Klimatyzacja na weselu - na co zwrócić uwagę wybierając salę weselną?

Klimatyzacja na weselu - na co zwrócić uwagę wybierając salę weselną?

Na co zwrócić uwagę wybierając salę weselną? Klimatyzacja jest detalem, który może mieć duży wpływ na jakość dnia ślubu. obaczcie, o co zapytać wybierając salę weselną.

  • Planowanie ślubu

W szale przygotowań ślubu i wesela można zapomnieć o kwestiach mniej istotnych. Zamawiając salę weselną, narzeczeni czasem zadają pytanie, czy lokal jest klimatyzowany. Ma to duże znaczenie w sezonie letnim. Planując wesele szczególnie między majem a wrześniem warto dowiedzieć się, w jaki sposób organizatorzy planują schładzać gorącą atmosferę. Choć na pozór nie jest to najważniejsza ze spraw, często okazuje się, że jednak bardzo znacząca. Wysoka temperatura i suche powietrze mogą zniechęcić gości do zabawy.

zapisz
Wybierając salę weselną zwróćmy uwagę na klimatyzację. Fot: Qubus Hotel w Krakowie

Czytaj także artykuł: “5 sposobów na upał podczas wesela”.

 To jednak nie tylko kwestia samopoczucia, ale także zdrowia. Jak wiadomo upały nie służą nikomu, a w szczególności dzieciom i osobom starszym. Taki stan rzeczy może też pozostawić niesmak młodym- oklapnięte fryzury, pływające makijaże i spocone, czerwone twarze nie będą zbyt atrakcyjnie prezentować się w ślubnym albumie. Ponadto gorąc nie sprzyja także  przygotowanym potrawom- pływające sałatki i ściekający z ciast krem czy galaretka na pewno nie będą apetyczne (i zdrowe!).

zapiszKlimatyzacja pozwoli na zachowanie walorów smakowych i estetycznych serwowanych potraw. Fot: Czokofon.pl
Klimatyzacja pozwoli na zachowanie walorów smakowych i estetycznych serwowanych potraw. Fot: Czokofon.pl

Pytając o klimatyzację warto zwrócić uwagę, gdzie zamontowana jest jednostka, czy są to urządzenia naścienne czy podsufitowe. Planując rozmieszczenie stołów należy wziąć pod uwagę, aby ani młodzi, ani zaproszone osoby nie siedziały bezpośrednio pod nawiewem. Ustalając szczegóły wesela należy podpytać właścicieli, czy klimatyzator jest sprawny, kiedy był lub będzie serwisowany. Młodzi powinni mieć na uwadze, że nowoczesne urządzenia nie tylko schładzają powietrze, ale także je oczyszczają, filtrują, uzdatniają, odświeżają. Dlatego ważne jest, aby były odpowiednio używane i kontrolowane, gdyż ich awaria mogłaby spowodować chociażby nieprzyjemny zapach, który raczej nie byłby miłym elementem przyjęcia. Filtry muszą być czyszczone, gdyż ich zadaniem jest tworzenie bariery dla grzybów, roztoczy i pleśni. Serwisowany klimatyzator będzie zbawieniem dla alergików, jednak ten niesprawny może bardzo utrudnić im życie.

zapisz
Wybierając salę na wesele należy zwrócić uwagę na klimatyzację. Fot. Biały Pałac

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Jeżeli w dniu ślubu okaże się, iż żar leje się z nieba, warto poprosić zaufaną osobę, ażeby na miejscu wesela sprawdziła, czy klimatyzacja została włączona. Bardzo istotne jest bowiem, aby już wcześniej obniżyć temperaturę i przygotować salę weselną na przyjęcie gości. W innym wypadku trzeba by to robić zbyt gwałtownie. Takie postępowanie zapewni odpowiedni komfort i utrzymanie oczekiwanych warunków. Od strony formalnej warto punkt dotyczący klimatyzowania lokalu zawrzeć w umowie. Klimatyzowana sala weselna to jeden z elementów składowych ceny, dlatego dobrze mieć na piśmie wyszczególnione to, za co płacimy. Dodatkowo w razie niedotrzymania umowy możemy się starać o obniżenie kosztów lub nawet odszkodowanie. Jeżeli jednak dobrowolnie wybieramy lokal, w którym z góry wiemy, że urządzeń klimatyzacyjnych nie ma, możemy dowiedzieć się o możliwość wypożyczenia klimatyzatorów przenośnych. Będzie to awaryjne rozwiązanie w sytuacji upału i braku innego pomysłu. Można w tym celu wynająć samo urządzenie albo też całą obsługę. Lepiej jednak mieć na uwadze, że zamontowane na stałe urządzenie zostało dobrane według wielu paramentów, powierzchni sali, średniej ilości przebywającej na niej osób itd. Jest zatem dobrane do konkretnego lokalu, aby zapewnić w nim komfortowy mikroklimat.

zapisz
Klimatyzacja na sali weselnej powinna być włączona przed przybyciem gości. Sala weselna Businessman Institute.

Ponadto szukając lokum na noclegi dla pary młodej oraz zaproszonych weselników także warto zwrócić uwagę na standard, w tym na wentylację i klimatyzację. Przede wszystkim ich obecność (co aktualnie raczej jest standardem, a nie luksusem). Należy sprawdzić, czy urządzenia w pokojach obsługiwane są za pomocą bezprzewodowego pilota, aby nie fundować gościom skakania po stołach w celu ich włączenia.

Może klimatyzacja nie jest punktem na liście głównej przygotowań ślubnych. Kiedy jednak przyszłe małżeństwo upora się z podstawowymi sprawami, warto zadbać o pozostałe kwestie. Bo jak mówią, diabeł tkwi w szczegółach.

Zdjęcia: Businessman Institute, Czokfon, Qubus Hotel w Krakowie , Biały Pałac