• Magazyn
  • Jesienna sesja stylizowana w magicznej oprawie. Las, słodka czekolada i chłód srebrnej biżuterii! Wspaniała!

Jesienna sesja stylizowana w magicznej oprawie. Las, słodka czekolada i chłód srebrnej biżuterii! Wspaniała!

Pamiętaj, że nie tylko lato jest porą roku dobrą na ślub. Jesień ma w sobie niepowtarzalny klimat niezwykły wdzięk. My dzisiaj zaproponowaliśmy Wam naprawdę fantastyczną ilustrację, która na pewno będzie dla Was fantastyczną inspiracją. Trzymamy kciuki, powodzenia!

  • Reportaże ślubne
Publikacja

Dla wielu Par Młodych idealną porą na zawarcie związku małżeńskiego jest lato. Wydaje im się, że tylko podczas trwania tej pory roku „będzie pięknie”. Tymczasem ta sesja, którą chcemy Wam dzisiaj zaprezentować udowadnia, że pięknie może być o każdej porze roku. Jesień ma w sobie w końcu  nieuchwytny urok i wdzięk, który nie sposób jest opisać słowami. Po prostu ma w sobie to coś. Tajemniczy, nieco mroczny las (czy nie macie skojarzenia z Narnią lub mrocznym lasem z Harrego Pottera) i Panna Młoda stylizowana na elfkę pasują do jesieni jak ulał. Dzisiaj zapraszamy Was na jesienną sesję stylizowaną w magicznej oprawie! Las, słodka czekolada i chłód srebrnej biżuterii.

zapiszStudio Słoń
Studio Słoń
zapiszStudio Słoń
Studio Słoń

Panna Młoda w tej sesji prezentuje się po prostu olśniewająco. Trzeba przyznać, że celowo dobrano taki kobiecy typ urody, a nie inny. Modelka jest wysoka i szczupła i ma dość ostre rysy. Taki typ urody
kojarzy się z elfem, więc nic w tym dziwnego, że udało się tu ją wystylizować właśnie na elfkę. Dużą rolę miała w tym sama stylizacja. Spójrzcie tylko na tą wspaniałą ozdobę, jaką ona ma na głowie. To prawdziwy klejnot. Kiedy decydujesz się na coś takiego, to więcej biżuterii naprawdę nie jest potrzebna. Uwagę zwraca również suknia. Jest niezwykła- subtelna i delikatna. Naprawdę robi wrażenie. Modelka zadbała również o dodatki. Uwagę zwraca bukiet, jaki ma w dłoniach. Został on dobrany na zasadzie połączenia chłodnych kolorów, co znakomicie skomponowało się z całością stylizacji, jaką miała na sobie modelka.

zapiszStudio Słoń
Studio Słoń
zapiszStudio Słoń
Studio Słoń

W niektórych kadrach Panna Młoda pojawia się również w pelerynie. Kojarzy się to z filmami kostiumowymi. Mi przyszedł na myśl piękny film pt. „Stara Baśń, kiedy Słońce było bogiem”. Tam
również kobiety nosiły tego typu kreacje. W tej sesji bardzo ważna jest kolorystyka. Uwagę zwraca chłodny dobór kolorów: biel sukni, błękit kwiatów, srebrna biżuteria, który połączony jest z ciepłym odcieniem drewna przeplatanym błyskiem szkła. Nie sposób nie wspomnieć o zieleni, która powoduje, że postrzegamy las jako tajemniczą, zachwycającą Narnię. Takie połączenie naprawdę musi zrobić wrażenie. To coś fantastycznego. Olśniewa i zachwyca.

zapiszStudio Słoń
Studio Słoń
zapiszStudio Słoń
Studio Słoń

W tej sesji uwagę zwracają również produkty spożywcze, jakie zostały w niej przedstawione. Oddajmy głos organizatorom sesji. Jesień najbardziej kojarzy się z kolorami spadających z drzew liści – żółtym, brązowym i pomarańczowym. Są to jednak skojarzenia zbyt oczywiste, jesienny motyw można przecież zinterpretować znacznie ciekawiej! Pamiętaj, że wszystko zależy od Ciebie. Niech ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Nie zapominaj o tym. Polecamy zwrócić uwagę na kolory ziemi, ale również te bardziej nasycone – czerwienie, zielenie, piękne kolory metaliczne. Zwróć uwagę na to, że kolory ziemi należą do tych najbardziej twarzowych. A połączenie ich z czerwienią, zieleniom czy metalikami na pewno będzie niejednoznaczne i zrobi wrażenie.

zapiszStudio Słoń
Studio Słoń
zapiszStudio Słoń
Studio Słoń

Przy słodkich stołach warto inspirować się sezonowymi owocami – gruszkami, śliwkami, jabłkami. Jest to również sezon na figi i granaty – doskonale komponują się z odcieniami i smakami czekolady, karmelu, bezy… W makijażu jesiennym na pewno aktualne będą ciemniejsze usta, w kolorze wina lub brązu. W papeterii w przeciwieństwie do wspomnianych soczystych w barwach dekoracji lepiej zachować tonację surową, minimalistyczną. Często wystarczy sama czerń i biel, żeby stworzyć odpowiedni jesienny lub zimowy nostalgiczny klimat. Tematem bezwzględnie ponadczasowym są leśne motywy, takie jak szyszki, paprocie, mchy czy sosny. W czym realizacja sesji jesienią różni się od tej realizowanej w innej porze roku? Przede wszystkim dostępność sezonowych produktów – owoców i kwiatów. Jesienią znacznie kurczą nam się opcje, a i kolorystyka jest inna niż wiosną i latem. Ale to wcale nie oznacza, że z jesiennych dóbr nie można wyczarować czegoś wspaniałego! Polecamy jednak zrezygnować z pasteli i letnich smaków, na rzecz bogatych, dojrzałych jesiennych barw.

zapiszStudio Słoń
Studio Słoń
zapiszStudio Słoń
Studio Słoń

Na pewno kolejną ważną rzeczą, na jaką trzeba zwrócić uwagę planując jesienne przyjęcie jest kwestia światła i temperatury – szybciej robi się ciemno, a i suknia musi dać nam trochę ciepła. Warto o tym pomyśleć planując makijaż i zdjęcia – aby jak najlepiej skorzystać z jesiennego światła, i wyglądać w nim jak najkorzystniej. Pamiętaj, że nie tylko lato jest porą roku dobrą na ślub. Jesień ma w sobie niepowtarzalny klimat niezwykły wdzięk. My dzisiaj zaproponowaliśmy Wam naprawdę fantastyczną ilustrację, która na pewno będzie dla Was fantastyczną inspiracją. Trzymamy kciuki, powodzenia!

Zdjęcia: Studio Słoń |Słodkości: Pianka | Dekoracje i kwiaty: MyBigDay.pl |Makijaż i fryzury: Makeitup |Papeteria: Love Prints Studio – Zaproszenia Ślubne |Organizacja sesji: Gagat Project |Suknia: MOONS |Modelka: Anka Zarzycka |

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Love Prints Zaproszenia ślubne
Studio Słoń Fotograf ślubny
MOONS Salony sukien ślubnych
My Big Day Usługi dekoratorskie
Gagat Project Konsultanci ślubni
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!