• Magazyn
  • Kilka porad, które musisz znać organizując wesele jesienią lub zimą

Kilka porad, które musisz znać organizując wesele jesienią lub zimą

Jak zorganizować wesele w miesiącach od września do kwietnia.

  • Po ślubie
  • Organizacja
  • Rada
  • Menu
  • Jesien
  • Zima

Dziś Anioły Przyjęć otwierają dla nas tajniki organizacji ślubu w chłodniejszych okresach roku – od września do kwietnia włącznie, kiedy to należy pamiętać o kilku ważnych sprawach. Wieczory w tych miesiącach są zdecydowanie chłodniejsze niż latem i goście mogą zmarznąć. Zadbajmy więc o to, aby goście czuli się komfortowo na Waszym przyjęciu weselnym.

zapiszDmytro Kapitonenko shutterstock
Dmytro Kapitonenko shutterstock

Ogrzewanie

zapiszKorneevets-Vydrenkova shutterstock
Korneevets-Vydrenkova shutterstock

Wieczory mogą być chłodne i warto pamiętać o ogrzewaniu zarówno pokoi dla gości, jak i sali tanecznej. Można też przypomnieć managerowi obiektu, aby nie podkręcał zbyt mocno klimatyzacji na sali weselnej. Na tarasie można postawić parasole grzewcze, które ogrzewają szeroką przestrzeń wokół siebie, to samo dotyczy wesel plenerowych, gdzie nawet w sierpniu wieczory mogą okazać się zbyt chłodne dla osób nietańczących.

zapiszAndrey Nastasenko shutterstock
Andrey Nastasenko shutterstock

Jeżeli organizujemy wesele plenerowe, warto zamieścić taką informację w zaproszeniach, aby goście przygotowali się na ewentualne chłody. Na godziny wieczorne można rozdać gościom kocyki, którymi mogliby przykryć nogi. Takie kocyki można tanio zakupić w wielu sklepach.

zapiszElena Dijour  shutterstock
Elena Dijour shutterstock

Posiłki i napoje

zapiszVacancylizm shutterstock
Vacancylizm shutterstock

Gościom po ceremonii ślubnej zamiast aperitifu można zaserwować gorącą czekoladę z odrobiną chili, herbatę z rumem, czy zimą grzańce. Posiłki powinny koniecznie być podawane na ogrzanych naczyniach, aby nie wystygły przed samą konsumpcją.

zapiszKsenija Toyechkina shutterstock
Ksenija Toyechkina shutterstock

Część serwowanych potraw może być ostrzej doprawionych, co rozgrzeje gości i pobudzi wydzielanie się endorfiny – hormonu przyjemności. W chłodne dni również słodki bufet przygotowany z czekoladowych wyrobów będzie robił furorę.

zapiszNatalia Kabliuk shutterstock
Natalia Kabliuk shutterstock

Dekoracje

Ciepłe kolory i duże ilości świec nie tylko nadadzą romantycznego charakteru przyjęciu, ale również ogrzeją atmosferę. Zdecydowanie czerwienie pozytywnie wpływają na ciepłe skojarzenia w mózgu. Również ciepłe oświetlenie architektoniczne sali przyjemnie wpłynie na odczucia gości.

zapiszDmytro Kapitonenko shutterstock
Dmytro Kapitonenko shutterstock
zapiszShipilov77777 shutterstock
Shipilov77777 shutterstock
zapiszlaura.h shutterstock
laura.h shutterstock

Garderoba

O ile Pan Młody będąc w garniturze nie powinien marznąć o tyle niektóre panny młode przedkładają ekspozycję sukni nad dbanie o swoje dobre samopoczucie i zdrowie. Pamiętajmy o tym, że kościoły jesienią rzadko są ogrzewane i jest w nich chłodno, zresztą zimą mimo ogrzewania również jest zimno.

zapiszShebeko shutterstock
Shebeko shutterstock
zapiszShebeko shutterstock
Shebeko shutterstock

Niechętnie widziane przez panny młode bolerko można zastąpić bardzo modnym kolorowym kardiganem, ciepłą etolą lub efektowną mufką. Na chłodnej posadzce bardzo mogą zmarznąć stopy, dlatego na samą uroczystość warto założyć cieplejsze obuwie, a później się przebrać.

Warto również przewidzieć składanie życzeń na sali weselnej i uprzedzić o tym gości.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

decoMAKERS Krupscy Creative Group Artykuły dekoracyjne
Dekoracje4u.pl Usługi dekoratorskie

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!