• Magazyn
  • Moda weselna

Królewski Ślub w Szwecji: dowiedź się szczegółów zaślubin Karola Felipe i Sofí Hellqvist! Było perfekcyjnie!

Odkryj wszystkie szczegóły ceremonii, tj. strój Panny Młodej, gości uczestniczących w uroczystości zaślubin syna króla Szwecji. Wydarzenie zgromadziło członków europejskich domów królewskich oraz liczne osobowości. Nie przegap tego!

  • Panna Młoda
  • Style sukien
  • Planowanie ślubu
  • Polska

I w końcu nadszedł wielki dzień w Szwecji, dzień małżeństwa księcia Karola Filipa Bernadotte, jedynego syna króla Szwecji, Karola XVI Gustawa i królowej Sylwii Sommerlath. Ceremonia odbyła się 13 czerwca 2015 w Kaplicy Królewskiej na Zamku Królewskim w Sztokholmie, książę powiedział sakramentalne tak z Sofią Hellqvist. Wybranka księcia jest szwedzką modelką, pochodzącą z klasy średniej. Minęło kilka lat, zanim rodzina królewska  przywitała w rodzinie ukochaną syna. Wesele jest jednak zwieńczeniem i trumfem ich miłości.

zapiszPhoto: Gtres Online
Photo: Gtres Online

Jak wiemy każde Królewskie wesele dopięte jest na ostatni guzik. Dbałość o szczegóły stanowią tutaj kluczowa rolę. Uroczystość miała miejsce w kaplicy przy Pałacu Królewskim, rozpoczynająca się przed 16:30, to wtedy  przybył książę w gronie najbliższych, a wkrótce dotarła Panna Młoda w towarzystwie swojego ojca.

Wybrała na tę okazję, suknie ślubna szwedzkiego projektanta, Ida Sjöstedta, który stworzył dzieło z tkaniny pochodzenia hiszpańskiego. Uszyta z naturalnego jedwabiu, z długim rękawem, dekolt sukni był w literę V,eksponując szyje Panny Młodej. Tiara z diamentów i szmaragdów była prezentem od swoich teściów, królów Szwecji. Co do bukietu, zdecydowano się na romantyczny bukiet z róż i mirtu w odcieniach koralu. Fryzura Panny Młodej miała przedziałek pośrodku i upiętego koka, z którego puszczony był koronkowy welon

zapiszPhoto: Gtres Online
Photo: Gtres Online
zapiszPríncipes Carlos Felipe y Sofía de Suecia. Photo: Gtres Online
Príncipes Carlos Felipe y Sofía de Suecia. Photo: Gtres Online
zapiszPhoto: Gtres Online
Photo: Gtres Online

Siostry Pana Młodego, w towarzystwie swoich mężów. Księżniczce Victorii ze Szwecji towarzyszył Daniel Westling. Miała sukienkę od szwedzkiej marki H&M, w kolorze écru i elementy w odcieniach szarości, z diamentowym diademem od Connaught. Jej córka, księżniczka Estelle, także uczestniczyła w weselu. Tymczasem księżniczka Madeleine ze Szwecji, przybyła w stanie błogosławionym, ponieważ jest w końcowej fazie ciąży i towarzyszył jej Chris O’Neil. Włożyła piękną sukienkę w kolorze różowym z dżetami w tym samym tonie. Uzupełnieniem zestawu był wspaniały diademem, który nosiła w dniu swojego ślubu.

zapiszPhoto: Gtres Online
Photo: Gtres Online
zapiszPhoto: Gtres Online
Photo: Gtres Online

Wśród przedstawicieli innych królewskiego domu, mogliśmy zobaczyć dziedziców tronu Norwegii, księcia Haakon i Mette-Marit. Ona wyglądem przypominała Magdalenę, ubrana w sukienkę w kolorze różowym, z wierzchu gładka, dzięki temu skupiamy uwagę na spódnicy z niskim stanem, na której widnieją drukowane kwiaty. Poza pięknym brylantowym diademem. Również Federico i Mary z Danii wyglądali bardzo elegancko. Piękny diadem, a do tego suknia w kolorze jasnoniebieskiego bzu z dekoltem w łódkę.

zapiszPríncipes Haakok y Mette-Marit de Noruega. Photo: Gtres Online
Príncipes Haakok y Mette-Marit de Noruega. Photo: Gtres Online
zapiszPríncipes Federico y Mary de Dinamarca. Photo: Gtres Online
Príncipes Federico y Mary de Dinamarca. Photo: Gtres Online

Nie możemy zapomnieć o parze królewskiej Holandii i Belgii. Przyszły same, przez kilka zobowiązań swoich mężów. Maxima z Holandii wywołała sensację w spektakularnym designie Holendra Jan Taminiau, składającego się z cienkiej bordowej koronce na białym tle i diadem na głowie.

zapiszReinas Máxima de Holanda y Matilde de Bélgica. Photo: Gtres Online
Reinas Máxima de Holanda y Matilde de Bélgica. Photo: Gtres Online

Książęta Mikołaj i Tatiana z Grecji, w greckim stylu reprezentowali dom królewski. Wenezuela bardzo elegancko jak zwykle, miała na sobie smukłą suknie z szerokim dekoltem, który przedstawiał ramionami. Ozdobiona kamieniami szlachetnymi i subtelne upiekszała strój.

zapiszPríncipes Nicolás y Tatiana de Grecia. Photo: Gtres Online
Príncipes Nicolás y Tatiana de Grecia. Photo: Gtres Online
zapiszPríncipes Carlos Felipe  y Sofía de Suecia. Photo: Gtres Online
Príncipes Carlos Felipe y Sofía de Suecia. Photo: Gtres Online

Ślub jak z bajki ze szczęśliwym zakończeniem, mamy nadzieję, że spodobała Ci się relacja ze ślubu i posłużyła jako przykład na Twój nadchodzący ślub!!!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!