Jesienne wesele inspirowane podróżą - pomysł na motyw przewodni ślubu

Plan stołów, bukiet ślubny, upominki dla gości – czy stanowią one wyłącznie dekorację? Nie do końca! Wszystkie te elementy mogą być przypadkowe lub opowiadać intrygującą historię Waszej miłości.

Fot. Rachel Thurston
Zaproszenia ślubne inspirowane podróżami. Fot. Rachel Thurston

Coraz częściej narzeczeni rezygnują z tradycyjnego przyjęcia weselnego i decydują się na organizację ślubu i wesela z motywem przewodnim. Liczy się nie tylko to, aby dekoracje były ładne i dopasowane do wyjątkowej okazji, ale również, by podkreślały charakter i osobowość narzeczonych oraz opowiadały pewną historię – ich wspólną historię.
Jeżeli lubicie podróżować, koniecznie wykorzystajcie Waszą wspólną pasję i zorganizujcie przyjęcie weselne z motywem podróży. Zapowiedzią Waszego ślubu i wesela jest oczywiście zaproszenie. Stanowi ono przedsmak tego, co nastąpi w dniu ślubu. Możecie zdecydować się na przykład na zaproszenia z konturami Waszego ulubionego kontynentu.

Wesele z motywem podróży. Fot. Rachel Thurston
Wesele z motywem podróży. Fot. Rachel Thurston

Równie ważna jak zaproszenie jest dekoracja sali weselnej. W przypadku przyjęcia z motywem podróży macie wiele możliwości. Pamiętajcie tylko o wysmakowaniu i konsekwencji. Zamiast tradycyjnych numerów stolików wykorzystajcie nazwiska wielkich odkrywców. Przygotujcie mapę, do której każdy z gości będzie mógł wbić szpilkę, oznaczając w ten sposób miejsce, które zwiedził.

Dekoracja sali weselnej z motywem podróży. Fot. Rachel Thurston
Numeracja stołów z motywem podróży Fot. Rachel Thurston
Wesele z motywem podróży. Fot. Rachel Thurston
Wesele z motywem podróży. Fot. Rachel Thurston

Zobacz także: Ramki ze zdjęciami młodej pary i mapą z podróży.

W ramach podziękowań wręczcie gościom piramidki ze słodkim upominkiem w środku. Udostępnijcie gościom album z fotografiami z Waszych wspólnych podróży. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnej księgi gości będzie drzewko, do którego goście będą mogli przywiązać karteczkę z życzeniami. Będzie ono jednocześnie piękną dekoracją sali.
Jeżeli organizujecie ślub jesienią, nie zapomnijcie o doborze odpowiedniej palety kolorów. Wykorzystajcie dekoracje i dodatki w kolorze fioletowym, pomarańczowym i czerwonym a dla ocieplenia jesiennej aury ustawcie na stolikach gości małe latarenki, które zapewnią romantyczne oświetlenie po zachodzie słońca. Pamiętajcie, że aranżacją sali weselnej możecie opowiedzieć historię Waszej miłości.

Winietki ślubnez motywem podróży. Fot. Rachel Thurston
Ksi ega gości na weselu z motywem podróży. Fot. Rachel Thurston
Dekoracja sali weselnej z motywem podróży. Fot. Rachel Thurston
Wesele z motywem podróży. Fot. Rachel Thurston
Jesienna panna młoda. Fot. Rachel Thurston
Jesienne wesele z motywem podróży. Fot. Rachel Thurston
Jesienna dekoracja stołu weselnego z motywem podróży. Fot. Rachel Thurston
Wesele z motywem podróży. Fot. Rachel Thurston

Mówi się, że małżeństwo to podróż w nieznane – pozwólcie Waszym gościom uczestniczyć w pierwszym etapie Waszej wspólnej podróży.

Fotograf: Rachel Thurston 


blog slubny Zankyou

Autor tekstu: Anna Klapa

Konsultantka z agencji ślubnej Pożyczone i Niebieskie.

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

 

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Skomentuj artykuł

Już w następny weekend Cracow Bridal Weekend! Ślubny weekend przed nami!
Już w następny weekend Cracow Bridal Weekend! Ślubny weekend przed nami!
Mamy zaszczyt poinformować, że w dniach 21 – 22 października w przestrzeniach Tytano przy ul. Dolnych Młynów 10 w Krakowie oraz w siedzibach Partnerów odbędzie się I edycja krakowskiego weekendu ślubnego: Cracow Bridal Weekend.
Dariusz Zwadowski & Konsultanci Ślubni
Ślub na wiosnę - 7 powodów dlaczego warto
Wiosna to pora roku, w której Narzeczeni zaczynają ślubować sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńska. Dlaczego to właśnie wiosną warto wziąć ślub?
KONKURS: Wygraj przerrrrrażające słodkie pyszności na Halloween! Zankyou&Chocolissimo.pl
KONKURS: Wygraj przerrrrrażające słodkie pyszności na Halloween! Zankyou&Chocolissimo.pl
Już niebawem Halloween, święto duchów i lampionów z dyni. Z tej okazji marka chocolissimo.pl, produkująca rozmaite czekoladowe przygotowała nie lada gratkę dla miłośników czekoladowych słodkości – strasznie słodki zestaw czekoladek!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji