Jak wygląda idealny prezent weselny?

Pewnie wielu z was często stoi przed dylematami weselnymi i zastanawia się co kupić parze młodej. Wbrew pozorom nie jest to proste zadanie, szczególnie gdy chcemy uciec od sztampy i wybrać coś naprawdę oryginalnego i z klasą.

Photo: Lane Dittoe

Niezłym pomysłem, który wynika w głównej mierze z inwencji młodej pary jest zwykła lista.Taka lista z góry określa konkretne zapotrzebowanie na przedmioty, które chcą otrzymać. Takie przedmioty na pewno są praktyczne i przydadzą się na dalszej drodze życia. Chodzi tu przede wszystkim o zastawę, żelazka, patelnie, czy też inne akcesoria kuchenne. Wiadomo, że młodej parze na życiowym starcie potrzeba wiele takich sprzętów i każdy taki prezent to potencjalny strzał w dziesiątkę. Taka lista powinna zostać stworzona przez świadka, który powinien również być odpowiedzialny za to, by prezenty z listysię nie zdublowały. Dzięki takiej opcji młoda para na pewno będzie zadowolona, a wszystkie oczekiwania zostaną w pełni zaspokojone. W taki sposób właśnie unika się nietrafionych prezentów.

Photo: Jennefer Wilson

Bardzo często takie prezenty można kupić po okazyjnych cenach. To nic trudnego w internetowych czasach. Warto zajrzeć na mojekupony.pl i znaleźć atrakcyjne niespodzianki, które zadowolą gusta młodej pary.

Photo: Cherry Waves

Oczywiście również bardzo dobrym rozwiązaniem jest wyżej wspomniana koperta. Jeśli nie zostanie przygotowana weselna lista z prezentami, to zawsze można wręczyć przecież plik banknotów w kopercie. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że para nowożeńców na pewno dobrze te kwotę spożytkuje według indywidualnych potrzeb . Pewnie każdy się cieszy z pieniędzy, to nie ulega wątpliwości. Powstaje za to często pytanie ile tych pieniędzy powinno się w kopercie znaleźć? Nie ma jakiegoś ustalonego cennika, ale dobry obyczaj nakazuje, żeby raczej nie oszczędzać. Im bliżsi krewni, tym koperta grubsza. To jedyna zasada, która obowiązuje w tym przypadku. Przyjmuje się, że np. rodzice nie powinni wręczyć mniej niż 1000 złotych.
Druga strona medalu jest taka, że warto jednak trochę się pogłowić i zamiast pójść na łatwiznę – kupić nowożeńcom coś naprawdę wyjątkowego.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Zamiast kwiatów – pomóż chorym w walce o życie, a my Wam powiemy jak to zrobić!
Zamiast kwiatów – pomóż chorym w walce o życie, a my Wam powiemy jak to zrobić!
Ślub to jedna z najważniejszych i najwspanialszych chwil życia. Czy można zrobić coś, aby ten dzień był jeszcze piękniejszy? Można podzielić się swoim szczęściem, prosząc Gości, aby zamiast przynosić kwiaty, wsparli cel charytatywny. Kwiaty, choć są bardzo piękne, szybko tracą swój urok.
Jak wziąć ślub i nie zwariować? 5 kroków bezstresowych przygotowań ślubnych!
Jak wziąć ślub i nie zwariować? 5 kroków bezstresowych przygotowań ślubnych!
Jeden z najromantyczniejszych dni w życiu nie powinien jednak kojarzyć się z wielomiesięcznymi i stresującymi przygotowaniami. Jaki jest sekret wesela, które na zawsze pozostanie w pamięci i będzie budzić jedynie miłe wspomnienia?
Jak wybrać kierunek podróży poślubnej? 5 podstawowych zasad dla wyjeżdżających!
Jak wybrać kierunek podróży poślubnej? 5 podstawowych zasad dla wyjeżdżających!
Podróż poślubna to bez wątpienia jedno z najważniejszych doświadczeń w życiu. Zaraz po ślubie, para wybiera się w podróż oficjalnie jako mąż i żona. Jest to idealna okazja do odpoczynku po czasochłonnych i męczących przygotowaniach do ceremonii ślubnej oraz do celebrowania nowego etapu Waszego związku.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji