Kamerzysta ślubny: o czym powinna pamiętać Młoda Para?

Podczas ślubu i wesela najważniejsza jest dobra zabawa- to nie ulega wątpliwości. Poza wspomnieniami, zostają po nich także zdjęcia i film ślubny. Jeżeli zdecydowaliście się na kamerzystę na ślubie, warto pamiętać o kilku elementach, dzięki którym lepiej będziecie się czuli w roli osób filmowanych, a efekt będzie jeszcze piękniejszy!

Fot. Kamil Borkiewicz

Oto kilka rad dla Pary Młodej:
1)     Uśmiech– prawdziwej wartości nabiera dopiero wtedy, gdy jest wywołany naturalnie, a żeby tak się stało musicie zapomnieć o kamerzyście oraz fotografie i wsłuchać się w emocje, które przeżywacie wspólnie z ukochaną osobą oraz gośćmi.

2)    Pośpiech– zupełnie niepotrzebny! Często Para Młoda spieszy się wychodząc z kościoła, w momencie zakładania obrączek czy też zmierzając w kierunku sali bankietowej nie pozostawiając kamerzyście oraz fotografowi pola do pracy. Aby zarejestrować ważne dla Was momenty i aby powstał wartościowy dokument potrzebny jest spokój i opanowanie.

3)    Twarze– Każdy film, nieważne czy produkcji holywoodzkiej czy na potrzeby prywatne, ma głównych bohaterów. W dniu ślubu to Wy jesteście najważniejsi i gracie główne role, nie wstydźcie się więc często pokazywać uśmiechnięte twarze i nie odwracajcie się plecami do kamery. Podczas  przysięgi stańcie bokiem, będziecie widzieć siebie, księdza, a kamerzysta uchwyci emocje podczas wypowiadania przysięgi.

4)    Przestrzeń– bardzo istotny czynnik. Im więcej miejsca, tym większe możliwości poruszania się, przez co ujęcia wyglądają o wiele lepiej niż w odniesieniu do ciasnych pomieszczeń. Większe możliwości manewrowe kamerzysty i fotografa prowadzą do wyłapania większej ilości wartościowych ujęć.

5)    Współpraca obsługi wesela– należy powiadomić kamerzystę i fotografa odpowiednio wcześniej o wszystkich niespodziankach podczas uroczystości weselnej (urodziny dziadka, pokaz sztucznych ogni, podanie dań specjalnych). Warto zachęcić zespół muzyczny, aby wszystkie zabawy i konkursy zorganizował do godziny 1:00, gdyż wtedy z pewnością zostaną one uwiecznione przez kamerzystę i fotografa.

6)    Uczucia– modne od kilku lat teledyski ślubne mają sens wyłącznie wtedy, gdy ujęcia wybierane na ich stworzenie pokazują Wasze uczucia. Aby kamerzysta, który montuje film miał z czego wybierać, nie chowajcie się przed nim, nie skradajcie pocałunków i nie wymieniajcie czułych spojrzeń tam gdzie nie widzi Was kamera i obiektyw aparatu, przytulajcie się w tańcu jak najczęściej i jak najdłużej. Zadaniem operatora kamery jest dyskretne wychwycenie tych momentów, a im będzie ich więcej, tym film nabierze stosownego charakteru.

7)    Kościół i Lokal – jako miejsce ślubu i zabawy weselnej warto wybierać miejsca o jasnym sklepieniu i ścianach. Ma to pewien wpływ na jakość materiału końcowego. Oświetlenie tych miejsc jest także ważnym aspektem. Dobrze jest, kiedy mamy światło rozproszone i pada z wielu stron. Co do natężenia, to muszę napisać jasno – im więcej światła tym wyższa jakość filmu.

Zobacz przykładowy, romantyczny klip ślubny w naszej galerii.

 


blog slubny Zankyou

Alicja Gałązka, Video Studio MS VIDEO

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz Firmę albo jesteś profesjonalistą w branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 19 krajach. Więcej informacji