Jak tanio urządzić wieczór panieński? Prezentujemy 5 najlepszych sposobów!

Organizacja wieczoru panieńskiego to odpowiedzialne zadanie, które spada przeważnie na świadkową lub najbliższą przyjaciółkę przyszłej panny młodej. W przygotowaniach, najwięcej trudności sprawia najczęściej brak porozumienia między wszystkimi potencjalnymi uczestniczkami imprezy. Konieczne jest bowiem uzgodnienie nie tylko dogodnego dla wszystkich terminu, ale również budżetu, który pokryje koszty związane z wieczorem panieńskim. Jeśli nie każda z zaproszonych dziewczyn ma możliwość przeznaczenia na imprezę dla przyjaciółki dużej kwoty lub niekoniecznie ma ochotę płacić na różnego typu ekstrawagancje, takie jak limuzyny, drogi szampan czy najlepszy striptizer w mieście, możecie również zorganizować zabawę „po kosztach”. W końcu, najbardziej liczy się odpowiednie towarzystwo i pozytywne nastawienie. Oto kilka pomysłów, które podpowiedzą Wam, jak zorganizować wieczór panieński przy ograniczonym budżecie.

Plakat na wieczór panieński, Foto: PinkDrink.pl
Plakat na wieczór panieński, Foto: PinkDrink.pl
Plakat na wieczór panieński, Foto: PinkDrink.pl
  • Impreza w domu zamiast wynajętym klubie

Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie trzeba ustalić organizując wieczór panieński jest miejsce. Bardzo często, dziewczyny decydują się na spędzenie tego rodzaju imprezy w klubie, tańcząc na parkiecie i popijając kolorowe drinki. Takie rozwiązanie wiąże się jednak z określonymi kosztami – musicie zapłacić za lożę, aby mieć zapewnione miejsce do siedzenia przez cały wieczór oraz kupować napoje w barze, który ma określone ceny. Czasem też, zarezerwowanie miejsca nie zapewnia darmowego wejścia do klubu i trzeba jeszcze zapłacić za bilety. Zdecydowanie tańszą opcją jest zorganizowanie imprezy w domu lub innym dostępnym dla Was miejscu, za które nie będziecie musiały płacić. Może to być na przykład ogródek działkowy z domkiem należący do rodziców jednej z Was.

  • Niedrogie gry, które urozmaicą imprezę
Gra na wieczór panieński -alkowyzwanie, Foto: PinkDrink.pl
Gra na wieczór panieński - co masz w torebce, Foto: PinkDrink.pl
Gra na wieczór panieński - wiedza o sobie nawzajem, Foto: PinkDrink.pl

Żaden wieczór panieński nie może obyć się bez gier i zabaw pasujących do tej okazji. Jest to jedna z najbardziej poszukiwanych rzeczy przez dziewczyny organizujące tego typu imprezę. Na niskobudżetowy wieczór panieński idealne będą niedrogie gry składające się jedynie z nadrukowanej karty – planszy, na której znajdują się zasady oraz treść zabawy. Uroku dodaje im wesoła, kolorowa grafika nawiązująca do panieńskiej imprezy. Oprócz gry, najczęściej potrzebne są jeszcze czyste kartki, długopisy lub inne, łatwo dostępne dodatki. Proste gry na wieczór panieński to na przykład zabawy zawierające różnego rodzaju pytania dla przyszłej panny młodej oraz jej narzeczonego, sprawdzające jak dobrze się znają lub na ile do siebie pasują. Można też spotkać gry alkoholowe oraz inne angażujące również resztę zaproszonych na imprezę dziewczyn.

  • Spersonalizowany prezent

Jednym z nieodłącznych elementów wieczoru panieńskiego jest prezent dla przyszłej panny młodej. Dziewczyny często decydują się na drogą bieliznę, ekskluzywne, erotyczne gadżety lub bony do wykorzystania na przykład w SPA. Drogi prezent absolutnie nie jest jednak obowiązkiem. Jeżeli budżet nie pozwala Wam na zakup kosztownego podarunku, rewelacyjnym rozwiązaniem będzie wręczenie przyjaciółce prezentu, który w całości lub w części wykonacie same. Doskonałym pomysłem jest zakup plakatu z grafiką nawiązującą do wieczoru panieńskiego i wypisanie na nim życzeń oraz porad na udane małżeństwo. Zamiast plakatu, możecie również zdecydować się na własnoręcznie przygotowany album, do którego wkleicie Wasze zdjęcia z przyszłą panną młodą i wypiszecie związane z nią wspomnienia z panieńskich czasów.

  • Własnoręcznie przygotowany tort przekąski

Coraz więcej dziewczyn organizujących wieczór panieński, decyduje się na przygotowanie tortu dla głównej bohaterki wieczoru. Jeżeli chcecie zaoszczędzić, zamiast zamawiać tort w cukierni, upieczcie go samodzielnie! W internecie roi się od przepisów na pyszne ciasta i na pewno znajdziecie coś odpowiedniego. Aby nadać tortowi odpowiedniego charakteru, możecie udekorować go kolorowym lukrem lub umieścić na nim zabawną figurkę pasującą do wieczoru panieńskiego. Oprócz samodzielnego upieczenia tortu, korzystne będzie również własnoręczne przygotowanie pozostałych przekąsek. Z pewnością zapłacicie za nie mniej niż za gotowe jedzenie kupione w lokalu.

  • Akcesoria i dodatki zamiast kostiumów
Akcesoria na wieczór panieński, Foto: PinkDrink.pl
Gadżety na wieczór panieński, Foto: PinkDrink.pl
Akcesoria na wieczór panieński, Foto: PinkDrink.pl

Bardzo popularnym motywem wykorzystywanym na wieczorach panieńskich są różnego rodzaju seksowne przebrania. Na rynku dostępne są całe kostiumy, które wyglądają bardzo profesjonalnie i robią duże wrażenie. Tak naprawdę, możecie jednak uzyskać bardzo ciekawy efekt posługując się jedynie odpowiednimi akcesoriami. Na przykład, jeżeli chcecie przebrać się za kuszące diablice, jako bazę możecie założyć własne ubrania, koniecznie w czarnym kolorze. Charakterystycznym akcentem, pasującym do takiego przebrania będą diabelskie rogi. Na fajne i zabawne dodatki nie wydacie dużo pieniędzy a sprawią one, że Wasze stylizacje będą jedyne w swoim rodzaju i doskonale sprawdzą się na wieczorze panieńskim.

Anna Gajówka,
PinkDrink.pl

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Fotobudka? To passe! Teraz czas na polaroid!
Fotobudka? To passe! Teraz czas na polaroid!
Może pojawić się pytanie komu na weselu jest potrzebna fotobudka czy polaroid albo analog. Przecież na uroczystości obecny jest fotograf, który naprawdę wie, co robi i w jaki sposób przygotowywać zdjęcia, które na pewno będą świetną pamiątką na lata.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji