Królewski Ślub w Szwecji: dowiedź się szczegółów zaślubin Karola Felipe i Sofí Hellqvist! Było perfekcyjnie!

I w końcu nadszedł wielki dzień w Szwecji, dzień małżeństwa księcia Karola Filipa Bernadotte, jedynego syna króla Szwecji, Karola XVI Gustawa i królowej Sylwii Sommerlath. Ceremonia odbyła się 13 czerwca 2015 w Kaplicy Królewskiej na Zamku Królewskim w Sztokholmie, książę powiedział sakramentalne tak z Sofią Hellqvist. Wybranka księcia jest szwedzką modelką, pochodzącą z klasy średniej. Minęło kilka lat, zanim rodzina królewska  przywitała w rodzinie ukochaną syna. Wesele jest jednak zwieńczeniem i trumfem ich miłości.

Photo: Gtres Online
Photo: Gtres Online

Jak wiemy każde Królewskie wesele dopięte jest na ostatni guzik. Dbałość o szczegóły stanowią tutaj kluczowa rolę. Uroczystość miała miejsce w kaplicy przy Pałacu Królewskim, rozpoczynająca się przed 16:30, to wtedy  przybył książę w gronie najbliższych, a wkrótce dotarła Panna Młoda w towarzystwie swojego ojca.

Wybrała na tę okazję, suknie ślubna szwedzkiego projektanta, Ida Sjöstedta, który stworzył dzieło z tkaniny pochodzenia hiszpańskiego. Uszyta z naturalnego jedwabiu, z długim rękawem, dekolt sukni był w literę V,eksponując szyje Panny Młodej. Tiara z diamentów i szmaragdów była prezentem od swoich teściów, królów Szwecji. Co do bukietu, zdecydowano się na romantyczny bukiet z róż i mirtu w odcieniach koralu. Fryzura Panny Młodej miała przedziałek pośrodku i upiętego koka, z którego puszczony był koronkowy welon

Photo: Gtres Online
Photo: Gtres Online
Príncipes Carlos Felipe y Sofía de Suecia. Photo: Gtres Online
Príncipes Carlos Felipe y Sofía de Suecia. Photo: Gtres Online
Photo: Gtres Online
Photo: Gtres Online

Siostry Pana Młodego, w towarzystwie swoich mężów. Księżniczce Victorii ze Szwecji towarzyszył Daniel Westling. Miała sukienkę od szwedzkiej marki H&M, w kolorze écru i elementy w odcieniach szarości, z diamentowym diademem od Connaught. Jej córka, księżniczka Estelle, także uczestniczyła w weselu. Tymczasem księżniczka Madeleine ze Szwecji, przybyła w stanie błogosławionym, ponieważ jest w końcowej fazie ciąży i towarzyszył jej Chris O’Neil. Włożyła piękną sukienkę w kolorze różowym z dżetami w tym samym tonie. Uzupełnieniem zestawu był wspaniały diademem, który nosiła w dniu swojego ślubu.

Photo: Gtres Online
Photo: Gtres Online
Photo: Gtres Online
Photo: Gtres Online

Wśród przedstawicieli innych królewskiego domu, mogliśmy zobaczyć dziedziców tronu Norwegii, księcia Haakon i Mette-Marit. Ona wyglądem przypominała Magdalenę, ubrana w sukienkę w kolorze różowym, z wierzchu gładka, dzięki temu skupiamy uwagę na spódnicy z niskim stanem, na której widnieją drukowane kwiaty. Poza pięknym brylantowym diademem. Również Federico i Mary z Danii wyglądali bardzo elegancko. Piękny diadem, a do tego suknia w kolorze jasnoniebieskiego bzu z dekoltem w łódkę.

Príncipes Haakok y Mette-Marit de Noruega. Photo: Gtres Online
Príncipes Haakok y Mette-Marit de Noruega. Photo: Gtres Online
Príncipes Federico y Mary de Dinamarca. Photo: Gtres Online
Príncipes Federico y Mary de Dinamarca. Photo: Gtres Online

Nie możemy zapomnieć o parze królewskiej Holandii i Belgii. Przyszły same, przez kilka zobowiązań swoich mężów. Maxima z Holandii wywołała sensację w spektakularnym designie Holendra Jan Taminiau, składającego się z cienkiej bordowej koronce na białym tle i diadem na głowie.

Reinas Máxima de Holanda y Matilde de Bélgica. Photo: Gtres Online
Reinas Máxima de Holanda y Matilde de Bélgica. Photo: Gtres Online

Książęta Mikołaj i Tatiana z Grecji, w greckim stylu reprezentowali dom królewski. Wenezuela bardzo elegancko jak zwykle, miała na sobie smukłą suknie z szerokim dekoltem, który przedstawiał ramionami. Ozdobiona kamieniami szlachetnymi i subtelne upiekszała strój.

Príncipes Nicolás y Tatiana de Grecia. Photo: Gtres Online
Príncipes Nicolás y Tatiana de Grecia. Photo: Gtres Online
Príncipes Carlos Felipe  y Sofía de Suecia. Photo: Gtres Online
Príncipes Carlos Felipe y Sofía de Suecia. Photo: Gtres Online

Ślub jak z bajki ze szczęśliwym zakończeniem, mamy nadzieję, że spodobała Ci się relacja ze ślubu i posłużyła jako przykład na Twój nadchodzący ślub!!!

Skomentuj artykuł

Wojciech Szarski- Macaroni Tomato Warszawa
Rodzaje butów ślubnych dla Pana Młodego
Najważniejszym elementem garderoby jest bez wątpienia garnitur, a zaraz za nim buty ślubne. Źle dobrane obuwie potrafi czasami zepsuć tak dobrze zapowiadający się efekt końcowy. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru dodatków dla Pana Młodego?
Amara. Credits: Maggie Sottero
Maggie Sottero 2018: kontrasty i romantyzm w jej nowej kolekcji!
Suknie od Megan Sottero są idealne dla wszystkich kobiet. Jej propozycje na 2018 rok to pokaz elegancji i kobiecości tkwiącej w prawidziwych kobietach. To najbardziej romantyczne projekty, dzięki którym poczujesz się jak księżniczka w swoim Wielkim Dniu.
Barrington. Credits: Sottero and Midgley
Sottero i Midgley: najlepsze projekty z kolekcji 2018. Wybierz swój ulubiony!
Kolekcja, która łączy najlepszej jakości materiały wraz z niezwykłymi dodatkami, której nie możesz przegapić. Odkryj, co do zaaferowania ma dla Ciebie marka Sottero and Midgley w 2018!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji