Jaki budżet przeznaczyć na zaproszenia ślubne?

Organizacja wesela, jak i ceremonii ślubnej wiąże się z wieloma kosztami. Warto, więc wcześniej zaplanować budżet na ślubne wydatki i ustalić ile pieniędzy należy odłożyć.

Jaki budżet przeznaczyć na zaproszenia ślubne?
  • Zaproszenia
  • Polska

Organizacja ślubu i wesela wiąże się z wieloma kosztami. I choć z początku bierzemy pod uwagę przede wszystkim koszty związane z salą, ceremonią zaślubin i strojem, to z czasem okazuje się, że jest tego znacznie więcej. W trakcie przygotowań pojawiają się koszty związane z prezentami dla gości, czy właśnie zaproszeniami. I choć wydawać by się mogło, że to tylko kartka papieru, to zaproszenia ślubne stanowią jeden z najistotniejszych punktów przy organizacji wesela. Jaki budżet powinniśmy na nie przeznaczyć?

Budżet wesela

Publikacja

Kwota wydana na zaproszenia jest podobnie, jak w przypadku innych elementów przygotowań, zależna od waszego łącznego budżetu. Dlatego, zanim ustalicie kwotę, którą chcecie wydać na zaproszenia – przedyskutujcie uprzednio ogólny budżet na całe wesele. Po odjęciu od niego kosztów stałych, takich jak sala weselna, wynajem samochodu, suknia ślubna i garnitur, zostaje kwota, którą można przeznaczyć na pozostałe rzeczy. Niezależnie jednak od tego, ile wynosi wasz budżet, zaproszenia ślubne są jednym z najmniejszych kosztów. Warto pamiętać, że elementy przygotowania dzielą się na te, które są i nie są zależne od ilości gości. Zaproszenia ślubne zaliczają się do tej pierwszej grupy. Im więcej zaproszonych gości, tym wyższy rachunek za zaproszenia.

zapiszzaproszenia ślubene boho
Źródło: AliceInvitations.pl

Cena zaproszeń

Cena zaproszeń uzależniona jest od wielu czynników: rodzaju papieru, elementów ozdobnych, wybranego motywu i materiałów, z których są wykonane. Zwykle za uniwersalny wzór zapłacimy mniej, niż za zaproszenia spersonalizowane. Przyjmuje się jednak, że średni koszt zaproszeń w Polsce to 3-7 zł. Zatem jeśli planujemy zaprosić 100 gości, czyli 50 par, będzie to koszt około 150-350 zł. Najczęściej kwota wydana na zaproszenia to około 2% całego budżetu. W porównaniu do kwoty za salę weselną, czy suknię ślubną, jest to jeden z najmniejszych kosztów. W momencie podania ilości zaproszeń nie zapomnijcie o jednej, ważnej rzeczy. Zamówcie kilka sztuk czystych, awaryjnych zaproszeń. Możecie pomylić się przy wypisywaniu, liczba gości może ulec zmiany, lub po prostu zechcecie zaprosić kogoś jeszcze. Dzięki tym kilku dodatkowym sztukom macie pewność, że wszyscy goście otrzymają dokładnie te same zaproszenia. Przy składaniu zamówienia warto zwrócić uwagę, czy do ceny podstawowej nie zostaną doliczone koszty ukryte, jak cena za kopertę, zmiany w tekście (każda poprawka), czcionce. Przy składaniu zamówienia bardzo często musimy doliczyć także koszt dostawy. Wiele Par Młodych decyduje się na wręczanie zaproszeń osobiście, ale nie wszyscy. W sytuacji rozesłania zaproszeń ślubnych pocztą dochodzą jeszcze koszty związane z wysyłką.

zapiszzaproszenia slubne bogo
Źródło: AliceInvitations.pl

 

 

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!