Jak przygotować listę wydatków ślubnych?

Koszty ślubu i wesela to bardzo złożony temat. Bardzo wiele zależy od tego, jakim budżetem się dysponuje, jak duże wydarzenie chce się zorganizować i ile można zrobić na własną rękę (DIY jest przecież takie modne!). W przypadku, kiedy ma się do dyspozycji większe kwoty (bo na przykład Parę Młodą finansowo wspierają Rodzice), można pozwolić sobie na więcej. Trzeba jednak zaznaczyć, że mniejszy budżet wcale nie oznacza skromniejszej imprezy- Para, która dysponuje mniejszymi kwotami, po prostu musi wykazać się większą kreatywnością.

kemot7 shutterstock
kemot7 shutterstock

Zacznijcie od podsumowania środków, jakimi dysponujecie. Czy macie własne oszczędności, które jesteście skłonni przeznaczyć na organizację? Porozmawiajcie z rodzicami – czy chcą wesprzeć was finansowo? Pieniądze to delikatny temat, ale musicie wiedzieć, na czym stoicie. Jeśli rodzice określą kwotę, jaką są w stanie Was wspomóc, dodajcie ją do budżetu.

welcomia shutterstock
welcomia shutterstock

Od otrzymanej kwoty odejmijcie 5%. To będzie Wasz fundusz rezerwowy, z którego będziecie mogli pokryć nieprzewidziane wydatki – a możecie być pewni, że takie się pojawią. Pozostała kwota to Wasz budżet ślubny. Pamiętajcie, że nie jest on z gumy – oznacza to, że jeśli na coś wydacie większą kwotę, niż pierwotnie planowaliście, to na coś innego będziecie musieli przeznaczyć mniej pieniędzy.

AnnArt Studio
AnnArt Studio

Największym kosztem podczas organizacji ślubu i wesela jest koszt wynajęcia sali weselnej i przygotowania menu. Oprócz tego budżet Pary Młodej obciążą:

• zespół/DJ;

• fotograf;

• kamerzysta;

• alkohol;

• ubiór Panny Młodej i Pana Młodego;

• obrączki;

• podróż poślubna (jeżeli ją planujecie);

Gorosi shutterstock
Gorosi shutterstock

Zapisujcie wszystkie wydatki, nawet te najdrobniejsze jak zakup podwiązki, czy manicure przed ślubem. Często okazuje się, że suma tych mniejszych kwot staje się znaczącą częścią całkowitego budżetu. Jeśli więc ich nie uwzględnicie, może się okazać, że zabraknie Wam pieniędzy na rzeczy niezbędne.

Nawet jeżeli kwota, która Wam wyjdzie w podsumowaniu okaże się astronomiczna, to nie wpadajcie w panikę- przecież koszty można obniżyć. Ogranicza Was tylko Wasza kreatywność!

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Jak przygotować słodki stół na wesele? Wygląda obłędnie!
Jak przygotować słodki stół na wesele? Wygląda obłędnie!
W kwestii Twojego Wesela przygotowanie słodkiego stołu jest tylko jednym z wyzwań, które przed Tobą stoją. Jak je wygrać?
Jak najlepiej przygotować się do pierwszego tańca?
Jak najlepiej przygotować się do pierwszego tańca?
Pierwszy taniec, choć to jeden z bardziej stresujących momentów wesela, ale może być wyjątkowe!
Zastanawiasz się jak przygotować swój ślub i wesele? Przykład doskonały!
Zastanawiasz się jak przygotować swój ślub i wesele? Przykład doskonały!
Chcesz, żeby i Twój taki był? Może się zainspirujesz?

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji