Kamerzysta ślubny: o czym powinna pamiętać Młoda Para?

Podczas ślubu i wesela najważniejsza jest dobra zabawa- to nie ulega wątpliwości. Poza wspomnieniami, zostają po nich także zdjęcia i film ślubny. Jeżeli zdecydowaliście się na kamerzystę na ślubie, warto pamiętać o kilku elementach, dzięki którym lepiej będziecie się czuli w roli osób filmowanych, a efekt będzie jeszcze piękniejszy!

Fot. Kamil Borkiewicz

Oto kilka rad dla Pary Młodej:
1)     Uśmiech– prawdziwej wartości nabiera dopiero wtedy, gdy jest wywołany naturalnie, a żeby tak się stało musicie zapomnieć o kamerzyście oraz fotografie i wsłuchać się w emocje, które przeżywacie wspólnie z ukochaną osobą oraz gośćmi.

2)    Pośpiech– zupełnie niepotrzebny! Często Para Młoda spieszy się wychodząc z kościoła, w momencie zakładania obrączek czy też zmierzając w kierunku sali bankietowej nie pozostawiając kamerzyście oraz fotografowi pola do pracy. Aby zarejestrować ważne dla Was momenty i aby powstał wartościowy dokument potrzebny jest spokój i opanowanie.

3)    Twarze– Każdy film, nieważne czy produkcji holywoodzkiej czy na potrzeby prywatne, ma głównych bohaterów. W dniu ślubu to Wy jesteście najważniejsi i gracie główne role, nie wstydźcie się więc często pokazywać uśmiechnięte twarze i nie odwracajcie się plecami do kamery. Podczas  przysięgi stańcie bokiem, będziecie widzieć siebie, księdza, a kamerzysta uchwyci emocje podczas wypowiadania przysięgi.

4)    Przestrzeń– bardzo istotny czynnik. Im więcej miejsca, tym większe możliwości poruszania się, przez co ujęcia wyglądają o wiele lepiej niż w odniesieniu do ciasnych pomieszczeń. Większe możliwości manewrowe kamerzysty i fotografa prowadzą do wyłapania większej ilości wartościowych ujęć.

5)    Współpraca obsługi wesela– należy powiadomić kamerzystę i fotografa odpowiednio wcześniej o wszystkich niespodziankach podczas uroczystości weselnej (urodziny dziadka, pokaz sztucznych ogni, podanie dań specjalnych). Warto zachęcić zespół muzyczny, aby wszystkie zabawy i konkursy zorganizował do godziny 1:00, gdyż wtedy z pewnością zostaną one uwiecznione przez kamerzystę i fotografa.

6)    Uczucia– modne od kilku lat teledyski ślubne mają sens wyłącznie wtedy, gdy ujęcia wybierane na ich stworzenie pokazują Wasze uczucia. Aby kamerzysta, który montuje film miał z czego wybierać, nie chowajcie się przed nim, nie skradajcie pocałunków i nie wymieniajcie czułych spojrzeń tam gdzie nie widzi Was kamera i obiektyw aparatu, przytulajcie się w tańcu jak najczęściej i jak najdłużej. Zadaniem operatora kamery jest dyskretne wychwycenie tych momentów, a im będzie ich więcej, tym film nabierze stosownego charakteru.

7)    Kościół i Lokal – jako miejsce ślubu i zabawy weselnej warto wybierać miejsca o jasnym sklepieniu i ścianach. Ma to pewien wpływ na jakość materiału końcowego. Oświetlenie tych miejsc jest także ważnym aspektem. Dobrze jest, kiedy mamy światło rozproszone i pada z wielu stron. Co do natężenia, to muszę napisać jasno – im więcej światła tym wyższa jakość filmu.

Zobacz przykładowy, romantyczny klip ślubny w naszej galerii.

 


blog slubny Zankyou

Alicja Gałązka, Video Studio MS VIDEO

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Jak wybrać fotografa ślubnego? 5 kroków do wyboru idealnego fotografa!
Jak wybrać fotografa ślubnego? 5 kroków do wyboru idealnego fotografa!
Fotografowie są niezwykle ważni podczas ślubów, ze względu na to, że to oni są odpowiedzialni za uchwycenie tego pięknego dnia i przemienie go w wizualne dzieło sztuki. Dzięki nim wspomnienia pozostaną z Wami oraz Waszymi bliskimi na długie lata.
Sesja narzeczeńska: jej tajniki, porady fotografa i fantastyczne przykłady!
Sesja narzeczeńska: jej tajniki, porady fotografa i fantastyczne przykłady!
Zdjęcia, które przygotowuje ten fotograf mają w sobie wielką klasę i niezwykły szyk. Uwagę zwraca to, w jaki sposób wykorzystuje kolory. Są nieokreślone jest w nich pewnego rodzaju niedopowiedzenie, co sprawia, że tym bardziej intrygują.
Last minute: moc i piękno ślubu oraz ich przygotowań zaraz przed. Zapraszamy!
Last minute: moc i piękno ślubu oraz ich przygotowań zaraz przed. Zapraszamy!
Dzisiejszy materiał jest naprawdę nietypowy. Łączy w sobie różne reportaże ślubne ukazując piękno ceremonii i tego w jak piękny sposób łączy ona ludzkie życia. Wystarczy milczeć i się zachwycać.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji