• Magazyn
  • Dekoracje
  • Klucz do małżeństwa: jak kreatywnie wykorzystać ten motyw na własnym ślubie?

Klucz do małżeństwa: jak kreatywnie wykorzystać ten motyw na własnym ślubie?

Klucz to przedmiot niesłychanie symboliczny. Mówi się o kluczu do czyjegoś serca czy do szczęścia (mówi się też i o trzymaniu kogoś pod kluczem ;-)). Klucz kojarzy się z otwarciem drzwi, a tym samym przekraczaniem progu. Wreszcie symbolizuje dom. Z tego powodu to niesłychanie uroczy drobiazg do wykorzystania w motywie przewodnim ślubu.

  • Style dekoracji

Klucz to przedmiot niesłychanie symboliczny. Mówi się o kluczu do czyjegoś serca czy do szczęścia (mówi się też i o trzymaniu kogoś pod kluczem ;-)).  Klucz kojarzy się z otwarciem drzwi, a tym samym przekraczaniem progu. Wreszcie symbolizuje dom. Z tego powodu to niesłychanie uroczy drobiazg do wykorzystania w motywie przewodnim ślubu.

zapisz
fot. Marin Kristine Photography, Olivia Leigh Photographie, Jessica Burke Photography
Publikacja

Zacząć możemy już od save the date i zaproszeń ślubnych. Ja zakochałam się w pomyśle, aby w ramach save the date wysłać gościom kluczyki ze stosowną karteczką, a następnie zaproszenie ślubne zamknąć w szkatułce, którą da się otworzyć podarowanym wcześniej kluczykiem. Oczywiście wymaga to nieco zachodu, ale efekt będzie piorunujący!

zapisz
fot. The Nichols via stylemepretty.com

Za oceanem klucze najczęściej wykorzystuje się w formie tzw. escord cards, czyli czegoś pomiędzy tablicą z rozsadzeniem gości a winietkami. Na tablicy przed salą weselną wiesza się klucze z przyczepionymi do nich karteczkami z imieniem i nazwiskiem oraz numerem stołu, przy którym posadziliśmy gościa. Warto wówczas przy nakryciach położyć stylizowane karteczki z prośbą, aby goście zatrzymali ten klucz jako podziękowanie za ich obecność, wierząc, że przyniesie on szczęście młodej parze.

zapisz
fot. She Wanders, McGowan Images

Zaproszenia i oryginalne winietki to dwa najpopularniejsze rozwiązania wykorzystujące klucze, jako motyw przewodni. Ale nie jedyne! Klucz w stylu vinatge śmiało możecie wkomponować w tort weselny, rączkę bukietu ślubnego, zawiesić na szyi czy wykorzystać w butonierce pana młodego. A na koniec pobawić się tym motywem na sesji poślubnej. Wystarczy popatrzeć na to pełne miłości zdjęcie poniżej, żeby zakochać się w tym pomyśle!

zapisz
fot. Jana Williams Photography, Allen Arrick

Zobacz również: “Klatka na ptaki motywem przewodnim wesela”

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!