Jak wybrać fotografa na ślub i wesele? Po czym poznać profesjonalistę?

Zawarcie związku małżeńskiego jest wyjątkowo magiczną ceremonią. Wejście rozanielonej Pary Młodej do kościoła wzbudza wzruszenie wśród gości. Lekkie poddenerwowanie unosi się w gmachu Kościoła. Wszyscy z napięciem wyczekują momentu złożenia przysięgi małżeńskiej przez dwoje zakochanych. Ksiądz kończy kazanie, już za chwilę nastąpi ten ważny moment. Para Młoda wypowiada słowa przysięgi. Po usłyszeniu słowa „tak” atmosfera robi się spokojniejsza, goście myślami są już na sali weselnej. Kilka podpisów dla formalności, gromada ciepłych życzeń i przyjmowanie prezentów. Przed salą weselną czekają rodzice z chlebem i solą. Pan młody wnosi swoją ukochaną na salę. Toast za nowożeńców, pierwszy taniec i w tym momencie zaczyna się szalone wesele do białego rana.

Źródło: sxc.hu

Nikt sobie nie wyobraża, aby tak piękne chwile nie zostały zatrzymane na zawsze. Fotografia ślubna jest dziedziną sztuki. Umiejętność uchwycenia chwili to jedno z najtrudniejszych zadań, jakie ma do spełnienia fotograf ślubny. Tak szerokie spektrum uczuć w ciągu jednego dnia: nerwy, strach, niepewność, a za chwilę radość, szczęście i miłość! Te uczucia same w sobie są trudne, a tutaj współgrają ze sobą tworząc nastrój ślubu i wesela. Jak wybrać fotografa na tę okoliczność? Przede wszystkim należy skonfrontować swoje oczekiwania z umiejętnościami, jakie prezentuje fotograf na wesele. Zapoznanie się z portfolio jasno zobrazuje kompetencje fotografa.

Fotorelacja ma być zbiorem ciekawych ujęć, uchwyceniem chwil, upamiętnieniem najważniejszych i spontanicznych sytuacji. Równie ważne jest, aby zdjęcia były w profesjonalny i artystyczny sposób poddane obróbce komputerowej. Dobry fotograf robi zdjęcia dyskretnie, można powiedzieć, że z ukrycia. Goście oraz nowożeńcy nie wiedzą, że są fotografowani, często nie czuje się obecności takiej osoby. W nowoczesnym podejściu pozowane zdjęcia odchodzą w niepamięć i zastępują je prawdziwe emocje i szalona zabawa uwiecznione w galerii ślubnej. Uchwycenie emocji jest trudne, wymaga wielkiego doświadczenia oraz niesztampowego podejścia do klientów. Na podstawie portfolio oraz krótkiej rozmowy z fotografem można stwierdzić jego klasę. Ślub najlepiej jest brać raz w życiu i takie same powinny być fotografie. Te same zdjęcia nie powtórzą się drugi raz. Pasja, miłość i zaufanie to cechy idealnego związku. Idealny fotograf ślubny potrafi je oddać na zdjęciach i uwiecznić.

Źródło: freephotos.com

Najważniejsze jest to, co fotograf sobą reprezentuje i jaki ma stosunek do swojej profesji. Nie jest istotne jaką posiada lustrzankę i program graficzny, ważne jest co potrafi zrobić z tymi narzędziami. Nowożeńcy przedstawiają koncepcję, a dobry fotograf umacnia ją kreatywnością i umiejętnościami. Pasję ma wypisaną w oczach, a wyrytą w portfolio.


blog slubny Zankyou

Tekst napisany przez administratorów portalu Planujemy Wesele

 

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Więcej informacji o

Komentarze (3)

Skomentuj artykuł

Last minute: moc i piękno ślubu oraz ich przygotowań zaraz przed. Zapraszamy!
Last minute: moc i piękno ślubu oraz ich przygotowań zaraz przed. Zapraszamy!
Dzisiejszy materiał jest naprawdę nietypowy. Łączy w sobie różne reportaże ślubne ukazując piękno ceremonii i tego w jak piękny sposób łączy ona ludzkie życia. Wystarczy milczeć i się zachwycać.
Fotograf ślubny w Warszawie! The best!
Fotograf ślubny w Warszawie! The best!
Prezentujemy najlepszych warszawskich fotografów! Mamy nadzieję, że zdjęcia przypadną Państwu do gustu. Pytaliśmy fotografów o ich pracę, bo kto wie lepiej jak nie oni co wyróżnia ich zdjęcia?
Fotograf ślubny w Krakowie! The best!
Fotograf ślubny w Krakowie! The best!
Wspaniali twórcy zdjęć ślubnych z Krakowa! Zapraszamy!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji