• Magazyn
  • Jesienne owoce i warzywa w dekoracjach (i nie tylko) na weselnym stole

Jesienne owoce i warzywa w dekoracjach (i nie tylko) na weselnym stole

Poznajcie kilkanaście propozycji na wykorzystanie jesiennych owoców w dekoracjach weselnego stołu, bukietu i ozdób. Są przepiękne!

  • Dekoracje

Jesień to ta pora roku, która u mnie w domu pachnie smażoną dynią, szarlotką i gotowanymi gruszkami.  I tak sobie pomyślałam, że może warto tą ciepłą, domową atmosferę przenieść na weselny stół... Dlatego dziś prezentuje Wam kilka pomysłów na proste i tanie dekoracje weselnego stołu, w których warto wykorzystać jesienne owoce i warzywa.

zapiszVersta shutterstock
Versta shutterstock

Dynia w weselnych dekoracjach

Publikacja

Dynia nie musi kojarzyć się jedynie z Halloween. To pomarańczowe warzywo daje ogromne pole do popisu także w nieco mniej przerażających dekoracjach. Małe, ozdobne dynie można wkomponować do bukietów, które ustawimy na weselnych stołach. Większe okazy możemy wydrążyć i uczynić z nich ciekawe wazony pod kwiatowe kompozycje. Ja spotkałam się także z ogromną dynią, która, wypełniona lodem, służyła jako… koszyk na weselny alkohol.

zapiszAnnaGorbenko shutterstock
AnnaGorbenko shutterstock
zapiszaprilante shutterstock
aprilante shutterstock

Kosze z owocami na sali weselnej

Ten tytuł mówi sam za siebie i sugeruje ustawienie koszy pełnych jesiennych owoców (jabłek, gruszek, śliwek) w różnych miejscach sali weselnej. Garnek pełen czerwonych jabłek może stanowić ozdobę słodkiego bufetu, a małe koszyczki wypełnione śliwkami mogą zdobić na przykład stolik, na którym wystawicie księgę gości. Taka aranżacja aż zachęca do sięgnięcia po dorodne owoce, zapewnijcie więc swoich gości, że absolutnie nie muszą się krępować.

zapiszAlesya Selifanova shutterstock
Alesya Selifanova shutterstock
zapiszAlesya Selifanova shutterstock
Alesya Selifanova shutterstock

Kwiatowe dekoracje z owocami w roli głównej

Jabłka czy gruszki to niesłychanie wdzięczne owoce, aby w przemyślany sposób wpleść je w kwiatowe bukiety ustawione na stole. W tym wypadku lepiej sprawdzą się płaskie, leżące na stole kompozycje niż bukiety umieszczane w wysokich wazonach (owoce są ciężkie i zgodnie z prawami fizyki będą ciążyły do ziemi). Wydrążone jabłka także śmiało można wykorzystać jako świeczniki. To prosty i efektowny pomysł z cyklu DIY.

zapiszver0nicka shutterstock
ver0nicka shutterstock
zapiszaprilante shutterstock
aprilante shutterstock

Zobacz również: “Świeczki w słoikach jako weselna dekoracja”.

Bukiety ślubne z jesiennymi kwiatami

Skoro już o kwiatowych kompozycja mowa, pomyślałam, że koniecznie wspomnieć muszę o ślubnych bukietach, w który znaleźć możemy suszone owoce. Pamiętajcie, że ślubna wiązanka także może stanowić ozdobę stołu państwamłodych. Uwaga! Takim bukietem raczej nie rzucamy w trakcie oczepinowej zabawy. Podbite oko koleżanki, która będzie miała problem z jego złapaniem murowane.

zapiszAlgirdas Gelazius shutterstock
Algirdas Gelazius shutterstock
zapiszRostov Oleksandr shutterstock
Rostov Oleksandr shutterstock
zapiszNOVIA BLANCA
NOVIA BLANCA

 

zapiszaprilante shutterstock
aprilante shutterstock

Owocowe winietki

Podejrzewam, że wykorzystanie owoców w formie winietek to pomysł Wam doskonale znany. Ale mimo wszystko wart przypomnienia. W jabłka czy gruszki ustawione na talerzykach możemy wetknąć chorągiewkę z imieniem i nazwiskiem naszego gościa. Owoc może także po prostu przytrzymywać położoną na talerzyku karteczkę. Wszystkie chwyty dozwolone. Pamiętajcie tylko, aby do tego celu wybrać jak najładniejsze owoce (zwrócicie uwagę, czy nie są spleśniałe i robaczywe). Więcej pomysłów na owocowe winietki znajdziecie w galerii Zankyou.

zapiszaprilante shutterstock
aprilante shutterstock

Jabłka i gruszki w weselnym menu

Jesienne owoce w weselnym menu to po prostu must have. Kaczka z jabłkami czy sorbet gruszkowy na deser brzmią naprawdę apetycznie, prawda? A co powiecie na tort weselny ozdobiony jabłkami albo deser w formie gruszki zanurzonej w karmelu czy lizaki z jabłek? Albo po prostu śliwkowe powidła koło chrupiących ciasteczek…

zapiszAndrei Zveaghintev shutterstock
Andrei Zveaghintev shutterstock
zapiszLa Vanille
La Vanille
zapiszLiliowa tortowa cukiernia
Liliowa tortowa cukiernia

 

 

zapiszAndrii Kobryn shutterstock
Andrii Kobryn shutterstock

Zostawiam Was z tym tematem i biegnę pilnować moich jesiennych wypieków.

Zobaczcie także: “Owocowe dekoracje ślubne [zdjęcia]”

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

La Vanille Tort weselny
Novia Blanca Biżuteria ślubna
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!