Kotyliony i przypinki ślubne – wszystko, co powinniście o nich wiedzieć

Czym właściwie są kotyliony? Są to elementy, nieodzownie kojarzące się z balami i eleganckimi przyjęciami. Są one zazwyczaj barwne i ozdobne. Ich wizualnie skromniejszym zamiennikiem są przypinki. Jednak zarówno kotyliony jak i przypinki mają jedną podstawową funkcję.  Pozwalają gościom danego przyjęcia rozpoznawać się nawzajem oraz jednocześnie identyfikować się z danym wydarzeniem.

Przypinki ślubne. Źródło: przypinkowo.pl

Ślub to bardzo ważna uroczystość, a wesele to najczęściej huczne przyjęcie. Kotyliony i przypinki świetnie więc wpisują się w klimat wesela. A jakie funkcje mogą one na nim spełniać? Po pierwsze dzięki nim goście poznając się nawzajem już na pierwszy rzut oka będą wiedzieć  czy dana osoba jest rodziną bądź znajomym/ą  Panny Młodej czy Pana Młodego. Po drugie, jeżeli przyjęcie organizowane jest w domu weselnym posiadającym kilka sal weselnych, i w sąsiedniej z nich odbywa się inne przyjęcie, to dzięki przypinkom goście łatwiej trafią do odpowiedniej sali.

Przypinki ślubne. Źródło: www.example.pl

Za pomocą kotylionów lub przypinek ślubnych można również wyróżnić najważniejsze osoby na weselu. Chodzi tutaj przede wszystkim o świadków, rodziców Państwa Młodych, wodzireja czy starostę wesela. Wyróżnić te osoby można na 2 sposoby. Pierwszy z nich polega na tym, że to tylko dla tych osób przygotowujemy kotyliony lub przypinki. Natomiast drugi sposób ich wyróżnienia polega na przygotowaniu dla nich specjalnych kotylionów lub przypinek, które będą się wyróżniać spośród tych, które otrzymali pozostali goście.  Mogą one np. być większe, bardziej ozdobne lub zawierać nazwę roli czy funkcji pełnionej na weselu.

Kotylion dla starosty ślubnego. Źródło: www.projektslub.blogspot.com

Kotyliony ślubne można wykonać samemu, jednak jeśli nie czujemy się na siłach, by to zrobić warto zamówić je np. wraz z zaproszeniami ślubnymi lub kupić osobno. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele ich gotowych projektów, także znalezienie czegoś odpowiedniego nie powinno być problemem. Jednak jeżeli ustalimy np. kolor lub motyw przewodni naszego ślubu i wesela, to wówczas warto zadbać o to, by kotyliony lub przypinki dla naszych gości wpisywały się w niego.

Oryginalne przypinki slubne. Źródło: www.projektslub.blogspot.com

W przypadku, gdy dla świadków, rodziców, wodzireja czy starosty przygotowujemy osobne kotyliony lub przypinki powinniśmy zadbać o to, by pasowały one do strojów tych osób (chodzi przede wszystkim o kolory kreacji pań).

Kiedy goście powinni otrzymać swoją przypinkę? Nie ma tutaj żadnej reguły. Można wysłać je już razem z zaproszeniami ślubnymi, ale można także wręczyć każdemu z gości w dniu ślubu. Można to zrobić albo osobiście, albo poprosić świadków o ich rozdanie. Jeżeli przy weselnym stole każdy z gości ma przydzielone miejsce, to najwygodniej  będzie umieścić je przy każdy nakryć lub dołączyć do upominków dla gości.

Fot. Kamil Borkiewicz

Zobaczcie także ciekawe pomysły na kotyliony i przypinki ślubne.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Komentarze (2)

Skomentuj artykuł

Filozofia Hygge przybywa do świata urody! Postępuj według 5-ciu rad kosmetycznych metody duńskiej
Filozofia Hygge przybywa do świata urody! Postępuj według 5-ciu rad kosmetycznych metody duńskiej
Ten duński sposób na szczęście robi coraz większą karierę na całym świecie, a Ty już dzisiaj wprowadź go do swojej pielęgnacji.
Przykładowy budżet ślubny, czyli jak obliczyć koszty wesela? Kalkulator wydatków.
Przykładowy budżet ślubny, czyli jak obliczyć koszty wesela? Kalkulator wydatków.
My Ci w tym pomożemy, ponieważ zaplanowanie ślubnego budżetu może okazać się trudnym zadaniem dla Par Młodych. Wynika to z tego, że aby zrobić to dobrze, należy po prostu wiedzieć, co ile kosztuje. Często spotykam się ze zdziwieniem Par Młodych na temat kosztów związanych z uroczystością ślubną.
Soki pełne kolorów i zdrowia? Tak! Mamy dla Was propozycją nowoczesną, kolorową i łatwą!
Soki pełne kolorów i zdrowia? Tak! Mamy dla Was propozycją nowoczesną, kolorową i łatwą!
Pomoże im dobrze rozpocząć wspólne życie. Dobrze, a przede wszystkim zdrowo. A może i Ty, jako Gość weselny zdecydujesz się właśnie na taką wyciskarkę? Zdecydowanie tak!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji