Kreatywna księga gości na butelkach z winem DIY

Poniższa propozycja powinna przypaść do gustu wszystkim sentymentalnym parom młodym. Pomysł jest niezwykle prosty. Kilka butelek ulubionego wina zabieramy ze sobą na wesele i prosimy gości, aby zostawili nam życzenia lub poradę na konkretną rocznicę ślubu. Takie rozwiązanie będzie świetną alternatywą dla tradycyjnej księgi gości, a nam zapewni doskonałe wspomnienia na late.

Ponieważ butelki opatrzone będą liczbami można je wykorzystać jako doskonały sposób na numerację stołów. W ten sposób goście siedzący przy stołach zostawią nam wiadomość na konkretną rocznicę ślubu. Jeśli jednak mamy już inny pomysł na oznaczenie planu kolacji, możemy wykorzystać butelki jako księgę gości i ustawić je w dobrze widocznym miejscu sali, tak aby nasi najbliźsi mogli zostawić nam życzenia na wybraną przez nich rocznicę ślubu.

Fot. Kreatywny ślub

KROK 1
Format oraz styl wiadomości zależy tylko i wyłącznie od naszych preferencji. Tekst możemy wydrukować lub nanieść go na koperty przy pomocy pisaka lub naklejek. Ja zdecydowałam się przygotować trzy odmienne wersje, które posłużą nam tylko jako przykład.

Fot. Kreatywny ślub

KROK 2
Koperty na butelki przygotowałam własnoręcznie, ponieważ zależało mi na tym, aby miały one podłużny kształt, i żeby gościom wygodnie było umieścić w nich wiadomości. Pracę rozpoczynamy od naszkicowania wymiarów, by kolejno skleić naszą konstrukcję w całość.

Fot. Kreatywny Ślub

Proponuję także bardziej ozdobną wersję, w której wyeksponujemy numer rocznicy, a samą kopertę przyozdobimy także wstążką.

Fot. Kreatywny Ślub

KROK 3

Następnie plakietki umieścimy na kopertach,wyeksponujemy numer rocznicy, a samą kopertę przyozdobimy także wstążką.

Fot. Kreatywny Ślub

WYKOŃCZENIE
Koperty nanosimy na butelki ulubionego wina. Dodatkowo dla gości przygotujemy karteczki, na których będą mogli zostawić dla nas życzenia. Po weselu koperty zakleimy, a wino przechowamy na kolejne rocznice ślubu.

Fot. Kreatywny Ślub

Zobacz także inne moje pomysły na kreatywne księgi gości!


blog slubny Zankyou

 

Ania Piggott, autorka pełnego inspiracji bloga Kreatywny Ślub.

 

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Credits: Carolina Herrera
10 tendencji ślubnych w 2018: wszystkie porady, aby celebracja Twojego ślubu była idealna!
Wybierz spośród naszych propozycji coś, co będzie Ci najbardziej odpowiadało. Jeżeli jesteś w pełni zaangażowana w przygotowaniach do swojego ślubu w 2018 roku, to nie możesz przegapić tego postu, gdzie prezentujemy najnowsze i najważniejsze trendy związane z estetyką ślubną.
Wesele pachnące ziołami, czyli 8 pomysłów ślubnych inspirowanych Prowansją.
Wesele pachnące ziołami, czyli 8 pomysłów ślubnych inspirowanych Prowansją.
Bazylia, melisa, estragon, mięta, rozmaryn, tymianek, lawenda i lubczyk.. pomysły na dekorację ślubną i weselną z wykorzystaniem ziół! 8 propozycji Zankyou
Magia Panny Młodej! Poczuj się jak Panna Młoda już przed ślubem! Do wygrania stylizacja i sesja z najlepszymi specjalistami z branży!
Magia Panny Młodej! Poczuj się jak Panna Młoda już przed ślubem! Do wygrania stylizacja i sesja z najlepszymi specjalistami z branży!
Teraz przygotowujesz swój ślub, jesteś zestresowana, masz bardzo dużo na głowie- każda Panna Młoda pamięta zmorę przygotowań ślubnych. Zrób sobie przerwę i weź udział w tej relaksującej przygodzie! Będzie cudownie! Nie wahaj się, zdecyduj się na to już dzisiaj! Koniecznie obserwujfanpage Zankyou i czekaj na post konkursowy.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji