Jak wygląda idealny prezent weselny?

Pewnie wielu z was często stoi przed dylematami weselnymi i zastanawia się co kupić parze młodej. Wbrew pozorom nie jest to proste zadanie, szczególnie gdy chcemy uciec od sztampy i wybrać coś naprawdę oryginalnego i z klasą.

Photo: Lane Dittoe

Niezłym pomysłem, który wynika w głównej mierze z inwencji młodej pary jest zwykła lista.Taka lista z góry określa konkretne zapotrzebowanie na przedmioty, które chcą otrzymać. Takie przedmioty na pewno są praktyczne i przydadzą się na dalszej drodze życia. Chodzi tu przede wszystkim o zastawę, żelazka, patelnie, czy też inne akcesoria kuchenne. Wiadomo, że młodej parze na życiowym starcie potrzeba wiele takich sprzętów i każdy taki prezent to potencjalny strzał w dziesiątkę. Taka lista powinna zostać stworzona przez świadka, który powinien również być odpowiedzialny za to, by prezenty z listysię nie zdublowały. Dzięki takiej opcji młoda para na pewno będzie zadowolona, a wszystkie oczekiwania zostaną w pełni zaspokojone. W taki sposób właśnie unika się nietrafionych prezentów.

Photo: Jennefer Wilson

Bardzo często takie prezenty można kupić po okazyjnych cenach. To nic trudnego w internetowych czasach. Warto zajrzeć na mojekupony.pl i znaleźć atrakcyjne niespodzianki, które zadowolą gusta młodej pary.

Photo: Cherry Waves

Oczywiście również bardzo dobrym rozwiązaniem jest wyżej wspomniana koperta. Jeśli nie zostanie przygotowana weselna lista z prezentami, to zawsze można wręczyć przecież plik banknotów w kopercie. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że para nowożeńców na pewno dobrze te kwotę spożytkuje według indywidualnych potrzeb . Pewnie każdy się cieszy z pieniędzy, to nie ulega wątpliwości. Powstaje za to często pytanie ile tych pieniędzy powinno się w kopercie znaleźć? Nie ma jakiegoś ustalonego cennika, ale dobry obyczaj nakazuje, żeby raczej nie oszczędzać. Im bliżsi krewni, tym koperta grubsza. To jedyna zasada, która obowiązuje w tym przypadku. Przyjmuje się, że np. rodzice nie powinni wręczyć mniej niż 1000 złotych.
Druga strona medalu jest taka, że warto jednak trochę się pogłowić i zamiast pójść na łatwiznę – kupić nowożeńcom coś naprawdę wyjątkowego.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Szaleństwo kolorów, aromatów i zwyczajów czyli jak wygląda ślub w Indiach
Szaleństwo kolorów, aromatów i zwyczajów czyli jak wygląda ślub w Indiach
Jak wygląda ślub w kulturze hinduskiej? Zaręczyny, tradycja ślubna, moda ślubna w Indiach.
Góralskie wesele - jak wygląda najbardziej tradycyjne wesele w Polsce?
Góralskie wesele - jak wygląda najbardziej tradycyjne wesele w Polsce?
Górale to jedna z bardziej charakterystycznych grup, zarówno w Polsce jak i za granicą. Wszyscy wiedzą, że są to ludzie z charakterem, niezwykle barwni i szanujący tradycję. Takie też jest góralskie wesele: huczne, kolorowe i obfite. Choć pojawiają się głosy, że prawdziwego folkloru już nie ma, wśród podhalańskich górali zamieszkujących najbliższe tereny Tatr, przekazywana z dziada pradziada tradycja weselna jest wciąż żywa.
Pierwszy taniec weselny - jak sprawić, by był wyjątkowy? 10 rad dotyczących Pierwszego Tańca
Pierwszy taniec weselny - jak sprawić, by był wyjątkowy? 10 rad dotyczących Pierwszego Tańca
Jak sprawić, by pierwszy taniec weselny był wyjątkowy i niepowtarzalny? Jak zaskoczyć weselnych gości? Jak zaprosić ich do zabawy? Artykuł podpowiada, jakich tańców weselnych unikać i jak się przygotować do pierwszego tańca na weselnym balu.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji