Klucz do małżeństwa: jak kreatywnie wykorzystać ten motyw na własnym ślubie?

Klucz to przedmiot niesłychanie symboliczny. Mówi się o kluczu do czyjegoś serca czy do szczęścia (mówi się też i o trzymaniu kogoś pod kluczem ;-)).  Klucz kojarzy się z otwarciem drzwi, a tym samym przekraczaniem progu. Wreszcie symbolizuje dom. Z tego powodu to niesłychanie uroczy drobiazg do wykorzystania w motywie przewodnim ślubu.

fot. Marin Kristine Photography, Olivia Leigh Photographie, Jessica Burke Photography

Zacząć możemy już od save the date i zaproszeń ślubnych. Ja zakochałam się w pomyśle, aby w ramach save the date wysłać gościom kluczyki ze stosowną karteczką, a następnie zaproszenie ślubne zamknąć w szkatułce, którą da się otworzyć podarowanym wcześniej kluczykiem. Oczywiście wymaga to nieco zachodu, ale efekt będzie piorunujący!

fot. The Nichols via stylemepretty.com

Za oceanem klucze najczęściej wykorzystuje się w formie tzw. escord cards, czyli czegoś pomiędzy tablicą z rozsadzeniem gości a winietkami. Na tablicy przed salą weselną wiesza się klucze z przyczepionymi do nich karteczkami z imieniem i nazwiskiem oraz numerem stołu, przy którym posadziliśmy gościa. Warto wówczas przy nakryciach położyć stylizowane karteczki z prośbą, aby goście zatrzymali ten klucz jako podziękowanie za ich obecność, wierząc, że przyniesie on szczęście młodej parze.

fot. She Wanders, McGowan Images

Zaproszenia i oryginalne winietki to dwa najpopularniejsze rozwiązania wykorzystujące klucze, jako motyw przewodni. Ale nie jedyne! Klucz w stylu vinatge śmiało możecie wkomponować w tort weselny, rączkę bukietu ślubnego, zawiesić na szyi czy wykorzystać w butonierce pana młodego. A na koniec pobawić się tym motywem na sesji poślubnej. Wystarczy popatrzeć na to pełne miłości zdjęcie poniżej, żeby zakochać się w tym pomyśle!

fot. Jana Williams Photography, Allen Arrick

Zobacz również: “Klatka na ptaki motywem przewodnim wesela”

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji