Jak przygotować listę wydatków ślubnych?

Jeżeli kwota, która Wam wyjdzie w podsumowaniu okaże się astronomiczna, to nie wpadajcie w panikę- przecież koszty można obniżyć. Ogranicza Was tylko Wasza kreatywność!

  • Planowanie ślubu

Koszty ślubu i wesela to bardzo złożony temat. Bardzo wiele zależy od tego, jakim budżetem się dysponuje, jak duże wydarzenie chce się zorganizować i ile można zrobić na własną rękę (DIY jest przecież takie modne!). W przypadku, kiedy ma się do dyspozycji większe kwoty (bo na przykład Parę Młodą finansowo wspierają Rodzice), można pozwolić sobie na więcej. Trzeba jednak zaznaczyć, że mniejszy budżet wcale nie oznacza skromniejszej imprezy- Para, która dysponuje mniejszymi kwotami, po prostu musi wykazać się większą kreatywnością.

zapiszkemot7 shutterstock
kemot7 shutterstock

Zacznijcie od podsumowania środków, jakimi dysponujecie. Czy macie własne oszczędności, które jesteście skłonni przeznaczyć na organizację? Porozmawiajcie z rodzicami – czy chcą wesprzeć was finansowo? Pieniądze to delikatny temat, ale musicie wiedzieć, na czym stoicie. Jeśli rodzice określą kwotę, jaką są w stanie Was wspomóc, dodajcie ją do budżetu.

zapiszwelcomia shutterstock
welcomia shutterstock

Od otrzymanej kwoty odejmijcie 5%. To będzie Wasz fundusz rezerwowy, z którego będziecie mogli pokryć nieprzewidziane wydatki – a możecie być pewni, że takie się pojawią. Pozostała kwota to Wasz budżet ślubny. Pamiętajcie, że nie jest on z gumy – oznacza to, że jeśli na coś wydacie większą kwotę, niż pierwotnie planowaliście, to na coś innego będziecie musieli przeznaczyć mniej pieniędzy.

zapiszAnnArt Studio
AnnArt Studio

Największym kosztem podczas organizacji ślubu i wesela jest koszt wynajęcia sali weselnej i przygotowania menu. Oprócz tego budżet Pary Młodej obciążą:

• zespół/DJ;

• fotograf;

• kamerzysta;

• alkohol;

• ubiór Panny Młodej i Pana Młodego;

• obrączki;

• podróż poślubna (jeżeli ją planujecie);

zapiszGorosi shutterstock
Gorosi shutterstock

Zapisujcie wszystkie wydatki, nawet te najdrobniejsze jak zakup podwiązki, czy manicure przed ślubem. Często okazuje się, że suma tych mniejszych kwot staje się znaczącą częścią całkowitego budżetu. Jeśli więc ich nie uwzględnicie, może się okazać, że zabraknie Wam pieniędzy na rzeczy niezbędne.

Nawet jeżeli kwota, która Wam wyjdzie w podsumowaniu okaże się astronomiczna, to nie wpadajcie w panikę- przecież koszty można obniżyć. Ogranicza Was tylko Wasza kreatywność!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!