacz również: “Zaproszenia ślubne w ludowym stylu”

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Tajniki kaligrafii ślubnej. Poznaj proces zamawiania, tworzenia i realizacji! Wygląda obłędnie!
Tajniki kaligrafii ślubnej. Poznaj proces zamawiania, tworzenia i realizacji! Wygląda obłędnie!
Z roku na rok wzrasta zainteresowanie młodych par usługami kaligrafii – zarówno, jeśli chodzi o ślubną papeterię, jak i inne elementy weselnej galanterii i dekoracji.
Zaproszenie ślubne - najnowsze trendy na rok 2018!
Zaproszenie ślubne - najnowsze trendy na rok 2018!
Wybierz swoje zaproszenia ślubne. Poszukaj z nami inspiracji, a przede wszystkim poznaj trendy na nadchodzący sezon!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji